Warzywa zamiast tradycyjnych kwiatów na bukiet dla Panny Młodej

28 czerwiec 2020
Joanna Brodzicka

Przejrzałaś już katalogi w kwiaciarniach oferujące bukiety ślubne? Czy nie wydaje Ci się, że już wszystkie wcześniej widziałaś? Czy chciałabyś się wyróżnić, ale nie masz pomysłu?

To doskonale trafiłaś!

 

Polskie wesela odbywają się w tradycji, zgodzie z własną rodziną i od wiek wieków powielanym schematem. I bardzo dobrze, przyklaskuję temu, bo dzięki właśnie tradycji, wiemy kim jesteśmy, do jakiej społeczności należymy, jesteśmy świadomi co i kiedy powinno nastąpić.

Bywają jednak drobnostki, które chcielibyśmy, aby nas wyróżniały. Doskonale to rozumiem. Bo i ja chciałam znaleźć jakiś akcent, gadżet, który nadałby charakteru i wyrazistości mojej uroczystości. Moja propozycja: warzywa zamiast tradycyjnych kwiatów.

Bukiety z warzyw

Zarówno na bukiet dla Panny Młodej, jak i przybranie stołów na przyjęciu weselnym, a nawet w kościele. Żyjemy w dobie FIT i wszystko w tym kierunku jest teraz modne. Dla nikogo nie będzie więc zbyt dużym zaskoczeniem, jeśli pójdziemy w tym kierunku. Zwłaszcza, jeżeli będzie to nawiązanie do naszych upodobań i stylu życia.

Warzywa będą doskonale się prezentować, połączone z kwiatami. Soczyste zielenie na tle kolorowych tętniących życiem czy to nasturcji czy typowych róż, lilii, storczyków, a nawet fiołków i będą prezentowały się nie tylko oryginalnie, ale również bardzo elegancko.


Źródło: Pinterest

Dla panien odważniejszych zaproponuję bukiet tylko i wyłącznie z warzyw. Ekstrawagancko będzie wyglądał z roślin kapustnych – kalafior, brokuł, kapusta czerwona lub zielona. A może kompozycja ślubna z krwiście czerwonej czuszki czy innych odmian papryki? Może z dodatkiem zielonego groszku w otoczeniu tak modnej aktualnie gipsówki?

Nastała moda na wszystko, co wiejskie – stoły z przekąskami, studio fotograficzne zasypane słomą ze starym wozem drabiniastym, sesje zdjęciowe w plenerze, w łanach zboża, przyjęcia weselne organizowane w stodołach czy uroczych zakamarkach dużych sielskich ogrodów. W takich przypadkach proponowane bukiety warzywne będą strzałem w 10. Będą się doskonale komponowały i stanowiły niejako tło i uzupełnienie do całego anturażu.


Źródło: Pinterest


Źródło: Pinterest

Jak myślicie, czy jest szansa, aby ten trend zagościł na stałe? O ile są to pomysły nowatorskie, to sama koncepcja zwłaszcza pierwsza, którą zaproponowałam, czyli bukiet stworzony z połączenia warzyw i tradycyjnych kwiatów, kusi i nęci.

Budzi zainteresowanie i nie tylko przyciągnie jeszcze większą uwagę do postaci panny młodej, ale również wzbogaci wizerunek każdego stołu na przyjęciu weselnym.

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 styczeń 2019
05 styczeń 2019

Komentarze