Weselne dylematy, czyli jak wybrać sukienkę na poprawiny

12 styczeń 2018
Magdalena Borzęcka

Gdy suknia ślubna już wybrana, a buty i dodatki kupione, każda przyszła panna młoda musi stanąć przed dylematem: w jakiej kreacji pojawić się na poprawinach.

Z reguły poprawiny mają mniej formalny charakter od ceremonii zaślubin, dlatego też możemy pozwolić sobie na mniej zobowiązujący strój. Po całonocnym weselu panny młode przeważnie stawiają na luźną, mniej uroczystą sukienkę, najczęściej w kolorze bieli lub ecru. Sukienka, w której pojawimy się na poprawinach powinna z jednej strony ustępować sukni ślubnej pod względem szykowności, ale być równie elegancka. Należy jednak pamiętać, aby strój dobierać do charakteru imprezy – aktualnie często rezygnuje się z poprawin na sali, a organizuje się je w formie grilla, imprezy w plenerze, czy też spotkania w restauracji.

Większość panien młodych zastanawia się, czy sukienka na poprawiny może być w innym kolorze niż biały. Oczywiście, wszystko zależy od preferencji. Jeżeli chcemy nawiązać do kreacji z wesela, możemy wybrać sukienkę białą, kremową lub ecru. Postawienie na te kolory sprawi, iż z pewnością wyróżnimy się z tłumu gości -  rzadko zdarza się, że ktoś włoży sukienkę w tym odcieniu.   

Kolejnym etapem jest dobór odpowiedniej długości sukienki. Podobnie jak w przypadku koloru, panuje tutaj zupełna dowolność, uzależniona od indywidualnych preferencji panny młodej. Ważne, aby było nam wygodnie i komfortowo, nie możemy czuć się w żadnym stopniu skrępowane. Odpowiednią długość określimy również biorąc pod uwagę charakter i miejsce imprezy. Najbezpieczniejszą długością są kroje sięgające do kolan lub lekko za kolano. Wówczas sukienka jest mniej wykwintna, lecz podkreślony zostaje uroczysty charakter imprezy. Nie oznacza to jednak, że panny młode nie decydują się na sukienki mini, czy maxi.

 

Jeżeli chodzi o fason sukienki, to powinien być on dopasowany do figury panny młodej, tak jak w przypadku sukni ślubnej. Kreacja powinna maskować ewentualne mankamenty, podkreślając atuty sylwetki. Chcesz podkreślić sylwetkę? Wybierz obcisłą sukienkę ołówkową. Masz więcej centymetrów w udach, czy też brzuchu? Odpowiednia będzie sukienka z marszczeniami, która zatuszuje mankamenty. Klasyczne i modne w każdym sezonie, są sukienki wykonane z koronki. Warto postawić w tym dniu na sprawdzone kroje, w których mamy pewność, że wyglądamy w nim dobrze i jest nam wygodnie.

 

Gdzie kupić odpowiednią sukienkę na poprawiny?

Wybór jest duży. Jednym z miejsc są salony ślubne, które często w swoich ofertach mają tego typu kreacje. Przy okazji kupna sukni ślubnej, możemy dobrać pasującą do niej sukienkę na poprawiny. Dodatkową zaletą tego miejsca, jest to, iż możemy liczyć na fachową pomoc i doradztwo konsultantek ślubnych. Minusem jednak może być cena, która z pewnością przewyższy sukienkę z sieciówek czy zwykłych butików. Sklepy internetowe oferują nam zdecydowanie większy wybór fasonów i atrakcyjniejsze ceny. Często jednak rzeczywisty wygląd sukienki odbiega od tego prezentowanego w sieci. Problemem może być także wybór rozmiaru i  kroju, który będzie na nas wyglądał dobrze.  Do wyboru mamy także sklepy stacjonarne, gdzie również znajdziemy odpowiednie kreacje. Dużą wadą jest jednak to, iż ciężko tutaj o oryginalność, istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś z gości wystąpi w tym samym.

Wachlarz dostępnych kolorów i fasonów nadających się na tą okoliczność ogranicza pannie młodej jedynie jej wyobraźnia. Ważne, aby to ona czuła się komfortowo ze swoim wyborem, a nie podążała ślepo za aktualną modą.

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 październik 2017

Komentarze