Jak określić swój typ sylwetki?

09 sierpień 2018
Agnieszka Okularczyk

Jabłko, klepsydra, gruszka to jedne z najbardziej popularnych kobiecych sylwetek. Zapewne niejedna z Was słyszała te określenia i czytała co nieco o analizie sylwetki, aby móc dokładnie określić swoją.

Nic dziwnego, ponieważ musimy poznać figurę, aby mieć świadomość jak dobrać odpowiedni krój odzieży. Choć istnieje kilka typów sylwetki, dziś jako wstęp, skupię się na tym, w jaki sposób zmierzyć własną sylwetkę, aby określić jej kształt. Jesteście ciekawe? Zaczynamy! :)

Linia prosta

Ten sposób wymaga pomocy drugiej osoby. Znajdź w pomieszczeniu linię prostą (może to być futryna drzwi, ściana, itp.). Załóż obcisłe legginsy i koszulkę lub poprostu wygodną bieliznę, aby widać było dokładnie linię Twojego ciała. Teraz stań przy futrynie, dotykając jej swoim bokiem.

Wskazówka: zbliżaj się do futryny powoli. Kiedy poczujesz, że Twoje ramię lub biodro delikatnie jej dotyka, pozostań w tym miejscu.

Poproś drugą osobę, aby stanęła kawałek od Ciebie i porównując linię Twojego ciała do linii prostej, określiła czy na wysokości bioder lub ramion robi się przerwa czy też nie.

Trójkąt odwrócony - Y

Jeśli Twoje ramiona dotykają futryny, natomiast biodrom jest do tego daleko, dodatkowo nie posiadasz wcięcia w talii lub jest ono minimalne, to właśnie Twój typ sylwetki.

Gruszka - A

Jesteś przedstawicielką tego typu, gdy Twoje biodra jako pierwsze dotknęły framugi, natomiast na wysokości ramion pozostaje jeszcze kilkucentymetrowa przerwa.

Klepsydra - X

Kiedy zarówno ramiona jak i biodra dotkną w tym samym czasie brzegu przy którym stoisz (lub też występuje niewielka przerwa między biodrami, a ramionami rzędu 1-2 cm), to jesteś szczęściarą, ponieważ masz najbardziej pożądaną przez kobiety sylwetkę.

Jabłko - O

W tym typie występują przedstawicielki zarówno z szerszymi biodrami, a niekiedy również ramionami. Najważniejszym aspektem, aby określić jabłko, jest szerokość linii brzusznej.

Jeżeli patrząc na sylwetkę, jako pierwszy zwraca uwagę brzuch i brak jest wcięcia w talii, to najprawdopodobniej właśnie Twoja sylwetka.

Kolumna - I

Jeżeli zarówno Twoje ramiona, jak i biodra są podobnej szerokości, ale brak Ci typowych krągłości i wcięcia w talii, z pewnością jesteś przedstawicielką sylwetki "I", zwanej inaczej kolumną.

Lustro

W drugim sposobie na określenie sylwetki potrzebne Ci będzie lustro i zmywalny flamaster.

Stań wyprostowana plecami do lustra i poproś, aby druga osoba zaznaczyłą flamastrem na lustrze miejsca, gdzie kończą się Twoje ramiona i biodra. Odejdź na odległość około 2m i wspólnie oceńcie która partia ciałą jest szersza. Jeśli okaże się, że są równej szerokości, zwróćcie uwagę na talię.

Wskazówka: pamiętaj, że różnice rzędu 1-2 cm nie mają większego znaczenia. Weź pod uwagę różnicę wynoszącą ok. 4 cm.

Obwód

Ostatnim sposóbem jest zmierzenie centymetrem krawieckim obwodu zarówno ramion jak i bioder. I tak samo jak wyżej - porównanie obu miar ze sobą.

Jeśli różnica jest znaczna, określ swoją sylwetkę według powyższych opisów.

Wiele osób ma problem z określeniem swojej sylwetki. Nic w tym dziwnego, ponieważ każda figura nieco różni się od siebie i trudno znaleźć drugą identyczną, która posłuży nam jako odnośnik do danego typu.

Jeżeli powyższe sposoby będą dla Ciebie problematyczne, popatrz na siebie w lustrze i weź pod uwagę wrażenie wizualne. Zastanów się, do której sylwetki jest Ci najbliżej na pierwszy rzut oka :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 marzec 2018
25 wrzesień 2018

Komentarze