Propozycje muzyczne na poprawiny

26 listopad 2020
Dagmara Sobczak

Szykujecie właśnie swoje poprawiny, ale zastanawiacie się co zrobić z muzyką? Możliwości jest kilka. 

Drugiego dnia możecie wynająć orkiestrę (tak jak pierwszego), która będzie zabawiać gości, zdecydować się na DJ-a, czy po prostu osobę, która będzie puszczała muzykę, ewentualnie możecie puścić muzykę z komputera i przygotować wcześniej playlistę. 

Które rozwiązanie jest najlepsze? To zależy. 

Muzyka na poprawiny – co wybrać?

Co wybierzecie, zależy od wielu czynników. Od tego, ile chcecie przeznaczyć na to pieniędzy, czy planujecie poprawiny na sali, czy na świeżym powietrzu, czy przyjęcie będzie podobne do wesela, czy dużo bardziej na luzie i czy w ogóle planujecie tańce dla gości. 

Im bardziej wystawne mają być poprawiny, tym lepiej, żeby zagrała na nich orkiestra czy zespół. Jeżeli planujecie powtórkę z wesela, z zabawą na parkiecie, a może dodatkowymi zabawami prowadzonymi przez wodzireja – orkiestra musi być. Jednak będzie wiązało się to z dodatkowymi kosztami i od razu trzeba brać to pod uwagę. 

Jeżeli planujecie nieco luźniejsze wesele, wystarczy jedna osoba, która będzie puszczała muzykę. Niekoniecznie musi to być wodzirej, który będzie zachęcał gości do zabawy. Wystarczy, że cały czas będzie dostępna muzyka, dla tych, którzy mają ochotę potańczyć. 

Natomiast jeżeli planujecie poprawiny w plenerze, w ogrodzie sali, pod namiotem, na większym luzie i wiecie, że goście nie będą siedzieć za dużo na sali, zastanówcie się, czy warto wydawać pieniądze na muzyków? Moim zdaniem muzyka puszczona w tle z laptopa w zupełności wystarczy. 

Jak stworzyć dobrą playlistę dla gości weselnych?

To, co ważne i co warto zrobić, to przygotować wcześniej playlistę utworów, która puszczona raz, będzie grała przez kilka godzin i nie będzie trzeba co chwilę puszczać nowego utworu. 

Taka playlista może być wolna (by jedynie była tłem dla wydarzeń) albo skoczna, by zachęcić innych do zabawy. Dobrym pomysłem jest też wymieszać utwory, żeby każdy znalazł coś dla siebie. 

Jeżeli tworzycie playlistę, zwróćcie uwagę na to, żeby utwory były różnorodne, tak jak grupa wiekowa gości. Nie wybierajcie tylko takiej muzyki, jaką Wy lubicie. Stwórzcie taką playlistę, żeby czy młody, czy stary, znalazł coś dla siebie i dobrze się czuł, czy nawet bawił.

Dobra playlista nie przeszkadza w rozmowach, ale i nie powoduje w gościach chęci ściszenia muzyki. 

A wy mieliście muzykę na poprawinach? A może dopiero planujecie swoje dwudniowe wesele? Jeżeli tak, to która opcja muzyczna przemawia do Was najbardziej? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 wrzesień 2019
07 marzec 2018

Komentarze