Dzieci Pary Młodej na weselu. O czym warto pamiętać?

18 listopad 2017
Paulina Pieśla

Każda Panna Młoda na swoim ślubie chce czuć się wyjątkowo. Chce przykuwać uwagę wszystkich gości i bawić się w tym dniu najlepiej jak potrafi. Jest wśród nas jednak wiele par, które nie będą świętowały tego szczególnego dnia tylko w dwójkę - jako para, ale wspólnie ze swoimi dziećmi - jako rodzina. Jest to na pewno wyjątkowe w organizacji przedsięwzięcie, ale nie ma rzeczy niemożliwych! Na co uważać i o czym pamiętać na przyjęciu, kiedy wśród gości weselnych obecne są również nasze dzieci?

Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest wasza pociecha. Wiadomo, że w przypadku noworodków, czy kilku miesięcznych maluchów, sprawa będzie trochę skomplikowana. Po pierwsze, taki maluszek ciągle potrzebuje bliskości i ciepła mamy. Rzecz jasna, że jako Panna Młoda będziesz miała mnóstwo innych obowiązków i nie będziesz w stanie mu poświęcić tyle czasu i uwagi, ile byś chciała.

Wiele Par Młodych decyduje się na wynajęcie opiekunki, która zajmie się pociechą wtedy, kiedy oni będą dobrze się bawić. Niestety, nie każda Panna Młoda potrafi zaufać obcej osobie i oddać jej dziecko na tych kilka godzin. W takiej sytuacji, kiedy pojawiają się obawy, może warto pomyśleć i poszukać wśród znajomych kogoś, kto zajmie się maluszkiem. Wiadomo, że łatwiej wam będzie znieść rozłąkę, mając pewność, że dzieckiem zajmuje się zaufana osoba. Nieeleganckim jest myślenie, że przecież możemy powierzyć opiekę babciom, dziadkom, czy kuzynkom, ponieważ oni są naszymi gośćmi i mogą najzwyczajniej nie mieć ochoty nas wyręczać. Poza tym, sala weselna nie jest najlepszym miejscem dla takiego małego dziecka. Hałas, dużo ludzi, skupisko bakterii to warunki, które na pewno nie będą dla niego komfortowe...

Kolejny aspekt to posiłki maluszka, a konkretniej karmienie piersią. Jeżeli karmisz, koniecznie pomyśl o ewentualnym zabezpieczeniu sukienki przed niekontrolowanie wypływającym mlekiem, co wiadomo, może przyczynić się do powstania nieestetycznych plam. Warto zaopatrzyć się w laktator i zebrać mleko wcześniej, żeby tylko potem korzystać z przygotowanej wcześniej porcji.

Sprawa wygląda dużo prościej, kiedy wasza pociecha, w mniejszym lub większym stopniu, jest samodzielna. Mam na myśli fakt, że jest w stanie sama pobawić się z dziećmi, spędzić czas z gośćmi i nie potrzebuje Twojej permanentnej uwagi. Wtedy, choć na pierwszy rzut oka może to wydawać się dziwne, możemy skorzystać z jej "pomocy" w trakcie organizowania przyjęcia. Warto, żeby nasz maluszek również był wyróżniony podczas uroczystości. Może nieść Wasze obrączki, trzymać welon lub sypać kwiatki. Będzie to na pewno piękna pamiątka do Waszego rodzinnego albumu. Dobrym rozwiązaniem, kiedy na weselu oprócz naszej pociechy są obecne inne maluszki, jest wynajęcie animatorki. Osoba, która posiada wykształcenie pedagogiczne i przede wszystkim doświadczenie w tego typu imprezach, będzie potrafiła zorganizować czas nie tylko Waszemu dziecku, ale wszystkim zebranym.

Wieczorem, kiedy Wasza pociecha będzie już miała dość zabawy, warto wynająć pokój w pobliżu sali weselnej albo zapytać, czy miejsce, w którym organizujecie wesele, dysponuje bazą noclegową. Opiekunka lub zaufana osoba odprowadzi maluszka do pokoju i położy do snu. Wy będziecie mieli pewność, że wszystko jest ok, co zresztą będziecie mogli również w każdej chwili sprawdzić osobiście.

Na pewno dzień ślubu będzie dla Was stresującym wydarzeniem, ale warto pamiętać, żeby zabrać dla naszych milusińskich:

- ubranie na zmianę,
- ulubioną zabawkę,
- leki przeciwbólowe (zapobiegawczo).

Ślub i wesele to najpiękniejsze wydarzenie w życiu każdej pary. Przy odpowiedniej organizacji, świętowanie tego dnia z naszym dzieckiem może okazać się jeszcze bardziej wyjątkowe, niż w sytuacji, kiedy przeżywalibyśmy go sami.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

20 wrzesień 2017
23 sierpień 2018

Komentarze