Wianki czy kwiaty?

02 maj 2018
Dagmara Sobczak

Przygotowując się do ślubu, kobieta staje przed wieloma dylematami. Wybór sukni ślubnej, kwiatów do Kościoła, bukietu, biżuterii, butów, bielizny, podwiązki – przykłady można mnożyć. Dodatkowo pojawia się pytanie: co na głowę? 

Standardowym wyborem jest welon, jednak nie wszystkie Panny Młode w welonie chcą iść do ołtarza, część decyduje się na przykład na toczek. Co jednak, jeśli żadna z tych propozycji, nie jest dla Panny Młodej satysfakcjonująca? Są jeszcze dwie ciekawe możliwości: wianek albo kwiaty we włosach. 

Wianek czy kwiaty we włosy dla Panny Młodej?

Wianek oraz kwiaty to idealna propozycje dla tych kobiet, które nie lubią nosić za wiele na głowie, albo marzy im się taka fryzura, która nie powinna być zasłaniania.

Jeżeli jesteś jedną z tych kobiet, zanim zdecydujesz się czy wybrać wianek, czy jednak wpiąć we włosy kwiaty, zwróć uwagę na trzy rzeczy:

Jaką planujesz mieć fryzurę?

Wianek nie do każdej fryzury będzie prezentował się dobrze. Pięknie zaprezentuje się na rozpuszczonych, lekko podkręconych włosach, abo na luźnym, nonszalanckim upięciu, z którego wystają kosmyki włosów. 

Niestety tak dobrze nie będzie się już wyglądał na przykład na przylegającym eleganckim koku. Kwiaty natomiast przyczepione do takiego koka wygląda wspaniale. Jeżeli więc marzy Ci się bardziej eleganckie i zwarte uczesanie – pomyśl nad kwiatami, a wianek sobie odpuść.

Jaką będziesz miała sukienkę?

Wybór nakrycia głowy, niestety jest uwarunkowany również sukienką, jaką zamierzasz na siebie włożyć. 

Jeżeli sukienka jest w stylu hippie, boho, nawiązuje do Grecji, jest lekka i lejąca się – wianek będzie prezentował się świetnie. Natomiast jeżeli bliżej Ci do balowej sukni, koronkowej, wyszywanej perełkami czy świecącymi drobinkami, kwiaty będą lepszym rozwiązaniem.  Skoro dużo dzieje się na sukience, niech mniej zadzieje się na głowie i odwrotnie. Pamiętaj o zasadzie: mniej znaczy więcej.

 

W jakim stylu będzie Twoje wesele?

Jeżeli nie masz jeszcze ani sukienki, ani wybranego nakrycia głowy, pomyśl, co będzie bardziej pasowało do stylu Waszej uroczystości. Na przykład wesele plenerowe w stylu boho, aż prosi się o wianek. Na elegancką salę natomiast lepiej sprawdzą się kwiaty. 

Wybierając najlepiej dopasowane nakrycie głowy, warto, abyś przed zakupem przymierzyła oba nakrycia. Może się bowiem okazać, że wcale nie prezentujesz się dobrze w wianku, albo jest od dla Ciebie mało wygodny. I wtedy dylemat sam się rozwiążę. 

A Ty wolałabyś iść do ślubu w wianku czy z kwiatami wpiętymi we włosy? A może jednak stawiasz na tradycyjny welon?

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze