Mówią, że każda okazja do świętowania jest dobra, jak jest w przypadku przyjęcia zaręczynowego?

09 luty 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Kiedy i jak je zorganizować? Kto ma w nim uczestniczyć? Sprawdź jak powinna wyglądać taka impreza i na czym polega, a Twoja uroczystość będzie piękna i niezapomniana.

 

Czy warto wyprawiać przyjęcie zaręczynowe?

W dawnych czasach była to bardzo popularna forma. Przyjęcia zaręczynowe były dość oficjalne, wiązały się z pewnym ogólno przyjętym rytuałem. Uroczystość poprzedzał szereg ustaleń i formalności głownie pomiędzy rodzicami narzeczonych. Było to wielkie wydarzenie, które obserwowało liczne grono osób.  Aktualnie nie przyjęto go za normę lecz oczywiście nie jest ono zakazane! ;) Takie przyjęcie to doskonała okazja by oznajmić wszystkim radosną nowinę. Powiedziałaś TAK więc niech Wasi bliscy dowiedzą się o tym. Będzie to czas do zasygnalizowania im kiedy może odbyć się ślub. Rodzina i przyjaciele z pewnością będzie chciała poznać kulisy Waszych zaręczyn – przygotujcie się więc na tego typu pytania lub sami opowiedzcie anegdotę dotyczącą tej pięknej chwili. Przyjęcie zaręczynowe to również doskonały moment by Wasze rodziny i znajomi mogli się poznać. Takie zapoznawcze spotkanie jest sporym ułatwieniem jeśli chodzi o późniejsze planowanie uroczystości.  Ponadto jeśli ślub i wesele są już w planach możecie poprosić wybrane osoby o bycie świadkami, drużbą.

 

 

Kiedy zorganizować przyjęcie zaręczynowe?

Nie panują tu żadne ścisłe reguły dotyczące terminu takiego spotkania. Przyjęcie zaręczynowe nie musi odbyć się bezpośrednio po tym wydarzeniu jednak najlepiej wyprawić je do miesiąca po zaręczynach. Zdarza się jednak, że Wasze rodziny pochodzą z różnych krajów, oddalonych od siebie miast, Wy przebywacie daleko… w takich przypadkach organizacja przyjęcia może potrwać nieco dłużej – nie martwcie się tym. Pamiętajcie jednak dać wcześniej znać swoim gościom, muszą mieć czas na zarezerwowanie terminu ;)

 

 

Gdzie i jak?

Organizacja przyjęcia zaręczynowego to o wiele prostsza sprawa niż planowanie samego ślubu i wesela. Takie wydarzenie ma o wiele bardziej kameralną formę, trwa kilka godzin i nie wymaga wielkich przygotowań. Od Was, przyszłej Pary Młodej zależy styl i forma tego przedsięwzięcia. Panuje pełna dowolność. Może to być spotkanie nawiązujące do stylu Waszego przyszłego wesela, ale niekoniecznie. Tradycyjny obiad w restauracji, w domu, grill w ogrodzie, luźna domówka… wybierzcie to, na co macie ochotę, co lubicie. Ma być przede wszystkim swobodnie i radośnie. Organizacja takiego spotkania nie powinna bardzo Was pochłonąć, oszczędzajcie siły na późniejsze ślub i wesele.

Wybierzcie odpowiednie menu

Jedzenie to podstawa każdego spotkania, w zależności gdzie zdecydujecie się wyprawić swoje przyjęcie zaręczynowe zwróćcie uwagę na menu. Jeśli postawicie na restaurację możecie ustalić jadłospis specjalnie na tę okazję. Szefowie kuchni z pewnością podpowiedzą co się sprawdzi. W przypadku spotkania domowego lub grilla – im prościej, tym lepiej. Zaopatrzcie się w przekąski, owoce, coś słodkiego, może dobrą opcją byłby catering? Jeśli nie, najlepiej gdyby od początku była wyznaczona osoba odpowiedzialna za przyrządzanie grillowych specjałów oraz taka, która będzie czuwać nad uzupełnianiem półmisków i szklanek. Nie będziecie musieli stresować się takimi sprawami, a w pełni poświęcicie uwagę swoim gościom. Ważne by jadłospis był dopasowany do rodzaju i czasu trwania przyjęcia.

 

 

Przyjęcie zaręczynowe to dobra opcja do spędzenia czasu z Waszymi bliskimi. To osoby, na którym Wam zależy i, z którymi dzielicie się dobrymi momentami Waszego życia. Choć takie uroczystości często jeszcze kojarzą się wyłącznie z amerykańskimi filmami, na których gustownie ubrane panie i dystyngowani panowie siedzą przy elegancko nakrytych stołach, popijają wino i raczą się miłymi spojrzeniami, to warto zwrócić uwagę, że przyjęcia zaręczynowe niosą szereg korzyści i warto je praktykować.

 

Planujecie zorganizować przyjęcie zaręczynowe? Co o nim myślicie? Dajcie znać! :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

22 styczeń 2020
20 listopad 2023

Komentarze