3 sposoby na to, aby ożywić Wasz związek

12 marzec 2019
Dagmara Sobczak

Związek to twór, który wymaga ciągłej pracy i wiecznego zaangażowania. Dbanie, troska, wsparcie i okazywanie uczuć – wszystko to jest ważne i istotne, aby związek dobrze funkcjonował nawet po latach. 

Jeżeli masz wrażenie, że Twój związek mógłby działać nieco lepiej, kuj żelazo, póki gorące. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć.

Poznaj 3 sposoby na to, jak poprawić jakość swojego związku i cieszyć się udaną relacją. 

Jak poprawić jakość swojego związku?

Jeżeli masz chęć i potrzebę poprawy jakości swojego związku, warto zacząć od kilku podstawowych rzeczy, o których często zapominamy, szczególnie po latach bycia razem. Wpadamy w rutynę i zapominamy o tym, co kiedyś przychodziło nam naturalnie, a dziś wydaje się mniej potrzebne. Niesłusznie. Każdy z tych elementów jest tak samo ważny, na każdym etapie trwania związku. 

Praw komplementy

Wszyscy uwielbiają komplementy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pokaż swojej drugiej połówce, że doceniasz jej kulinarne zdolności, nową sukienkę oraz ładnie wykonany makijaż. A Ty, pochwał go za szybko naprawiony kran, zawsze na czas wyniesione śmieci czy ładny wygląd. 

Drobne okazywanie aprobaty, działa cuda. Jeszcze większe, im dłużej jesteśmy w danym związku, bo każdy z nas chce się czuć potrzebny i atrakcyjny mimo upływu lat.  Doceniaj więc każdego dnia, a zarazem z chęcią przyjmuj komplementy.

Przestań mówić :”Ty”, zacznij mówić „ja”

Komunikaty, które wygłaszamy i sposób, w jaki to robimy, ma ogromny wpływ na związek. Jeżeli cały czas używasz formuły „Ty jesteś nieczuły”, „Ty zawsze musisz mieć ostatnie zdanie” , „To Twoja wina” – przekazujemy tylko komunikat, który może frustrować drugą osobę. 

Zacznij od „ja”. „Jest mi przykro, że tak się zachowałeś, może następnym razem poświęcisz mi więcej czasu”, „Ja poczułam się z tym źle, że nie zwróciłeś na to uwagi”. Pokaż w tym siebie, wzbudź empatię i podsuń rozwiązanie. Drugiej osobie na pewno łatwiej będzie zrozumieć, co tak naprawdę wydarzyło się, że teraz jest Ci przykro. 

Zacznijcie robić coś razem

Poszukajcie nowej, wspólnej pasji, która Was połączy. W codziennym biegu, w pracy zapominamy o sobie i o sobie nawzajem. Znajdźcie dla siebie jakieś wspólne zajęcie. Oprócz tego, że będziecie spędzać razem więcej czasu, wspólne działania bardzo zbliżają i cementują związek. 

Jest to także podwójna korzyść pod względem tego, że z jednej strony poprawiamy jakość naszego związku, a z drugiej każde z Was pobudza w sobie nowe pokłady kreatywności i rozwija siebie za pomocą nowych pasji. 

Jakie Wy znacie sposoby na poprawę jakości swojego związku? Podzielcie się nimi!

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 marzec 2019

Komentarze