Pomysły i inspiracje na nietypową księgę gości weselnych

19 kwiecień 2018
Iga Marciniszyn

Przygotowania do Waszego wielkiego dnia trwają miesiącami, staracie się by wszystko było idealnie zaplanowane i takie, jak sobie wymarzyliście. Wesele jednak mija w zawrotnym tempie i wkrótce zostają po nim jedynie wspomnienia, zdjęcia, film i księga gości.

Warto zadbać o przygotowanie tej ostatniej w takiej formie, by zaraz po weselu nie trafiła w kąt, nikomu niepotrzebna. Poniżej przedstawiam Wam garść inspiracji, które pozwolą zamienić księgę gości w coś zupełnie nieprzeciętnego.

Tradycja z nowoczesnością czyli polaroid na weselu

Jeśli chcecie pozostać przy tradycyjnej formie księgi gości, w której składają oni swoje podpisy z krótkimi życzeniami, warto dołączyć do tego możliwość zrobienia zdjęć polaroidem.

Wystarczy, że wydzielicie na sali lub poza nią niewielką strefę dla gości, w której przygotujecie akcesoria na kształt dostępnych w fotobudce i dołączycie do tego prostą instrukcję korzystania z aparatu z zachętą, by goście do życzeń dołączali fotografie. Tworzenie życzeń stanie się dla gości świetną zabawą, a dla Was pamiątką, do której będziecie wracać o wiele częściej, niż gdyby była to księga obfita jedynie w tekst.

List(y) w butelce

Forma pisemna księgi gości nie musi być nudna, jeśli zmienicie księgę w coś zupełnie niepowtarzalnego. Zupełnie magicznym (i jakże prostym i tanim!) pomysłem jest stworzenie księgi w formie listów w butelce.

Wystarczy, że przygotujecie dużą butelkę, małe arkusze ozdobnego papieru, sznureczki i gotowe! Dobrze, jeśli dołączycie do tego wskazówki, czego oczekujecie od gości np. porady co do szczęśliwego małżeństwa, jak być dobrą żoną czy mężem lub po prostu życzenia prosto z serca. Listy w butelce to o tyle ładna forma księgi życzeń, że może stać się elementem wyposażenia waszego mieszkania, stanowiąc piękny dodatek.

Dla zakochanych w świecie

Jeśli uwielbiacie podróże, a w planach macie wspólne zwiedzenie całego świata, świetnym pomysłem na Waszą księgę gości może stać się… globus!

Wystarczy, że wybierzecie ten większych rozmiarów w fajnym stylu i pozwolicie gościom złożyć na nim podpisy. Taki globus także może stać się dla Was wyjątkową pamiątką i bez cienia wątpliwości nie zostanie schowany dla szafy! Dla gości natomiast taka forma księgi nie jest męcząca i uciążliwa – ostatecznie składają na globusie jedynie swój podpis, co zajmie im dosłownie chwilę.

Źródło: greenweddingshoes.com

Miłośnicy wina

Uwielbiacie wspólne wieczory we dwoje lub ze znajomymi, przy butelce pysznego wina? Ta propozycja jest dla Was!

Od tej pory zacznijcie zbierać korki od wina lub jeśli będziecie serwować wino na Waszym weselu proście o nie pozbywanie się ich. Podobnie jak w przypadku globusa, goście na korku składają jedynie swoje podpisy. Przygotujcie markery, słoik i dużo, dużooo korków. Taka księga gości będzie świetnie oddawała to, co lubicie, tworząc piękną ozdobę do Waszego wspólnego mieszkania.

Podzielcie się swoją pasją

Podpisy można złożyć niemal na wszystkim, co warto wykorzystać, planując stworzenie księgi gości, ponieważ tylko jej przemyślana forma ma szansę przetrwać niezapomniana.

Uwielbiacie muzykę, a Wasz idealny wieczór, to ognisko, przyjaciele i dźwięki gitary? Zaszalejcie i stwórzcie dla gości stanowisko, które pozwoli im na składanie podpisów i życzeń na gitarze właśnie! Uwielbiacie malować? Przygotujcie płótno i farby i zachęćcie gości do stworzenia wspólnego obrazu, który potem zawisnąć może na ścianie Waszego mieszkania. Możliwości jest mnóstwo, spersonalizujcie księgę skupiając się na Waszych pasjach.

Odciski palców

Popularnym od niedawna pomysłem jest zamiana podpisów na odciski palców.

Firmy przygotowują specjalne plansze, dzięki którym takie odciski mogą stworzyć naprawdę piękną kompozycję. Przygotujcie różne kolory farb, albo wybierzcie Wasze ulubione lub będące różnymi odcieniami Waszych kolorów przewodnich i załączcie krótką instrukcję. Piękny obraz, powstały z odcisków palców, może wyrazić więcej niż tysiąc słów…

Pamiątkowy mebel

Jeśli mieszkacie lub planujecie zamieszkać w domu albo macie większe mieszkanie, genialnym pomysłem na Waszą księgę gości będzie inspirowana ulicznymi historiami, ławka z podpisami Waszych gości!

Dzięki wcieleniu w życie takiego pomysłu, wywołacie niejeden uśmiech na twarzach Waszych gości, a taka pamiątka z pewnością będzie dla Was wyjątkowym meblem w mieszkaniu. Zamiast ławki możecie wykorzystać np. duży plaster drewna, który powiesicie sobie na ścianie.

Puzzle i układanki

Wiele firm oferuje również drewniane puzzle lub układanki, które z powodzeniem zamienić możecie w księgę gości - mogą oni podpisywać się na puzzlach, tworząc krótkie życzenia i składając przy tym puzzle w całość.

Inicjały

Spersonalizujcie Waszą księgę gości, łącząc Was za pomocą jednej litery – pierwszej litery nazwiska, które zaczęliście dzielić zaledwie chwilę wcześniej. Możecie również zdecydować się na pierwsze litery Waszych imion.

Zadecydujcie i zamówcie litery z materiału, po którym będzie można pisać. Goście zmieszczą na nich nie tylko podpisy ale i krótkie życzenia. Takie litery powieszone na ścianie przez wiele lat będą mogły przypominać Wam o tym wyjątkowym dla Was dniu.

Film

Ze wszystkich pomysłów na księgę gości, ten jest chyba najbardziej wyjątkowym, a z pewnością chwytającym za serce i przynoszącym Młodej Parze wiele radości.

Przygotujcie dla gości najlepiej oddzielne pomieszczenie z wygodnym miejscem do siedzenia i kamerą wraz z możliwie najprostszą instrukcją obsługi. Film z życzeniami od Waszych gości jest praktyczny – łatwo będzie go przechowywać, ale przecież chodzi głównie o to, że taki obraz pozostanie z Wami żywy na lata, z pewnością miło będzie obserwować jak Wasi najbliżsi się zmieniają. Nie obędzie się też na pewno bez wzruszających słów i pełnych humoru życzeniowych ,,wpadek”.Księga gości to poza wspomnieniami, które przecież bywają ulotne, wspaniała pamiątka z dnia ślubu, by służyła Wam jeszcze lepiej warto zdecydować się na formę zupełnie intrygującą i niestandardową, w którą sami goście chętnie się włączą.

A jakie są Wasze pomysły na księgę gości? Wolicie klasykę i tradycję czy oryginalne rozwiązania?

Średnia

3.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 listopad 2018
28 październik 2017

Komentarze