Kto będzie wyglądał dobrze w sukni bez pleców i co wybrać?

30 styczeń 2020
Dagmara Sobczak

Coraz częściej pojawiający się motyw na sukniach ślubnych to wycięte plecy. Z jednej strony ten krój nadaje pannom młodym seksapilu i kobiecości, ale z drugiej strony nie będzie pasował do każdej sylwetki. 

Jak się w tym odnaleźć? Kto może sobie pozwolić na suknię z wyciętymi plecami?

 

Suknia ślubna bez pleców – dla kogo?

Przede wszystkim suknia ślubna bez pleców skierowana jest do kobiet, które mają piękne, zadbane plecy. To oczywiste, ale chciałabym o tym wspomnieć.

Jeżeli Twoje plecy nie są idealne – masz dużo krostek, znamion, których nie lubisz, przebarwień na skórze – może nie ma sensu eksponować właśnie tej części ciała? Może to dekolt jest Twoją mocną stroną albo szczupłe nogi? 

Odkryte plecy to jeden z nowszych trendów, ale wcale nie trzeba mu się poddawać, żeby wyglądać pięknie i modnie. Jeżeli nie do końca czujesz się dobrze w takiej sukni (zanim zamówisz, warto przymierzyć taki krój), nic na siłę. Wybór jest tak ogromny, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Suknia ślubna bez pleców idealnie sprawdzi się u kobiet niskich z dość krótkim tułowiem. Duże wycięcie optycznie wydłuży sylwetkę. Rozmiar biustu w tym wypadku nie ma znaczenia, ponieważ wybór sukni jest tak ogromny, że jej przód możemy dobrać indywidualnie do proporcji ciała. 

Odkryte plecy idealne będą także dla Pań, które planują upiąć do ślubu włosy w kok. Jeżeli marzy Ci się pójście do ślubu z rozpuszczonymi włosami, z lekkimi falami, zakryjesz nimi całą urodę sukni. 

Dodatkowo odkryte plecy dużo lepiej będą wyglądały na sylwetce szczupłej i wysportowanej.

Suknia ślubna bez pleców – co wybrać?

Jakiego wyboru dokonasz, to już zależy od Ciebie. Wycięcie może być mniejsze albo głębsze. Pojawiają się suknie z całkowicie odkrytymi plecami, z koronkowymi motywami, z koronką, która nadaje iluzji gołego ciała, ale i pojawiają się wiszące ozdoby przypominające biżuterię. 

Najlepiej przymierzyć wiele krojów przedstawiających różne sposoby na wycięte plecy i wybrać ten, w którym naprawdę czujemy się dobrze, który do nad pasuje. 

Warto jednak pamiętać, że w większości czasu goście będą widzieli Cię przodem, więc w ferworze wyboru tyłu sukni, nie zapomnij o tym, aby przód również był piękny i abyś czuła się w nim dobrze. 

Suknia musi być dobrana idealnie do Twojej figury i pokazywać wszystko to, co chcesz pokazać, ale i zakrywać to, czego wolisz nie pokazywać. 

Co sądzicie o sukniach bez pleców? Chciałybyście pójść tak do ślubu? A może właśnie Wasza suknia miała takie wycięcie?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 kwiecień 2018
29 sierpień 2018

Komentarze