Jaką długość sukienki na wesele wybrać?

22 wrzesień 2022
Gabriela Goraj

Jeszcze całkiem niedawno na weselnych salach królowały niemal wyłącznie krótkie sukienki. Takie do połowy uda lub przed kolano. Czasem sięgające kolan. Dłuższe kreacje, kojarzone raczej ze studniówkowym balem, były wówczas o wiele rzadszym i nieco kontrowersyjnym wyborem na wesela. Jednak ostatnio coś się zmieniło. Czy słusznie? Jaką sukienkę wypada ubrać na weselne przyjęcie - długą czy krótką? Sprawdźmy to!

Mini, midi, maxi...

Zmiany, zmiany, zmiany... to główne prawo rządzące weselnymi trendami. Wybór sukienek z roku na rok wydaje się coraz większy, przez co wcale nie jest łatwiej znaleźć "tą jedyną". Ogromna różnorodność dotyczy nie tylko krojów i kolorów weselnych kreacji. Również przy wyborze długości sukienki mamy bowiem niemal pełną dowolność. Bardzo krótką mini, która więcej odsłania, niż zasłania, lepiej zostawić na swobodniejsze okazje. Ale poza tym? Przed kolano, do kolan, do połowy łydki, do samej ziemi... zastanawiasz się, która długość będzie dla Ciebie najlepsza? 

Długa sukienka, czyli wyjątkowo i elegancko

Całe szczęście, czasy, w których długa, wieczorowa suknia była zarezerwowana jedynie na studniówkowy bal lub czerwony dywan, dawno minęły. Tego typu kreacje od kilku sezonów królują na szczycie najmodniejszych wyborów na weselne przyjęcia. Nic w tym dziwnego. Długa do ziemi suknia to prawdziwy synonim elegancji. Co więcej, taka kreacja pozwala kobiecie poczuć się naprawdę wyjątkowo. W końcu większość z nas rzadko miewa okazję do tego, by wystroić się, jak gwiazda estrady. Długie suknie mają także wiele innych zalet. O wiele łatwiej znaleźć wśród nich taką, która zamaskuje ewentualne mankamenty sylwetki. W dodatku kreacje w stylu maxi pasują do kobiet w każdym wieku. Zarówno młode, jak i nieco dojrzalsze panie mogą poczuć się w nich pięknie i bardzo kobieco. 

A może krótka?

A co, jeśli w długiej do ziemi sukni czujesz się obco i nieswojo? Spokojnie! Choć długie suknie są wytworne i eleganckie, na wesele nadal świetnie nadają się krótsze kreacje. Ba! Dla niektórych okażą się one o wiele lepiej trafionym wyborem. Krótkie sukienki są z reguły wygodniejsze, swobodniejsze oraz bardziej uniwersalne. Jeśli nie przepadasz za przesadzoną elegancją i balowy klimat nie jest dla Ciebie, śmiało możesz zdecydować się na fason przed kolano lub midi. Pamiętaj jedynie o tym, aby Twoja sukienka miała odpowiednio elegancki krój. Weselna kreacja, niezależnie od wybranej długości, może być skromna, ale nie powinna wyglądać zbyt zwyczajnie. W końcu wesele to świetna okazja do tego, by zaprezentować się zupełnie inaczej, niż na co dzień!

O tym warto pamiętać...

Zanim zdecydujesz się na wybór weselnej kreacji, zorientuj się, w jakim klimacie będzie zorganizowana impreza. O ile w przypadku tradycyjnego przyjęcia na sali długość sukni nie będzie robiła wielkiej różnicy, w przypadku tematycznej zabawy może być nieco inaczej. Idziesz na kameralne wesele w koktajlowym klimacie? Długa, balowa suknia może okazać się nie do końca adekwatna do sytuacji. Ta zasada działa również w drugą stronę. Jeśli wybierasz się na weselne przyjęcie w stylu wielkiego balu, krótka sukienka może okazać się za mało efektownym wyborem. Nie jest to oczywiście żelazna reguła, a jedynie delikatna sugestia. W końcu najważniejsze jest to, jak Ty będziesz czuć się w swojej kreacji. Chyba że na weselu obowiązywać będzie narzucony odgórnie dress code.

Długa, elegancka suknia na wesele? A może niezobowiązująca sukienka przed kolano? Koniecznie dajcie znać, co wolicie!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

18 sierpień 2022
29 wrzesień 2022

Komentarze