... co może oznaczać?

12 sierpień 2018
Dagmara Sobczak

Poznaliście się na imprezie, w szkole albo przez znajomych. Znacie się już jakiś czas albo dopiero co się poznaliście. Nie mają znaczenia okoliczności – ważne, że umówiliście się na pierwszą randkę!

Co jednak w sytuacji, gdy partner, z którym umówiłaś się na spotkanie, po jej zakończeniu nie odzywa się – mimo że randka według Ciebie przebiegła bardzo miło i pozytywnie? Co to może oznaczać?

Cisza po pierwszej randce – co poszło nie tak?

Wróciłaś z randki zadowolona i szczęśliwa. Świetnie Wam się rozmawiało, on jest przystojny i czułaś, że coś między Wami zaiskrzyło, a jednak... on się nie odzywa. 

Daj mu czas. Istnieje wiele powodów, dla których mężczyzna po randce może się nie odzywać. Wszystko zależy od człowieka. Poniżej przedstawię kilka najpopularniejszych, znanych mi powodów.

Nie zaiskrzyło między Wami – przynajmniej z jego strony

Wiele kobiet po randce, kiedy mężczyzna się nie odzywa, obawia się, że mu się nie spodobały. Warto zaznaczyć, że jeżeli chłopak umówił się z Tobą na pierwszą randkę, to na pewno spodobałaś mu się już wcześniej. Raczej nie umawiamy się na randki z osobami, które od samego początku nie są w naszym guście.

Mogło natomiast zdarzyć się tak, że po prostu między Wami nie zaiskrzyło. Niezależnie od Twoich odczuć, on mógł po prostu nie poczuć czegoś więcej. Jasne, mógł Cię polubić, ale może i aż tylko tyle. 

Minęło zbyt mało czasu

Nie każdy chłopak odzywa się po randce jeszcze tego samego dnia czy dwa dni później. Daj mu czas. Może odezwie się do Ciebie dopiero za tydzień, kiedy będzie zbliżał się weekend? Może to wynikać z wielu względów. Możliwe, że jest zajęty szkołą, studiami czy pracą. Może nie chce Ci się narzucać wiadomościami albo nie jest przyzwyczajony do tak częstego kontaktu? 

Poczekaj tydzień. Jeżeli w przeciągu tego czasu mężczyzna nie odezwie się – wtedy możesz zastanawiać się, co poszło nie tak.

Wystraszył się

Wielu mężczyzn nie czuje się komfortowo w towarzystwie pewnych siebie, ambitnych kobiet. Jeżeli należysz do tej grupy dziewczyn, które przebojowo idą przez świat i dałaś się poznać z tej strony, być może mężczyzna poczuł się przytłoczony.

Jeżeli on zmaga się z niskim poczuciem własnej wartości, może krępować się Twojej pewności siebie, nawet jeżeli bardzo mu się spodobałaś – stąd też może wynikać jego milczenie. Dlatego czasem warto odezwać się, mimo tego, że on milczy. Jeżeli przez tydzień nie odezwał się i nie wytłumaczył w żaden sposób swojego milczenia – możesz być tą, która przejmie inicjatywę i napisze do niego. Może to być zwykłe „Cześć, co słychać?”, albo coś w stylu „Hej, nie odzywasz się od ostatniego spotkania, czy wszystko w porządku? Jak się bawiłeś?”. Ważne, aby wiadomość nie była narzucająca, ani nie było w niej żalu. 

Pamiętaj, że mężczyzna nie musi tłumaczyć Ci się z tego, że się nie odzywa. Na tym etapie nic Was nie łączy, chociaż ładnie by było z jego strony napisać cokolwiek, a już szczytem marzeń byłaby szczerość – nawet jeżeli nie ma ochoty więcej się z Tobą spotkać, bo po prostu nie zaiskrzyło między Wami. 

Zdarzyła Wam się cisza po pierwszej randce? Jak na nią zareagowałyście?

Średnia

3.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

05 wrzesień 2019
04 marzec 2019

Komentarze