Obrączki - wyjątkowa biżuteria. Jaką wybierać? Jakie mamy możliwości?

31 październik 2022
Oliwia Cholewińska

Dzisiaj poruszymy ten temat ze specjalistą z branży jubilerskiej, menagerem ds. sprzedaży w salonie ZECCORO , przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu, Panem Marcinem Pabisiak.

 

Na wstępie, jedno z ważniejszych pytań - kiedy jest, według Pana, ten najlepszy, idealny czas na rozpoczęcie poszukiwań wymarzonych obrączek ślubnych?

 

Pan Marcin Pabisiak: Każdy moment jest dobry. Ślubne akcesoria można planować nawet parę lat wcześniej, a i tak koniec końcow - potrafi na coś zabraknąć czasu. Na szczęście produkcja obrączek jest możliwa w bardzo krótkim czasie. Cały proces zamówienia oraz wykonania zajmuje około 3 tygodni. Jeśli wybierają Państwo nasz salon, najlepiej zamówić obrączki do 3 miesięcy przed ślubem. Taki zapas czasu pozwoli nam na dokładne zrealizowanie zamówienia i dopieszczenia wszelkich szczegółów, a Państwu na spokojny sen.

 

Na jaki koszt należy się przygotować? Jak to wygląda cenowo u Państwa w salonie?

 

PMP: Obrączki w naszym salonie można dostać już od 300 złotych, mówimy tu oczywiście o srebrnej biżuterii. Wszystko tak naprawdę zależy od próby, rozmiarów oraz ewentualnych kamieni. Klasyczne obrączki dostaniemy już w cenie 1600 zł, w próbie 333, natomiast w próbie 585, cena zaczyna się od 2500 zł za komplet. Najlepiej i najbezpieczniej przygotować sobie kwotę około 3000 zł, wtedy będziemy mieli większą możliwość dostosowania się do Państwa potrzeb.

 

 

Ostatnio modne są obrączki z grawerem? Na co można sobie pozwolić na tak małej powierzchni?

PMP: Jesteśmy w stanie wygrawerować praktycznie wszystko. Głównie ograniczna nas miejsce na obrączce. Mamy dostępny szeroki wybór czcionek, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęściej Młode Pary decydują się na datę ślubu, inicjały lub odcisk palca. Jedno z nowszych możliwości to grawer indywidualny. Możemy sobie wtedy pozwolić na grawer wybranego zdjęcia, EKG serca lub nawet amplitudę audio, czyli prościej mówiąc fale głosowe -  to, co chcemy przekazać naszej ukochanej osobie. :)

 

Wiele firm jubilerskich oprawia kamienie w obrączce. Co wybrać - cyrkonie czy brylanty? Na co, z Pana doświadczenia, decydują się najczęściej Pary Młode?

 

PMP: Między cyrkoniami a brylantami na początku nie widać dużej różnicy. Jednak przy codziennym noszeniu obrączek, cyrkonie tracą swój początkowy blask, są mniej odporne na niewłaściwe użytkowanie. Przykładowo długie kąpiele w słonej wodzie czy pryskanie perfumami mogą nie sprzyjać biżuterii. Diamenty zawsze pozostaną takie same. Wystarczy je delikatnie przetrzeć, aby na nowo rozświetliły nam produkt. Pary Młode decydują się najczęściej właśnie na brylanty.

 

 

Mężczyzna, który woli klasykę i kobieta, która uwielbia błysk i brylanty - jak to pogodzić? Czy można u Państwa zamówić dwie, zupełnie różne obrączki?

 

PMP: W naszej ofercie jest taka opcja i jest ona najczęściej wybierana przez naszych klientów. Dawno już wyszła z mody definicja, że obrączki powinny być identyczne. Można jak najbardziej zaszaleźć na tym polu.

 

Jak często trzeba odświeżać taką biżuterie? Proszę o jakieś porady na zachowanie tej wyjątkowej biżuterii w stanie idealnym.

 

PMP: Biżuterie najlepiej odświeżać co roku, ale nie jest to stała zasada, czasami wystarczy raz na 2 lata. Ten proces zależy od stopnia, w jakim obrączki są użytkowane.  Możemy oczywiście próbować domowych sposobów, ale my raczej zalecamy oddanie obrączek do naszego salonu, w którym czyścimy oraz polerujemy produkty, aby odzyskały swój blask.

 Natomiast jeśli chodzi o różnego rodzaju uszkodzenia - złoto i srebro to metale miękkie, plastyczne. One zawsze będą podatne na wszelkiego rodzaju obicia, czy rysy. Aby zachować ich piękny blask, powinniśmy ściągać je do wszelkiego rodzaju prac fizycznych, kąpieli czy wysiłku fizycznego.

 

W jaki sposób dobierany jest rozmiar obrączki? Co zrobić, jeśli palec w późniejszym czasie „przytyje”? :)

 

PMP: Rozmiar dobieramy podczas wizyty w salonie.  Bardzo istotne jest to, żeby rozmiar palca był prawidłowo zmierzony, a obrączka idealnie dopasowana. Jeżeli chodzi o późniejszą zmianę rozmiaru to przy obrączkach bez kamieni, wykonanych ze złota bądź srebra, nie ma przeszkód, aby przeprowadzić korektę rozmiaru. Problem pojawia się przy obrączkach wykonanych z carbonu bądź tytanu oraz takich, w które zakute są diamenty. Warto o to zapytać przy zamawianiu wybranego już modelu.

 

Czy obrączki ulegają trendom w modzie? Co jest modne w tym sezonie?

 

PMP: Oczywiście, że zdarzają się trendy, jak w każdej branży. U nas, w Polsce, w dalszym ciągu króluje klasyczna obrączka próby 585. Jednak od zeszłego roku pary coraz częściej decydują się na obrączki wykonane z białego złota. Panie sięgają po obrączki, w których zakute są diamenty, natomiast Panowie decydują się na połączenie carbonu ze złotem. 

 

 

Czy macie Państwo możliwość wykonania obrączek unikalnych, niepowtarzalnych?

 

PMP: Jak najbardziej! W naszym salonie dysponujemy nowoczesnym konfiguratorem obrączek ślubnych . Z jego pomocą, możecie Państwo od podstaw zaprojektować własne obrączki i zlecić nam ich wykonanie.

Natomiast jeżeli podczas projektowania pojawiłyby się jakieś pytania, jest oczywiście możliwość zadzwonienia lub przesłania nam kodu konfiguracji i otrzymania natychmiastowej pomocy. Nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomoc Wam w najdrobniejszej niejasności. :)

 

Jeśli jesteś na etapie poszukiwań idealnej biżuterii ślubnej to salon Zeccoro , przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu z pomocą swoich konsultantów ds. obrączek może stworzyć niepowtarzalny wzór twojej wymarzonej obrączki . Salon posiada największy wybór obrączek we Wrocławiu. W ofercie znajdują się klasyczne modele, w najlepszej cenie na rynku. W salonie stacjonarnym dostępnych jest ponad 250 modeli do wyboru. Dodatkowo wykwalifikowany personel pomoże Ci w wyborze. Zapraszamy!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Komentarze