Dzień otwarty - pożytek czy przeżytek?

28 sierpień 2019
Adrian

Niezależnie od tego czy prowadzisz dom weselny czy też jesteś właścicielem lokalu gastronomicznego lub hotelu z możliwością organizacji wesel, z pewnością powinieneś zadbać o swoich przyszłych klientów.

Warto zatem wykorzystać wszelkie metody marketingowe, które sprawią, że przyszli Nowożeńcy wybiorą właśnie to miejsce na zabawę w dniu swojego ślubu.

Od czego zacząć i co sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Dzień otwarty - jaki jest jego cel?

Celem dnia otwartego jest zaprezentowanie w jak najlepszy sposób swojej oferty osobom, które w niedalekiej przyszłości planują wesele i są w trakcie poszukiwań idealnego lokalu na ten wyjątkowy dzień.

Niestety nadal mała liczba przedsiębiorców decyduje się na zorganizowanie dnia otwartego - a to bardzo duży błąd.

Owszem, zapewne każdy z Was ma w swojej ofercie jakiś katalog, spis usług czy też przykładowe zdjęcia dekoracji, jednak to wszystko nie sprawdzi się na tyle dobrze, aby zbliżyć klientom całą ofertę. Z jakiego powodu? Otóż "dzień otwarty", jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio informuje potencjalnych klientów, że to właśnie tego dnia czekasz na niego z otwartymi drzwiami i chętnie odpowiesz na wszelkie zapytania.

Takie działanie jest doskonałym wyjściem naprzeciw oczekiwaniom przyszłych Par Młodych, które poszukując lokalu weselnego być może wcześniej nie słyszały o Twoim lokalu. Jeśli w Social Mediach poinformujesz o takiej akcji, to z pewnością będziesz mieć większą okazję na dotarcie do klientów i wyróżnienie się na tle konkurencji.

Warto mieć na uwadze, że ludzie lubią mieć podane wszystko na tak zwanej "tacy". Wejście do lokalu weselnego w trakcie dnia otwartego będzie z pewnością dla nich przyjemnym doświadczeniem, gdyż będą już na samym wstępie czuć, że są w nim mile widziani. Możesz ich wyjątkowo przywitać i stworzyć w tym czasie wspaniałą otoczkę, tym samym, pozostawiając po sobie bardzo pozytywne wrażenie.

A właśnie to jest kluczem do sukcesu - zapadnięcie w pamięć oryginalnym i nietuzinkowym czynem!

Jak powinien wyglądać dzień otwarty w lokalu weselnym?

Dzień otwarty lokalu weselnego to przede wszystkim czas dla wszystkich par narzeczeńskich, które szukają sali na zorganizowanie swojego wesela. Obejrzenie osobiście miejsca,w którym ma się ono odbyć jest zupełnie innym doświadczeniem niż przeglądanie zdjęć za pośrednictwem internetu.

Możesz w tym dniu udekorować salę na kilka sposobów, aby Twoi klienci mogli je ocenić na żywo. Pamiętaj, że same fotografie nigdy nie oddadzą takiego uroku, jak obejrzenie dekoracji z bliska, na własne oczy. 

Ponadto, poza elementami ozdobnymi, warto również zaproponować przyszłej Parze Młodej możliwość spróbowania dań z menu weselnego. Bezpłatne degustacje z pewnością będą najlepszym sposobem na sprawdzenie kunsztu Szefa Kuchni. Dodatkowo przyszli Nowożeńcy będą mieć okazję poznać obsługę i atmosferę danego miejsca, co będzie dla nich miało ogromne znaczenie i z pewnością przyczyni się do większego zainteresowania naszą ofertą.

To na kiedy zaplanujesz dzień otwarty w swoim lokalu? :)

Pozdrowienia,

Adrian

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 czerwiec 2020
25 wrzesień 2019

Komentarze