Zimowy makijaż ślubny

03 styczeń 2020
Magdalena Magdziarz

Makijaż ślubny zazwyczaj bazuje na brązach i beżach. A gdyby tak przełamać tę rutynę kolorowym akcentem? Swojej inspiracji doszukałam się w ręcznie wykonanej biżuterii: czyż ten turkus nie jest idealnym dopełnieniem stylizacji?

Taka kolorystyka doskonale wpisuje się w koncepcję zimowego ślubu. Nie każda Panna Młoda zdecyduje się na tak odważny wizerunek, ale jeśli się tego podejmie to pewna siebie, szykowna i sexowna wypowie słowa przysięgi. Stanie się niezaprzeczalnie tą wyjątkową, tą jedyną...


Krok 1.

Wykonujemy makijaż cery, zaznaczamy brwi oraz aplikujemy bazę na powieki. W ten sposób mamy gotowe płótno pod cieniowanie.


Krok 2.

Cielistym kolorem pokrywamy całą powiekę a załamanie powieki zaznaczamy matowym, subtelnym brązem.


Krok 3.

Tworzymy bazę pod makijaż typu spothlight: zewnętrzny oraz wewnętrzny kącik cieniujemy czekoladowym kolorem. Dolną powiekę także podkreślamy brązem.


Krok 4.

Dodajemy srebrzysty cień na wewnętrzne granice cieniowania górnej powieki. Pamiętajmy, by zostawić wolną przestrzeń w centralnej części.

Krok 5.

Blendujemy granice cieplejszym brązem, zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Wewnętrzny kącik rozświetlamy iskrzącym cieniem.


Krok 6.

Na niepomalowany obszar nakładamy klej do brokatów i pigmentów. Przy pomocy zwilżonego, syntetycznego pędzelka aplikujemy turkusowy pigment. Staramy się rozcierać granice, tworząc płynne przejścia.


Krok 7.

Górną linię wodną wypełniamy czarną kredką a dolną kolorem chabrowym. Tuż przy lini rzęs na górnej powiece robimy delikatną kreskę stanowiącą kamuflaż podczas aplikacji kępek.


Krok 8.

Tuszujemy rzęsy a następnie przyklejamy kępki. Definiujemy kształt powieki przy pomocy beżowego cienia.

Kolorowy makijaż ślubny może wyglądać elegancko. To dobry pomysł na zimowy ślub!

A Ty na jaki makijaż się zdecydujesz - zachowawcza klasyka czy kolorowa ekstrawagancja? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 październik 2017
11 styczeń 2020

Komentarze