Czy makijaż próbny naprawdę jest potrzebny?

20 kwiecień 2023
Magdalena Magdziarz

Makijaż próbny to temat, o którym poczyniłam już kilka artykułów i pewnie wiele jeszcze napiszę. Dlaczego? Potrzeby Panien Młodych zmieniają się, rynek ślubny rządzi się swoimi prawami a sama branża makijażowa totalnie zmieniła się w ostatnich latach. Stąd potrzeba aktualizowania tematu i proponowania Wam, drogie Panny Młode, bieżącej wiedzy w tym zakresie.

 

Fotograf: Sabina Grad/ Studio Aura/ Modelka: Gabrysia Dudek/ Makijaż: KopalniaTwojegoStylu

 

 

Po co właściwie wykonywać makijaż próbny?

 

Wiele wizażystek nie podejmie się wykonania makijażu ślubnego bez odbytej próby. Nie chodzi o brak umiejętności, pewności siebie czy profesjonalizm. Powodem jest możliwość stworzenia dla Ciebie niepowtarzalnego looku, poznania siebie nawzajem oraz zweryfikowanie potrzebnych kosmetyków. Próba często odbywa się w salonie, czy studio makijażowym a docelowy makijaż ślubny z dojazdem do Panny Młodej, dlatego trzeba sprawdzić których perełek nie może zabraknąć w i tak obszernym kufrze :) Dodatkowym i bardzo ważnym aspektem makijażu próbnego jest weryfikacja alergii- wiadomo, że uczulenia się zdarzają, ale warto wyeliminować ich ryzyko w dniu ślubu.

 

Fotograf: Sabina Grad/ Studio Aura/ Modelka: Gabrysia Dudek/ Makijaż: KopalniaTwojegoStylu

 

 

Ile trwa makijaż próbny ślubny?

 

Taki makijaż pochłonie znacznie więcej czasu niż makijaż w dniu ślubu, także nie przeraź się, jeśli wizażystka poprosi o zarezerwowanie nawet dwukrotnie więcej godzin niż na docelową usługę. Podczas makijażu próbnego zostanie przeprowadzony dokładny wywiad, na który w dniu ślubu po prostu nie byłoby czasu. Będziecie miały czas na bliższe poznanie i zbudowanie relacji, co będzie przydatne w stresujących warunkach przygotowań ślubnych. Makijażystka Ania Zimolong zdradziła, że „Na makijaż ślubny próbny przeznaczam zawsze 1,5 h, lubię ten czas poświęcić całkowicie klientce, dużo rozmawiamy, razem współpracujemy.” Niektóre wizażystki podczas próby zaproponują więcej niż jedną opcję makijażu, byś mogła skonfrontować różne wizje. Spytałam Asi z Povab Makeup, kiedy najlepiej wykonać makijaż próbny: „Ja jestem zwolenniczką wykonywania go najwcześniej miesiąc a najlepiej ok 2 tygodnie przed ważnym dniem, bo wtedy już raczej cała wizja wesela jest spójna, kreacja wybrana i zwykle w tej kwestii niewiele się już zmienia. Ale pamiętaj, że termin w szczycie sezonu należy rezerwować z wyprzedzeniem.”

 

Fotograf: Sabina Grad/ Studio Aura/ Modelka: Gabrysia Dudek/ Makijaż: KopalniaTwojegoStylu

 

 

A po co mi to?

 

A no po to, żebyś na ślubnym kobiercu była niczym gwiazda. Nie warto ryzykować, że wymarzone czerwone usta nie dodadzą Ci pewności siebie, albo że smoky eyes przytłumi delikatną suknię. Podczas próby sprawdzić, czy wizja ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, jak się w tym wizerunku czujesz oraz co najważniejsze: ile czasu przetrwa dzieło makijażystki na Twej twarzy.

 

Czy warto? Odpowiedz sobie sama, ale pamiętaj, że większość wizażystek nie podejmie się makijażu ślubnego bez makijażu próbnego. Płacisz nie tylko za piękny makijaż lecz również za swój komfort, spokój ducha i wyśmienite samopoczucie: a to bezcenne. Daj znać w komentarzu, czy byłabyś na tyle odważna, żeby zrezygnować z tej ważnej usługi, jaką jest makijaż próbny.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 luty 2019
03 sierpień 2018

Komentarze