Jakie krzesła wybrać na wesele?

07 kwiecień 2019
Anna Żaczek

Czy w Waszej wyobraźni pojawiają się już pierwsze wizje sali weselnej? Projektując poszczególne elementy wystroju, nie zapomnijcie o dosyć istotnych elementach dekoracyjnych, jakimi są krzesła.

Stanowią one dopełnienie aranżacji weselnej i mogą zaważyć na ogólnym wrażeniu całości. Poznajmy zatem kilka propozycji na dekoracje ślubno-weselne.

Krzesła jako element wyposażenia i wystroju

Będąc uczestnikiem Polskiej Gali Ślubnej w Warszawie, zwróciłam uwagę na przezroczyste krzesła, które same może nie wzbudziłyby większego zainteresowania, jednakże stojąc w świetle jupiterów stworzyły w teamie z oryginalnymi obrusami i zastawą stołową efektowny widok. Właścicielem stoiska była jedna z większych wypożyczalni sprzętu (rajt.pl), która nieźle sobie radzi w tym biznesie.

Na targach ślubnych nie brakuje takich stoisk, co potwierdza fakt, że jest zapotrzebowanie między innymi na wynajem krzeseł i jest to ważny temat. Nawet podczas najbardziej ekstrawaganckiego przyjęcia i serwowania posiłków w formie stołu szwedzkiego, rozglądamy się za miejscem do siedzenia. Krzesła jako elementy dekoracji sali weselnej pojawiają się w kadrach filmowych i fotograficznych, więc warto by tworzyły z wnętrzem elegancką całość.

Jak dobrać krzesła?

Podczas wstępnych rozmów z menadżerem obiektu o planach aranżacji sali, możemy zorientować się, jakie zasoby posiada dana placówka. Nie będzie problemu, kiedy obiekt dysponuje pięknymi krzesłami. W przeciwnym przypadku, kiedy nie spełnią Waszych oczekiwań, możecie skorzystać z ofert licznych wypożyczalni udostępniających sprzęt na teren całej Polski.

O wyborze krzeseł przede wszystkim zadecyduje styl dekoracji oraz kolorystyka motywu przewodniego. Z praktycznego punktu widzenia jest idealnie, kiedy krzesła nie są zbyt ciężkie, nie zaczepiają się o nie ubrania, są wygodne i stabilne.

Uniwersalne krzesła typu chiavari

Modele chiavari sprowadzane są z zagranicy w różnych wersjach i kolorach. Te popularne krzesła amerykańskie zyskały uznanie również na polskim rynku. Pasują do wielu motywów przewodnich i stylów, ale przede wszystkim do ekskluzywnego i wciąż modnego glamour. Wersja złota i srebrna chiavari wykonana jest z metalu malowanego proszkowo. Wypróbowana solidna konstrukcja (obciążenie do 150 kg) sprawia, że bardzo chętnie stosowane są w wystroju sal weselnych oraz eventach. Twarde siedziska w niektórych wersjach pokryte są na stałe eco skórą w odpowiednio dobranym kolorze. W innych wydaniach dołączane są miękkie poduszki z odpowiednim umocowaniem. Krzesła dostępne są również w kolorze białym, fuksjowym, szampańskim, czarnym i niebieskim. Modele tego typu elegancko wyglądają bez żadnych dodatkowych dekoracji. Czasami warto jednak poeksperymentować z tiulem, organzą i drobnymi elementami kwiatowymi lub minimalistycznymi bukiecikami.

Model transparentny wykonany z przezroczystego poliwęglanu sprawia wrażenie lekkości, a w odpowiednim oświetleniu nadaje wnętrzu nowoczesny i elegancki design.

Krzesła drewniane

Na przyjęciach weselnych w stylu boho oraz industrialnym, z motywem greenery doskonale sprawdzą się krzesła drewniane i ratanowe.

Amerykańska firma Pantone na 2019 rok wybrała kolory inspirowane zjawiskiem globalizacji rozumianym jako mieszanie się kultur. W palecie barw znalazło się 12 wyrazistych kolorów, m.in. fiesta, living coral, princess blue, toffee oraz 4 neutralne. Kolorem 2019 został ogłoszony Living Coral.

Moim zdaniem krzesła w stylu boho oraz rustykalne z powodzeniem wpiszą się w zaproponowaną przez instytut kolorystykę. Krzesła w kolorze szarego drewna urzekają swoim naturalnym pięknem i zazwyczaj nie wymagają już dodatkowych dekoracji ani tym bardziej zakładania maskujących pokrowców.

Zasady wypożyczania akcesoriów ślubnych

Na ogół wypożyczalnie ustalają swoje zasady, jednakże pewne elementy są stałe. Firmy dysponują własnymi firmami przewozowymi, co usprawnia transport zdolny do przewozu w dowolne miejsce na cały kraj. Kwoty za wypożyczenie są zróżnicowane, podobnie jak wysokość kaucji zwrotnej. Obowiązkowo należy wpłacić zaliczkę podczas rezerwacji. Koszt wypożyczenia krzesła wynosi około 30 zł brutto. Czasami w cenie wynajmu wliczona jest poduszka. Zwrot sprzętu przewiduje się do wtorku lub środy, zgodnie z zawartą umową.

Prezentowane tu rozwiązania nie wyczerpują tematu, ale mam nadzieję, że zainspirowałam Was do własnych poszukiwań :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 październik 2017
19 lipiec 2018

Komentarze