Ślubna analiza kolorystyczna - czy warto?

10 październik 2017
Agnieszka Okularczyk

W tym najważniejszym dniu, każda Para Młoda powinna wyglądać wyjątkowo, a cała oprawa ślubna tworzyć spójną całość. W związku z tym przypadkowy dobór kolorów przewodnich wesela nie jest najlepszym wyborem.

Ślubna analiza kolorystyczna to nowość na polskim rynku i choć nie każdy o niej słyszał, zaczyna być coraz bardziej popularna. Oparta jest na systemie 12 typów urody i pomaga w stworzeniu spójnej gamy kolorystycznej uroczystości.

Dla kogo?

Usługa ta jest idealna dla przyszłych Par Młodych, które nie mają sprecyzowanej wizji swojego ślubu i wesela, bądź też stworzenie spójnej całości kolorystycznej sprawia im nie lada problem. Na ślubną analizę kolorystyczną mogą przyjść również pary, które mają już wstępny pomysł na wesele, jednak chcą skorzystać z porady, aby dobrać najbardziej odpowiednie kolory pod swój typ urody.

Na czym polega?

Początkowo przykłada się chusty kolorystyczne do twarzy klientki, aby określić odpowiedni odcień bieli sukni ślubnej. Nie każdej kobiecie pasuje czysta biel. Niektóre typy kolorystyczne prezentują się lepiej w odcieniu ecru lub śmietance. W związku z tym najlepiej dopasować odcień przed zakupem sukni.

Następnie, za pomocą specjalnych ram kolorystycznych, dobiera się kolory przewodnie wesela, najbardziej podkreślające urodę klientki. Jak wiadomo, nie we wszystkich kolorach wyglądamy idealnie, dlatego dzięki indywidualnej analizie możemy znaleźć takie kompozycje kolorystyczne, które podkreślą nasz typ urody.

Koszt usługi

W każdym województwie ceny się nieco różnią, jednak zazwyczaj wahają się one od 130 do 200 zł. Niekiedy usługa ślubnej analizy kolorystycznej łączona jest z doborem stylistyki wesela, czy kroju sukni ślubnej, wtedy cena ta może być nieco niższa.

Czy warto?

Uważam, że tak. Sama wykonuję analizy kolorystyczne klientkom i widzę jak w łatwy sposób można niesamowicie wydobyć urodę, zarówno Pana jak i Panny Młodej, odpowiednio dobranym kolorem. Dodatkowym plusem tego zabiegu jest fakt, że każda klientka otrzymuje próbnik w wersji papierowej z wybranymi kolorami przewodnimi, dzięki któremu łatwiej dobrać dekoracje ślubne czy papeterię.

Jeśli masz zamiar skorzystać z usług florystki, wizażystki lub cukierni, dzięki próbnikowi, osoby te będą dokładnie wiedziały na jakich kolorach bazować, a Ty będziesz miała pewność, że wszystko będzie spójne i dopracowane.

A czy któraś z Was korzystała ze ślubnej analizy kolorystycznej? :)

Średnia

4.2

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 wrzesień 2017
29 listopad 2017

Komentarze