Jak się przygotować do tego rodzaju uroczystości?

16 sierpień 2018
Dagmara Sobczak

W życiu nieraz bywa tak, że jedno z naszych rodziców bierze ślub. Przypadki mogą być różne. Może to być ślub z Twoim drugim rodzicem albo z nowym partnerem/partnerką. 

Coraz częściej zdarza się, że osoby w średnim wieku, bądź nieco starsze decydują się na taki krok. Nie oznacza to jednak, że nie jest to dla nich stresujące czy mniej ważne przeżycie niż dla młodych osób.

Zazwyczaj to rodzice wydają za mąż dzieci, a w tym przypadku to dzieci wydają za mąż rodziców. Oczywiście z pewnym przymrużeniem oka, ale jednak jest to dla dzieci (szczególnie tych, wchodzących w dorosłość, albo już dorosłych) dość wyjątkowa i niecodzienna sytuacja. 

Ślub rodzica – jak się do niego przygotować

Po pierwsze, traktuj poważnie całe przedsięwzięcie i decyzję, którą podjęło któreś z Twoich rodziców. Nie wyśmiewaj, nie bądź sceptycznie nastawiony. Pokaż, że się cieszysz i że chętnie wesprzesz zarówno w przygotowaniach jak w dniu ceremonii. Uszanuj decyzję i pomyśl, że na pewno nie była łatwa do podjęcia i wymagała odwagi. 

Po drugie, pomóż, szczególnie jeżeli Twoi rodzice nie znają się tak dobrze na komputerach jak Ty. Pomóż im szukać w sieci dobrych ofert cateringowych, restauracji, sklepów z ubraniami – jeżeli widzisz, że z czymś mają problem. Zaoferuj swoją pomoc, kiedy widzisz, że jeżdżą po mieście, wypytując o wolne terminy, zamiast wszystko załatwić online. Pokażesz tym samym, że traktujesz ich decyzję poważnie i jesteś gotowy pomóc. 

Po trzecie, zadbaj o swój wizerunek na ślubie. Będąc dzieckiem, jesteś jedną z najbliższych osób pary młodej (być może zostaniesz poproszony na świadka). Tym bardziej wyglądaj elegancko i zachowuj się stosownie do danej okazji. Ceremonię traktuj poważnie. Nie ma tutaj miejsca na śmieszkowanie. 

Po czwarte, zadbaj o indywidualny, być może własnoręcznie przygotowany prezent. Może on być dodatkiem do pieniędzy (jeżeli para młoda miała takie życzenie), ale niech rodzic ma namacalną pamiątkę ze swojego ślubu. Spraw, by naprawdę ucieszył go ten prezent. Co zrobisz, zależy od Ciebie i od Twoich umiejętności. Możesz napisać piosenkę, namalować obraz, uszyć coś, pobawić się w DIY (może Twoim rodzicom przydadzą się nowe meble, dekoracje jak świeczniki, wazony, koce, poduszki). Może wspominali, że będą robić metamorfozę, któregoś z pokoju, balkonu, albo działki? Spróbuj zbadać ten teren jeszcze przed ślubem, aby jak najlepiej dobrać prezent. 

Zdarzyło Wam się brać udział w uroczystości zaślubin swojego rodzica, a może dopiero taka impreza przed Wami? Przygotowujecie się jakoś szczególnie?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 październik 2019
28 marzec 2019

Komentarze