Konsultant, projektant i łamacz serc wszystkich panien młodych!

30 czerwiec 2020
Karolina Zysek

Jeśli kiedykolwiek oglądaliście Salon Sukien Ślubnych Kleinfeld, to z pewnością poznaliście konsultanta ślubnego, którego pojawienie się w przymierzalni panny młodej wzbudza ogromne emocje.

Oczywiście to Randy Fenoli - doświadczony i o wielkim sercu człowiek, dla którego przyszłe panny młode przemierzają tysiące kilometrów. Od niedawna Randy to również projektant sukien ślubnych w salonie Kleinfeld, zdobywających uznanie panien, jak i innych projektantów. Poznajcie jego historię kariery oraz debiutującą kolekcję sukni!Randy Fenoli - jego droga do sukcesu

Każdy, kto pozna Randiego, nawet na telewizyjnym ekranie, powinien wiedzieć, że sukces, który odniósł, zawdzięcza swojej ciężkiej pracy oraz pasji. Randy pochodzi z niewielkiego miasteczka, gdzie jego rodzina prowadziła farmę. Jego obowiązkiem od najmłodszych lat była pomoc w prowadzeniu tej farmy wraz z szóstką swojego rodzeństwa. Natomiast prowadzenie gospodarstwa nie było marzeniem Randiego - fascynował się on projektowaniem, dlatego nauczył się szyć nam maszynie już w wieku dziewięciu lat! Dzięki wygranej w Miss Gay America, Randy opłacił swoje studia w prestiżowej akademii mody - Fashion Institute of Technology. Ukończenie tego instytutu zapewniło mu pracę w Vivian Dessy Diamond, gdzie mógł zaprojektować dwie kolekcje podpisane własnym nazwiskiem. Dzięki współpracy z tym salonem sukien ślubnych, Randy Fenoli objął posadę dyrektora ds. mody w New Yorks Kleinfeld, w którym rocznie konsultował prawie 15 tysięcy przyszłych panien młodych! 

Współcześnie Randy Fenoli jest znany z programów telewizyjnych, jak „Say Yes to the Dress”, "Randy to the Rescue”, publikacji oraz gościnnych wystąpień.


Źródło: Pinterest


Źródło: Pinterest

Jako znawca mody ślubnej, jego porady cytowane są na łamach wielu magazynów modowych oraz blogów ślubnych. Co więcej, w jednym z odcinków „Say Yes to the Dress” mogliśmy zobaczyć jego wizytę w Fashion Institute of Technology, gdzie prowadził zajęcia z uczniami ostatniego roku :) Oprócz bogatego doświadczenia w zawodzie. Randy to przede wszystkim człowiek o dobrym sercu, którego towarzystwo podnosi na duchu każdą pannę młodą. Jego misją są edukacja i wsparcie dla przyszłych panien młodych, aby mogły wybrać najpiękniejszą suknię ślubną oraz odnaleźć swoje osobiste piękno. Randy Fenoli zdobył uznanie wśród przedstawicieli branży mody i klientek, dzięki swojej filozofii, w której nie uznaje niemożliwego ze względu na kształt czy wiek panny młodej. Aby szerzyć swoje poglądy, Randy poszukuje nie tylko sukni ślubnej, ale przede wszystkim sukni, która sprawi, że kobieta sama poczuje się piękna, mimo wielu kompleksów. Dodatkowo, jego naturalny urok i entuzjazm sprawiają, że ten, kto ma okazję z nim współpracować, czuje się po prostu pięknie!

Od siebie jeszcze dodam, że Randy ma ogromny szacunek dla drugiego człowieka. Szczególnie można to zauważyć w programie „Say Yes to the Dress”, gdzie widzimy jego współpracę z innymi konsultantami. Tajemnicą nie jest, że Randy uwielbia współpracować z Lisą i Dianne, których relacje są podobne do relacji rodzeństwa, jak również, że niekoniecznie układa mu się praca z Shay. Natomiast ich wzajemny szacunek pozwala im mówić o tym wprost i w sposób kulturalny, a jeśli potrzebują porady, to zawsze służą sobie pomocną dłonią. Współcześnie trudno o relacje oparte na szacunku, dlatego myślę, że Randy Fenoli powinien być wzorem do naśladowania, bez względu na wykonywany zawód :)

Randy Fenoli - kolekcja sukien ślubnych

W poprzednim sezonie „Say Yes to the Dress” mogliśmy się dowiedzieć, że Randy Fenoli od dawna planował wydanie własnej kolekcji sukien ślubnych w Kleinfeldzie, jednak ogrom obowiązków i zobowiązań nie pozwalał mu na spełnienie tego marzenia. W końcu pewnego dnia postanowił dokończyć swoje szkice, pokazać je właścicielowi salonu i.. oto powstała The Silver Spring Collection!
Jak sam Randy Fenoli pisze na swoim blogu, The Silver Spring Collection jest inspirowana jego doświadczeniami w pracy konsultanta oraz potrzebami przyszłych panien młodych. Kolekcja skupia się na miłości do detalów, którą podkreślają piękne tkaniny z luksusowej krepy i różowo-kwiatowej organzy. W projektach dominują wyszukane hafty, koronkowe wzory idealnie dopasowane do ciała oraz zmysłowe, odkryte plecy.

Zgodnie z filozofią projektanta, Randy chciałby, aby każda panna młoda, bez względu na wiek i kształty, krzyknęła z zachwytu „Cześć Piękna!” na widok własnego odbicia. Myślę, że udało mu się to spełnić, patrząc na efekty jego pracy podczas przymiarek w programie telewizyjnym :)


Źródło: Pinterest


Źródło: Pinterest

Każda ze sukien z kolekcji The Silver Spring Collection nosi imię rozpoczynające się na literę „A”. Randy zdradził w jednym z odcinków, że jeśli kolekcja odniesie sukces i będzie miał możliwość zaprojektować następną, to kolejne suknie będą nosić imiona rozpoczynające od litery „B”. To dość popularny zabieg, który stosuje m.in. Amy Love czy Berta Bridal. Wśród sukien znajdziemy te typowe dla Kleinfelda, czyli w kształcie litery A z klasycznym gorsetem, który pokrywają przepiękne aplikacje. Przykładem są modele Antonia i Arabella. Natomiast znajdziemy również odmienne suknie o wyjątkowej fakturze, jak Aphrodite czy Annabelle. W kolekcji dominują proste dekolty w kształcie serca i trójkąta o pięknych wykończeniach, natomiast zgodnie z opisem samego projektanta, zachwycającym elementem kolekcji są ozdobne i odkryte plecy. Wystarczy spojrzeć na tył sukien Alessandra i Antonella, których blask aplikacji po prostu zachwyca! 
Kolekcja sukien ślubnych by Randy Fenoli - udana czy jedynie obszyta metką uwielbianego konsultanta? Kolekcja Fenoli niezaprzeczalnie urzeka i zachwyca. The Silver Spring Collection jest zgodna z filozofią projektanta, czego dowodem są różnorodność kształtów i modelów. Różnorodny wybór pozwala każdej pannie młodej - bez znaczenia na figurę, wiek czy upodobania - poczuć się pięknie, a to właśnie Randy uważa za podstawę podczas wyboru sukni ślubnej. 

Co więcej, Randy zaprojektował kolekcję zgodną nie tylko z jego filozofią, ale również zgodną z trendami w modzie ślubnej. Niekonwencjonalne faktury, koronkowe aplikacje czy zdobione plecy to przykłady jego świadomości o wiodącej modzie, którą potrafi połączyć z potrzebami panien młodych. 
Źródło: Pinterest


Źródło: Pinterest

Dzięki tej świadomości, powstała spójna i zachwycająca kolekcja, która w zupełności odzwierciedla osobę, jaką jest jest Randy Fenoli. Jego obecność dodaje odwagi i piękna każdej pannie młodej, podobnie jak jego suknie ślubne. Natomiast ich różnorodność odzwierciedla jego filozofię o ukrytym pięknie każdej panny młodej bez względu na jej kształty i wiek. 
Ciężka praca i wiara we własne pasje są kluczem do sukcesu. Potwierdza to Randy Fenoli, którego pokochały miliony panien młodych za jego wielkie serce oraz wsparcie podczas wyboru sukien ślubnych. Zwieńczeniem jego pasji i doświadczenia jest jego kolekcja, która łączy jego filozofię ze współczesnymi trendami. A jeśli chcecie sami zobaczyć, dlaczego Randy Fenoli podbił serca tak wielu kobiet, to oglądajcie „Say Yes to the Dress” w każdy wtorek na TLC!

Średnia

4.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 grudzień 2017
11 kwiecień 2020

Komentarze