Sprawdzone sposoby na to, jak odstresować się przed kamerą

15 maj 2020
Dagmara Sobczak

Nadal większość Młodych Par decyduje się na materiał filmowy ze ślubu i wesela. To wspaniała pamiątka na lata, którą później można pokazać dzieciom i wnukom.

Ja jestem ogromną fanką filmów z tej uroczystości, ponieważ same zdjęcia nigdy nie oddadzą klimatu, jaki panował w tym dniu, a film już tak. Jeżeli Wy także planujecie zainwestować w profesjonalny film z Waszej uroczystości, ale (podobnie jak ja kiedyś) czujecie ogromny wstyd i lęk przed kamerą, ten wpis jest dla Was!

Zdradzam Wam sprawdzone sposoby na odstresowanie się przed kamerą! :)

Sposoby na odstresowanie się przed kamerą

Poznajcie się dobrze z ekipą nagrywającą

Wybierając kamerzystę, zdajcie się na swój szósty zmysł. Spotkajcie się i porozmawiajcie o swoich wzajemnych oczekiwaniach.

Wybierzcie takiego kamerzystę, w którego otoczeniu czujecie się dobrze i swobodnie już od pierwszych minut rozmowy. Jeżeli odbieracie na tych samych falach, to już jest znak, że z tym kamerzystą możecie zrobić ciekawy materiał. Spotkajcie się kilka razy przed uroczystością. Podzielcie się z kamerzystą swoimi obawami i poznajcie się lepiej. Sprawi to, że w trakcie wesela nie będzie to już dla Was obca osoba z kamerą, ale znajomy, a może i nawet kolega?

Bądźcie sobą 

Łatwo się mówi, ale nic nie wygląda gorzej na filmie niż sztuczne uśmiechy i popisywanie się przed kamerą.

Bawcie się, bądźcie sobą i starajcie się nie zwracać uwagi na kamerę. Ona kocha naturalność i szczerość.

Poznajcie techniki relaksacyjne 

To przyda się nie tylko osobom, które stresują się przed kamerą, ale także przed całą uroczystością, która jest dość stresująca z różnych powodów.

Miarowe oddychanie, czy skupienie się na oddechu, pozwoli, chociaż na kilka minut rozluźnić ciało i umysł.

Nastawcie się pozytywnie 

Nie myślcie o kamerze jak o Waszym wrogu. To Wasz sprzymierzeniec, który ma jedynie uwiecznić ten wyjątkowy dzień.

Potraktujcie go jako partnera do współpracy, a nie nieproszonego gościa. Nie bójcie się go. Pamiętajcie, że zawsze coś można wyciąć i na filmie zostawić jedynie to, co chcecie zapamiętać.

Nagrajcie się na własną kamerę

Lęk przed kamerą najczęściej wynika z tego, że nie wiemy, jak zabrzmi nasz głos, jak będzie wyglądało nasze naturalne zachowanie i nasza cera. Dlatego, sprawdźcie to!

Nagrajcie się w naturalnej sytuacji. Możecie coś mówić do kamery, możecie włączyć kamerę, kiedy ćwiczycie pierwszy taniec. Cokolwiek, aby się z nią oswoić. Nie musicie mieć profesjonalnej kamery. Może być ta w Waszym aparacie fotograficznym albo nawet telefonie.

Jakie są Wasze sposoby na odstresowanie się przed kamerą? A może nie macie z tym problemu? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 kwiecień 2020
02 listopad 2018

Komentarze