Jak ominąć pierwszy taniec na weselu?

29 grudzień 2018
Magdalena Magdziarz

Na myśl o pierwszym tańcu macie dreszcze? Wizja kółeczka gości obserwujących Wasze taneczne potyczki spędza Wam sen z powiek?

To znak, że warto sobie tę męczarnię odpuścić. Tylko czy to wypada? Oczywiście. Sprzedam tu kilka patentów na wesele bez pierwszego tańca.

Staropolskim zwyczajem...

...było odtańczenie poloneza, dlatego nikogo nie powinno zdziwić takie rozpoczęcie wesela.

Chyba każdy choć po części umie zatańczyć poloneza. Wodzirej z Wami na czele przypomni gościom kroki i zachęci do wspólnego tańca. Moim zdaniem to piękny moment. Bardzo zespala uczestników imprezy, wywołuje uśmiech na twarzy a Parze Młodej pozwala się wyluzować. Najważniejsze to dograć szczegóły z DJ-em, zespołem lub wodzirejem. Od takiej osoby zależy powodzenie całej akcji. Musi podejść na luzie do tematu, bez pompy. To nie może być polonez w studniówkowym stylu, ma być wesoło, miło i przyjemnie.

Odwrócona kolejność

Zwykle podziękowanie dla rodziców odbywa się przed oczepinami. A co jeśli zmienimy jego porę?

Będąc na fali emocji po ceremonii podziękujcie rodzicom właśnie na sam początek wesela. Wszyscy będą zaskoczeni, uczyni to wesele niepowtarzalnym. Ściągnie to gości na parkiet, będą chcieli zobaczyć co tam ciekawego się dzieje. A kiedy już przybędą to tak szybko się nie zmyją ;) 

Zabawy integracyjne

To nie tylko opcja dla uczestników kolonii czy imprez firmowych.

Zabawa integracyjna jest doskonałą propozycją na sam początek wesela. Można je zrobić tuż po pierwszym tańcu lub...zamiast niego. Dobry wodzirej poradzi sobie z tematem bez dwóch zdań. Najczęściej są to zabawy kończące się tańcem par złożonych z osób, które niekoniecznie się znają. Szczególnie ważne jest to na dużych weselach. Dzięki temu uczestnicy już na początku imprezy poczują wspólny rytm, chętniej zintegrują się także przy stołach. A jeśli jesteśmy przy temacie stołów: tu także można przygotować zabawy integracyjne. Jest ich całe mnóstwo do wyboru.

Spodobały Wam się takie propozycje na to jak ominąć pierwszy taniec na weselu? Może macie inne pomysły?

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 marzec 2019
09 luty 2019

Komentarze