Grudzień to głównie czas odliczania do świąt. Świąteczny klimat mocno daje się we znaki. A może by wykorzystać ten czas na wspólną sesję zdjęciową?

30 listopad 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Magiczne chwile

Święta to wyjątkowy czas. Migoczące lampki, choinka, kolędy, chwile z bliskimi… Grudzień i odliczanie do tych momentów jest naprawdę ekscytujące, a mini sesje świąteczne to najmodniejsze rodzaj sesji w tym czasie. Świąteczne dekoracje, akcesoria, ale i ciepłe, miękkie ubrania tworzą przytulny klimat, a kolory takie jak. Burgund, zieleń, beże – dodają zdjęciom ciepłej atmosfery i te wychodzą naprawdę efektownie. Świąteczna sesja we dwoje to może być Wasz Mikołajkowy prezent!

 

Gdzie zrobić zdjęcia?

Wielu fotografów ogłasza się w Internecie, że wykona sesje zdjęciowe w studio wystylizowanym specjalnie na świąteczny czas. Zdarza się, że zdjęcia wykonywane są w jakimś wynajętym pomieszczeniu również odpowiednio przygotowanym. Sesja świąteczna może odbyć się również na jarmarku bożonarodzeniowym lub na lodowisku. To miejsca, gdzie w tym czasie jest naprawdę magicznie i wyjątkowo, a zdjęcia wyjdą bardzo oryginalne i naturalne. Oświetlone alejki, drewniane domki z bombkami i piernikami, a pośród nich Wy idący, trzymając się za ręce. Pięknie, prawda? Sesja świąteczna może odbyć się w Waszym domu. To w nim czujecie przecież największy komfort więc powinniście czuć się dobrze przed obiektywem. Może w Waszych kątach będzie stałą już choinka, świąteczne ozdoby, może macie kominek, który rozpalicie i będziecie pozować przed nim na barankowym dywanie? Zdjęcia w cieple Waszego ogniska domowego to bardzo dobry pomysł. Niektórzy z fotografów mają taką opcję w swojej ofercie, wystarczy poszukać, popytać… Takie zdjęcia to niepowtarzalne ujęcia, jedyne w swoim rodzaju, nie na powielanym studyjnym tle. Jeśli mieszkacie w domu, a w ten grudniowy czas udało się by spadł śnieg, możecie pozować na powietrzu. Pomysłów jest całe mnóstwo, od Was zależy co lubicie i w jakich warunkach i okolicznościach chcecie by odbywała się Wasza świąteczna sesja zdjęciowa.

 rodzice trzymający dziecko na rękach całujący je w domu przy choince

Świąteczna sesja, ale po co?

Nie jesteście do końca przekonani by wykonać sesję zdjęciową w grudniu? Pomyślcie, jaka to będzie piękna pamiątka! W tym miesiącu jest jakoś tak… miło i atmosfera sprzyja bliskości. Spędzicie czas razem, być może sesja zdjęciowa będzie dla Was obojga czymś nowym, a więc będą jej towarzyszły ogromne emocje, które będziecie przeżywać razem. To piękne łączące doświadczenie i miłe wspomnienia, do których latami będziecie wracać. Świąteczna sesja będzie dla Was piękną pamiątką w  postaci zdjęć. Możecie je wykorzystać do dekoracji weselnych, papeterii ślubnej czy wręczyć rodzicom w albumach. Otrzymane od fotografa zdjęcia możecie wywołać, włożyć w ramy, ramki i ozdobić dom. Zdjęcia ze świątecznej sesji idealnie nadają się do albumu. Stwórzcie więc taki dla siebie i swoich bliskich. Podczas jesiennych wieczorów czy rodzinnych spotkań będzie co oglądać! ;)

 złota bombka na choince z napisem love

Zimowo, świątecznie, magicznie! Tak właśnie będzie na Waszej sesji zdjęciowej. Czy narzeczeńska, czy rodzinna, czy jako pary na pewno będzie wyjątkowa i stworzy pamiątkę w postaci pięknych zdjęć, do których będzie można powracać latami…

 

Planujecie w tym roku świąteczną sesję? A może to Wasza co roczna tradycja?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze