Nietypowe dekoracje ślubne

03 listopad 2018
Anna Żaczek

Woda w aranżacjach weselnych jest rzadziej spotykana niż inne formy dekoracji. Możemy jednak ją podziwiać w dwóch wersjach. Są to ściany wodne, gdzie wodę łączy się w jeden wspaniały efekt ze światłem LED oraz dekoracje wodne w szkle, w mniejszym wymiarze jako efektowne aranżacje na stoły.


Weselne ściany wodne

Coraz częściej wkraczają na „salony” weselne ściany wodne, które nadają wnętrzom specyficzny klimat relaksu.

Spełnią wiele ról w zależności od miejsca zamontowania. Mogą stanowić doskonałe tło dla Par Młodej, jak i oddzielenie części biesiadnej od części tanecznej. O ile ściana wodna wpisze się w styl wesela i będzie stanowiła spójną całość, może być również zamontowana na suficie. Wśród innych pomysłów na wykorzystanie tego elementu dekoracyjnego istnieje możliwość zamontowania ścianki na drink barze lub jako element dekoracji filarów.

Końcowy efekt unoszących się bąbelków uzyskuje się dzięki zastosowaniu bardzo cichych pomp powietrznych dobrej jakości oraz odpowiedniej barwy oświetlenia dostosowanego do całości pomieszczenia. Zaletą jest niski pobór energii, jako że jest to oświetlenie typu LED, nie ma problemu z odłączeniem w każdej chwili, o ile taka potrzeba zaistnieje. Lekkość konstrukcji i niezbyt wielka grubość ścianek (około 2 cm) to dwa kolejne atuty tej dekoracji, ważne z uwagi na łatwość montażu oraz ekonomiczne wykorzystanie powierzchni lokalowej.

Z wypowiedzi forumowiczów, którzy zdecydowali się na zastosowanie ścianek wodnych, płyną słowa uznania przede wszystkim za efekt wizualny.

Kompozycje wodne w szkle

Kompozycje wodne w odpowiednio dobranych naczyniach szklanych stworzą na stołach subtelną dekorację będącą dopełnieniem całości. Sam pomysł może jest klasyką, ale zastosowanie nowoczesnych form szklanych i oryginalnych elementów w kompozycjach wodnych, nada dosyć ciekawy i klimatyczny charakter przestrzeni weselnej. Użycie odpowiednio dobranych świeczek pływających, naturalnych kwiatów oraz innych elementów dekoratorskich stworzy elegancki i intymny klimat.

Dekoracje Artystyczne Artka

Dekoracje Artystyczne Artka

Dekoracje Artystyczne Artka 

Czy możemy sami wykonać wodne dekoracje ślubne?

Z pewnością przy zmyśle artystycznym jest to wykonalne, ale trzeba również mieć trochę wiedzy o układaniu kompozycji kwiatowych, żywotności kwiatów, technice montowania poszczególnych elementów. Etapy tworzenia dekoracji możemy podpatrzeć na filmikach prezentowanych przez You Tuberów, natomiast informacje o trwałości kwiatów możemy uzyskać w zaprzyjaźnionej kwiaciarni. Jeśli zdecydujecie się na samodzielne wykonywanie dekoracji na stoły ważną rzeczą jest rozplanowanie czasu. Z dużym wyprzedzeniem i bez wielkich nakładów możemy wykonać dekoracyjne pływające świece oraz zakupić drobne elementy, a na ostatni dzień przed ślubem pozostawić odebranie z kwiaciarni żywych kwiatów oraz zarezerwowanie czasu na ułożenie kompozycji.

Wcześniej należy również zaplanować, skąd weźmiemy naczynia, w których zostanie wykonana dekoracja. W grę wchodzi kilka opcji – skorzystanie z wypożyczalni (trzeba mieć dodatkową kwotę na kaucję), zakupienie mis i wazonów (nowych lub używanych), wypożyczenie od firmy wynajmującej salę. Zakupione naczynia można ponownie z dobrym skutkiem sprzedać na aukcjach internetowych.

Zasadnicze pytanie - po co tracić czas, skoro możemy wynająć dekoratorów?

Niektórzy są zdania, że szkoda czasu na przygotowywanie dekoracji, skoro można zlecić to profesjonalnym firmom. Argumenty na nie – samodzielnie wykonana dekoracja może się nie udać z braku czasu lub profesjonalizmu i doświadczenia. Panna Młoda powinna mieć czas na przygotowanie siebie do uroczystości, a nie biegać w stresie i dopilnowywać dekoracji. Argumenty na tak – oszczędności w kosztach wesela, radość i duma z aranżacji wykonanej według własnych projektów, spełnienie swoich marzeń. Do pomocy zawsze znajdą się chętni z rodziny lub przyjaciele. Spędzenie wspólnie kilku godzin razem jest bezcenne, ponieważ zyskamy poczucie miłego i pożytecznie spędzonego czasu w gronie osób o podobnych pasjach.

A co Wy o tym myślicie?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 czerwiec 2019
05 lipiec 2019

Komentarze