Najciekawsze zabawy weselne

05 sierpień 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Zabawy weselne mają swoich zwolenników, ale i przeciwników. Są z reguły jednak nieodłącznym elementem wesela. Mają za zadanie zagwarantować uczestnikom rozrywkę, trochę ich rozbawić i rozruszać, ale przede wszystkim zintegrować. Wesele to wspólne spotkanie na kilka, kilkanaście godzin warto więc zadbać by goście miło spędzili czas. Z pewnością znajdziecie coś, co podpasuje zarówno wam, jak i im.

Wybierzcie zabawy, które będą taktowne, nikogo nie ośmieszą ani nie obrażą – to ważne! Dostosujcie je także pod wiek uczestników. Pamiętajcie by skonsultować je z djem lub zespołem, tak by było wiadomo kiedy co ma mieć miejsce. No i co najważniejsze – ustalcie fajne nagrody ;)

 

Gorące krzesła

Najbardziej popularna, adekwatna zarówno do wieku dzieci, jak i dorosłych. Uczestnikami jest kilka, kilkanaście wybranych osób, które ustawia się wokół krzeseł ułożonych w koło w stronę zewnętrzną. Ilość krzeseł jest mniejsza niż ilość uczestników. Zawodnicy chodzą wokół nich. Gra odbywa się przy muzyce gdy ta przestaje grać, gracze muszą jak najszybciej zająć wolne krzesło. Kto nie znajdzie miejsca, odpada.

Taniec na gazecie lub z balonem

To również często spotykane zabawy. Kojarzę je również z czasów młodzieńczych, podczas dyskotek szkolnych. Pierwsza – wybieracie spośród gości kilka par, które tańczą do muzyki na kawałku gazety, tak by stopami nie dotknąć podłogi. W późniejszych etapach zabawy pary składają gazetę na coraz to mniejsze kawałki. Wygrywa ta para, która jak najdłużej, na jak najmniejszym kawałku gazety, nie dotknie obszaru poza nią. Jeśli chodzi o taniec z balonem – pary tańcząc mają go między sobą, wygrywa para, której balon nie pęknie. Można dodatkowo zmieniać jego położenie – między brzuchami, głowami, kolanami, plecami itp.

Zgodność małżeńska

To zabawa dedykowana szczególnie Wam – Parze Młodej, jednak jako publiczność uczestniczą i goście, którym często dostarczane są niemałe emocje. Para Młoda siedzi na krzesłach tyłem do siebie. Dj lub osoba z zespołu muzycznego zadaje pytania dotyczącego Waszej znajomości, podziału obowiązków, wspólnego życia np. kto będzie rządził w domu, kto będzie wynosił śmieci, kto wydaje więcej pieniędzy na ciuchy itp. Trzymając w dłoniach plakietki z napisem ON ONA odpowiadacie na zadane pytanie.

Zdobywanie fantów

Zadaniem uczestników jest zdobywanie rzeczy, które zostaną wymienione przez wodzireja. Osoby biorące udział muszą wykazać się dobrą organizacją i być przekonywujące. Im bardziej nieoczekiwany przedmiotom, trudniejszy do zdobycia, tym lepsza zabawa! Z gry odpadają kolejno osoby, które jako ostatnie zaopatrzą się w wyznaczony przedmiot.

Taniec z gwiazdami

Potrzebujecie kilku par mieszanych, które zatańczą do muzyki poszczególne rodzaje tańca towarzyskiego, ale i jury, które oceni występy. Zabawa bardzo widowiskowa ;) Niech dj puszcza kolejno muzykę adekwatną dla Cha-chy, rumby, tanga, salsy itd. Improwizowany taniec do słyszanej muzyki z pewnością zaskoczy publiczność ;) Wygrywa para, która zdobędzie najwięcej punktów od oceniających.

Wesele w plenerze

Jeśli planujecie wesele w plenerze gdy tylko dopisze pogoda, będzie to doskonała okazja do organizacji zabaw na powietrzu. Szczególnie dzieci mają wtedy pole do popisu – gra w klasy, gumę, kółko i krzyżyk na trawie, zawody w hula hop– możliwości jest bez liku. Dla dorosłych można zorganizować kręgle, duże domino, kalambury i wiele innych.

Wesele to czas radości i świętowania. Jeśli tylko macie ochotę możecie zorganizować zabawy, które urozmaicą Wasze przyjęcie. Z pewnością większość z zaproszonych gości ucieszy się z takich dodatkowych atrakcji i będzie świetnie się bawić!


Która zabawa najbardziej przypadła Wam do gustu? Jakie będą na Waszym weselu? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Komentarze