Bielizna ślubna - porady dla Pana Młodego

30 lipiec 2019
Adrian Bodzioch

Temat bielizny to temat trudny dla większości facetów za sprawą... wstydu. Kupujemy absolutnie zwykłe bokserki lub slipy, robimy to rzadko i raczej nabywamy wiele sztuk za jednym zamachem.

To także powód, dla którego ten aspekt ubrań jest zupełnie zepchnięty na dalszy plan. A uwierzcie mi, nawet doborem bielizny można się dobrze bawić i dać radość nie tylko sobie, ale także swojej partnerce.

Bielizna ślubna dla mężczyzny to temat zagwozdka, o której się nie mówi. Dzisiaj odmienimy bieg wydarzeń!

Męska bielizna - co wybrać?

Spójrzmy na pojęcie bielizny z praktycznej strony. Wedle schematów bielizna ma chronić “męskie strefy” i zapewniać higienę w życiu codziennym. Taką też funkcję spełniają dosłownie wszelkie jej rodzaje, od slipów, poprzez obcisłe bokserki, aż po luźne i dłuższe modele. Jednak tu ich podobieństwo się kończy. Poszczególne wybory różnią się między innymi komfortem.

Slipy to typowe “majtki”, użytkowane kiedyś przez wszystkich mężczyzn. Jednak wraz z nadejściem nowoczesnej mody, bielizna tego rodzaju ustąpiła pola bokserkom w obu wariantach. Teraz slipy kojarzą się z zacofaniem i tym samym często nawet nie są spotykane w ofertach bardzo dużych brandów modowych. A to błąd. Majtki są dość wygodne, podkreślają męskie kształty w oczach płci przeciwnej, lecz... mogą być przez nie ocenione jako aseksualne majciory sprzed półwiecza :)


Bokserki występują w dwóch formach, jako obcisłe i krótkie modele oraz jako szerokie i luźne o różnych długościach. Obie formy są dobre - serio. Wymagają jednak przyzwyczajenia. Obcisłe trzymają mężczyznę w “ryzach”, a szerokie nadają mężczyźnie “luzu”. Dosłownie i w przenośni. Obie formy są szeroko dostępne w sklepach i dzięki temu znajdziemy dziesiątki ciekawych wzorów, kolorów oraz stylowych akcentów.

Jaką bieliznę założyć na ślub?!

Po pierwsze, niezależnie od naszych przekonań musimy zrezygnować ze slipów z prostego powodu. Odznaczają się na pośladkach! Spodnie od garnituru nie mają z tyłu widocznych kieszeni, a ich materiał jest bardzo cienki i “lejący się”, dlatego wszelkie fałdy materiału pod spodem z pewnością będą widoczne już z daleka. Po zdjęciu marynarki (która zakrywa pośladki) z pewnością większość gości zwróci uwagę na naszą bieliznę, czego byśmy z pewnością nie chcieli.

Z tego samego powodu jesteśmy zmuszeni do zrezygnowania również z szerokich i długich bokserek. Tak jak i slipy, tak i one będą odznaczać się na spodniach lecz w nieco inny sposób, mianowicie mogą tworzyć harmonijkę na pośladkach, albo pionowe lub poziome pasy. Niezależnie jednak od formy tych wątpliwych efektów specjalnych, warto uniknąć szerokich bokserek w całości.

Wszystkie te problemy rozwiązują jedynie bokserki w obcisłej wersji. Jest to niezbyt dobra informacja dla ludzi kochających slipy, lecz w ten jeden, jedyny dzień, naprawdę należy ich unikać. Jeśli jednak lubisz bokserki luźne i nie wyobrażasz sobie zastosowania obcisłych, to koniecznie wybierz takie, które są dopasowane najlepiej ze wszystkich. Niech sobie są “komfortowe”, ale nie szerokie jak pracowniczy uniform.

Wyraź siebie!

Bielizny nie będzie widział żaden gość (oby!), dlatego można zrobić z niej pożytek i stworzyć coś, co doda Ci odwagi na całe wesele!

Jeśli uwielbiasz piłkę nożną i czujesz się przy niej bezpiecznie to wybierz bokserki, które do złudzenia przypominają spodenki piłkarskie. A może jesteś dorosłym facetem, a wieczorami bawisz się dobrze podczas oglądania kreskówek? To załóż bokserki z wizerunkiem ulubionej postaci animowanej. Pamiętaj, że takie niewielkie detale mogą faktycznie poprawić humor i dodać animuszu.

Wystarczy sobie o nich przypomnieć podczas stresującej chwili by... odzyskać całą odwagę :)

 

Trzymajcie się
Adrian

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 listopad 2018
26 styczeń 2020

Komentarze