Warzywa zamiast tradycyjnych kwiatów na bukiet dla Panny Młodej

28 czerwiec 2020
Joanna Brodzicka

Przejrzałaś już katalogi w kwiaciarniach oferujące bukiety ślubne? Czy nie wydaje Ci się, że już wszystkie wcześniej widziałaś? Czy chciałabyś się wyróżnić, ale nie masz pomysłu?

To doskonale trafiłaś!

 

Polskie wesela odbywają się w tradycji, zgodzie z własną rodziną i od wiek wieków powielanym schematem. I bardzo dobrze, przyklaskuję temu, bo dzięki właśnie tradycji, wiemy kim jesteśmy, do jakiej społeczności należymy, jesteśmy świadomi co i kiedy powinno nastąpić.

Bywają jednak drobnostki, które chcielibyśmy, aby nas wyróżniały. Doskonale to rozumiem. Bo i ja chciałam znaleźć jakiś akcent, gadżet, który nadałby charakteru i wyrazistości mojej uroczystości. Moja propozycja: warzywa zamiast tradycyjnych kwiatów.

Bukiety z warzyw

Zarówno na bukiet dla Panny Młodej, jak i przybranie stołów na przyjęciu weselnym, a nawet w kościele. Żyjemy w dobie FIT i wszystko w tym kierunku jest teraz modne. Dla nikogo nie będzie więc zbyt dużym zaskoczeniem, jeśli pójdziemy w tym kierunku. Zwłaszcza, jeżeli będzie to nawiązanie do naszych upodobań i stylu życia.

Warzywa będą doskonale się prezentować, połączone z kwiatami. Soczyste zielenie na tle kolorowych tętniących życiem czy to nasturcji czy typowych róż, lilii, storczyków, a nawet fiołków i będą prezentowały się nie tylko oryginalnie, ale również bardzo elegancko.


Źródło: Pinterest

Dla panien odważniejszych zaproponuję bukiet tylko i wyłącznie z warzyw. Ekstrawagancko będzie wyglądał z roślin kapustnych – kalafior, brokuł, kapusta czerwona lub zielona. A może kompozycja ślubna z krwiście czerwonej czuszki czy innych odmian papryki? Może z dodatkiem zielonego groszku w otoczeniu tak modnej aktualnie gipsówki?

Nastała moda na wszystko, co wiejskie – stoły z przekąskami, studio fotograficzne zasypane słomą ze starym wozem drabiniastym, sesje zdjęciowe w plenerze, w łanach zboża, przyjęcia weselne organizowane w stodołach czy uroczych zakamarkach dużych sielskich ogrodów. W takich przypadkach proponowane bukiety warzywne będą strzałem w 10. Będą się doskonale komponowały i stanowiły niejako tło i uzupełnienie do całego anturażu.


Źródło: Pinterest


Źródło: Pinterest

Jak myślicie, czy jest szansa, aby ten trend zagościł na stałe? O ile są to pomysły nowatorskie, to sama koncepcja zwłaszcza pierwsza, którą zaproponowałam, czyli bukiet stworzony z połączenia warzyw i tradycyjnych kwiatów, kusi i nęci.

Budzi zainteresowanie i nie tylko przyciągnie jeszcze większą uwagę do postaci panny młodej, ale również wzbogaci wizerunek każdego stołu na przyjęciu weselnym.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze