Jak spędzić aktywnie wakacje w mieście?

24 lipiec 2019
Dagmara Sobczak

Nie dostaliście w te wakacje urlopu, oszczędzacie na wesele, albo nie macie pomysłu, gdzie wyjechać, a nie chcecie jechać gdziekolwiek na siłę? Jeżeli tak, wcale nie oznacza to, że Wasze wakacje są stracone i muszą być nudne. 

Wakacje w mieście mogą być równie ciekawie spędzone, jak te za granicą. Chcecie się przekonać?

Jak zaplanować wakacje w mieście?

Pamiętam, że kiedyś nie do pomyślenia byłoby wakacje spędzać w mieście. Uciekaliśmy od tego.  Dzisiaj jednak sporo dużych miast organizuje tyle atrakcji, że aż przyciągają turystów na okres wakacyjny, dlatego spędzając wakacje w mieście, naprawdę nie trzeba się nudzić. 

Wejdź na stronę swojego miasta i poszukaj, jakie atrakcje są dostępne u Ciebie. Poprzeglądaj wydarzenia na Facebooku w okolicy i zainspiruj się! 

Ja jestem z Łodzi i w moim mieście naprawdę każdy w wakacje znajdzie coś dla siebie. Codzienne darmowe projekcje filmowe w parkach, joga na świeżym powietrzu, medytacje, wykłady psychologiczne i kulturalne, zajęcia terapeutyczne, wymiany roślin, wspólne czytanie na łonie natury, dyskoteki na osiedlach na świeżym powietrzu, fitness dla mieszkańców miasta, warsztaty np. ze zdobienia doniczek, z robienia makram, warsztaty fotograficzne, artystyczne, teatralne, pokazy, koncerty, spotkania z pisarzami w księgarniach, wspólne zwiedzanie miasta, zorganizowane spacery po parkach, biegi – i to wszystko za darmo.

A najlepsze jest to, że mogłabym wymieniać dalej!

Dlatego jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czym się interesuje. Bo wakacje w mieście to nie tylko wypady do restauracji i spacer po osiedlu po obiedzie. To naprawdę moc atrakcji – trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie szukać. 

Wakacje w mieście zalety tego rodzaju wypoczynku

Wakacje w mieście mają wiele zalet. 

Po pierwsze, oszczędność. Zarówno czasu (w swój urlop nie wliczasz czasu na podróżowanie), jak i przede wszystkim pieniędzy. Nie płacisz za transport oraz za nocleg, a także na jedzeniu możesz przyoszczędzić. Wiadomo, że na wakacjach sporo je się na mieście, a niektóre kraje naprawdę potrafią opróżnić portfel do zera. 

Ale to, co najważniejsze: w mieście sporo atrakcji dla mieszkańców jest całkowicie darmowych!

Po drugie, jesteś na miejscu. Nie musisz martwić się co dzieje się z Twoimi roślinami w domu, kto zaopiekuje się Twoimi zwierzakami i jak radzi sobie babcia bez Twojej pomocy. Po prostu jesteś cały czas na miejscu. 

Po trzecie, możesz lepiej poznać swoje miasto, a chyba warto znać historię, fajne miejsca, zakamarki swojego miasta, by kiedyś móc np. kogoś po nim oprowadzić, czy opowiedzieć o nim kilka słów? 

Pamiętam swoje pierwsze wakacje w mieście. Spędziłam dwa tygodnie urlopu w Łodzi i byłam zachwycona. Wypoczęłam, a zarazem lepiej poznałam możliwości swojego miasta.  Dziś chętnie to powtarzam i namiętnie śledzę różnego rodzaju wydarzenia. Zachęcam Was do tego samego. 

A może przypadkiem znajdziecie coś, czego w Waszym mieście brakuje, a przydałoby się? I może to właśnie Wy coś takiego zorganizujecie? 

 

Spędzacie czasem wakacje w mieście?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 wrzesień 2018
09 grudzień 2019

Komentarze