3 sposoby na to, aby ożywić Wasz związek

12 marzec 2019
Dagmara Sobczak

Związek to twór, który wymaga ciągłej pracy i wiecznego zaangażowania. Dbanie, troska, wsparcie i okazywanie uczuć – wszystko to jest ważne i istotne, aby związek dobrze funkcjonował nawet po latach. 

Jeżeli masz wrażenie, że Twój związek mógłby działać nieco lepiej, kuj żelazo, póki gorące. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć.

Poznaj 3 sposoby na to, jak poprawić jakość swojego związku i cieszyć się udaną relacją. 

Jak poprawić jakość swojego związku?

Jeżeli masz chęć i potrzebę poprawy jakości swojego związku, warto zacząć od kilku podstawowych rzeczy, o których często zapominamy, szczególnie po latach bycia razem. Wpadamy w rutynę i zapominamy o tym, co kiedyś przychodziło nam naturalnie, a dziś wydaje się mniej potrzebne. Niesłusznie. Każdy z tych elementów jest tak samo ważny, na każdym etapie trwania związku. 

Praw komplementy

Wszyscy uwielbiają komplementy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pokaż swojej drugiej połówce, że doceniasz jej kulinarne zdolności, nową sukienkę oraz ładnie wykonany makijaż. A Ty, pochwał go za szybko naprawiony kran, zawsze na czas wyniesione śmieci czy ładny wygląd. 

Drobne okazywanie aprobaty, działa cuda. Jeszcze większe, im dłużej jesteśmy w danym związku, bo każdy z nas chce się czuć potrzebny i atrakcyjny mimo upływu lat.  Doceniaj więc każdego dnia, a zarazem z chęcią przyjmuj komplementy.

Przestań mówić :”Ty”, zacznij mówić „ja”

Komunikaty, które wygłaszamy i sposób, w jaki to robimy, ma ogromny wpływ na związek. Jeżeli cały czas używasz formuły „Ty jesteś nieczuły”, „Ty zawsze musisz mieć ostatnie zdanie” , „To Twoja wina” – przekazujemy tylko komunikat, który może frustrować drugą osobę. 

Zacznij od „ja”. „Jest mi przykro, że tak się zachowałeś, może następnym razem poświęcisz mi więcej czasu”, „Ja poczułam się z tym źle, że nie zwróciłeś na to uwagi”. Pokaż w tym siebie, wzbudź empatię i podsuń rozwiązanie. Drugiej osobie na pewno łatwiej będzie zrozumieć, co tak naprawdę wydarzyło się, że teraz jest Ci przykro. 

Zacznijcie robić coś razem

Poszukajcie nowej, wspólnej pasji, która Was połączy. W codziennym biegu, w pracy zapominamy o sobie i o sobie nawzajem. Znajdźcie dla siebie jakieś wspólne zajęcie. Oprócz tego, że będziecie spędzać razem więcej czasu, wspólne działania bardzo zbliżają i cementują związek. 

Jest to także podwójna korzyść pod względem tego, że z jednej strony poprawiamy jakość naszego związku, a z drugiej każde z Was pobudza w sobie nowe pokłady kreatywności i rozwija siebie za pomocą nowych pasji. 

Jakie Wy znacie sposoby na poprawę jakości swojego związku? Podzielcie się nimi!

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 grudzień 2018
04 czerwiec 2018

Komentarze