Gdzie sprzedać suknię ślubną i jak napisać dobre ogłoszenie?

12 sierpień 2019
Agnieszka Okularczyk

Suknia ślubna niewątpliwie jest jednym z elementów w tym wyjątkowym dniu, do którego kobieta odnosi się z ogromnym sentymentem.

Sama kiedyś słyszałam, że po ślubie ciężko się z nią rozstać i o ile przed weselem jest się jedynie dumną, że znalazło się tą wyjątkową, tak już po nim, odczuwamy ogromny, pozytywny ładunek emocjonalny do samej sukienki. Nic więc dziwnego, że część kobiet zostawia ją w szafie na pamiątkę i dzięki niej wraca wspomnieniami do tych pięknych chwil.

Co jednak zrobić, jeśli wolimy, aby nasza suknia jeszcze komuś posłużyła i nie chcemy jej przechowywać ze względów praktycznych? Gdzie wstawić ogłoszenie, aby ktoś się nią zainteresował? :)

Bezpłatne portale sprzedażowe

Nie ma co sobie mydlić oczu. Większość kobiet korzysta właśnie z bezpłatnych portali, aby ogłosić się ze sprzedażą sukni.

Z uwagi na liczbę dostępnych modeli i fasonów sama sprzedaż nie jest taka prosta. Niemniej warto próbować, ponieważ być może komuś właśnie wasza kreacja wpadnie w oko. Jednym z najpopularniejszych miejsc do wystawienia darmowych ogłoszeń są: OLX, allegro, Gumtree, ogłoszenia w lokalnej gazecie, a także portale o ślubnej tematyce np. slubnaglowie.

Grupy na Facebooku

Jeśli prężnie działałaś na Facebooku w poszukiwaniu inspiracji ślubnych, pewnie trafiłaś na niejedną grupę o ślubnej tematyce, jednak nie wszystkie kierowane są do ofert sprzedażowych.

Do tych najpopularniejszych należą: Marketplace lub Suknie ślubne- sprzedam, oddam, wymienię, zamienię. Gdyby to było mało, wystarczy wpisać w okienko wyszukiwania frazę „suknie ślubne” i na pewno pojawi się wiele grup na których możesz wystawić swoją ofertę.

Komis sukien ślubnych

Kolejnym pomysłem, ale już odpłatnym, jest komis sukien ślubnych. Na pewno znajdziecie go również u siebie w mieście.

Pamiętajcie jednak, że przed oddaniem sukni do komisu musicie podpisać umowę, gdzie wyraźnie zaznaczona jest prowizja dla sklepu po dokonanej sprzedaży. Jednak nie ma co się zrażać, ponieważ sam komis może być bardzo atrakcyjnym miejscem do zakupu sukni. Często oferuje on poprawki krawieckie na miejscu, a nasze kobiece wymiary rzadko są identyczne, dlatego poprawki te są niezbędne. Bywa również tak, że komis sam fotografuje suknie w salonie, dzięki czemu zdjęcia są dużo lepszej jakości niż te robione w domu.

Sama chcę skorzystać z oferty komisu, aby sprzedać swoją suknię ślubną. Jeśli się uda, na pewno napiszę Wam, czy warto skorzystać z tego rozwiązania :)

Sprzedaż sukni ślubnej - jak napisać skuteczne ogłoszenie?

Przed wystawieniem swojego ogłoszenia pomyślcie, czym chcecie zachęcić swoją potecjalną klientkę.

Jednym z podstawowych elementów jest na pewno wystawienie sukni po praniu chemicznym. Mało, która dziewczyna chciałaby przymierzać brudną suknię ślubną... Poza tym traci ona wtedy w oczach klienta.

Cena również odgrywa istotną rolę. Jeżeli różnica między nową suknią z salonu a Waszą jest niewielka, nie ma co się łudzić, że ochoczo zostanie kupiona. Ja wiem, że dla Was jest ona wyjątkowa i wartościowa, ale gdybyście postawiły się w roli klientki, to kupiłybyście suknię niewiele tańszą, którą i tak trzeba oddać do przeróbki ?

Nie zapominajcie również o ładnych i dobrej jakości zdjęciach. Przede wszystkim uchwyćcie wszelkie detale, aby klientka miała świadomość, jak suknia wygląda z bliska.

Dajcie znać, czy również wystawiacie swoje suknie na sprzedaż, a jeśli tak, czy udało się ją sprzedać i w jaki sposób :)

Trzymam kciuki i pozdrawiam!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze

Sprzedam suknię ślubną lub oddam
~Teresa 27 październik 2022 11:29 odpowiedz
W podanych propozycjach nie podali Państwo portalu https://www.sprzedajsuknie.pl/ szkoda go pominąć bo jest to chyba największy serwis poświęcony sukniom ślubnym. Tam oraz na olx miałam największe zainteresowanie moją suknią, a na portalu gumtree zerowe.
~Klaudia 29 grudzień 2021 10:33 odpowiedz
Ja i moja suknia na razie czekamy na nową właścicielkę, ale mojej siostrze już się udało :). Polecam Wam SprzedajSuknie.pl to właśnie na tym portalu siostra sprzedała suknię dziewczynie z naszego województwa. Miała kawałek drogi, ale chyba było warto bo zachwycona wzięła bez zastanawiania :)
~Nikola 14 styczeń 2020 16:35 odpowiedz