Kąt fotograficzny w otoczeniu domu weselnego - jak go przygotować?

15 styczeń 2020
Adrian

Nie wszyscy goście weselni oraz Nowożeńcy lubią pozować przed obiektywem aparatu profesjonalnego fotografa wraz z dziesiątkami osób wokoło. Dla wielu jest to trudne doświadczenie głównie ze względu na stres i bardzo skrytą naturę.

Rozwiązaniem dla domów weselnych może być stworzenie kąta fotograficznego, w którym będzie można bez najmniejszych problemów w ciszy i spokoju zrobić gościom wiele zdjęć.

Jak go przygotować i czym kierować się podczas aranżacji?

Idea i główne założenia kąta fotograficznego

Charakterystycznym punktem kąta fotograficznego jest jego bardzo duża intymność, którą goście weselni będą mogli wykorzystać na naprawdę wspaniałe sesje. Dlatego tego typu rozwiązanie powinno cechować się dużym spokojem, odpowiednim umiejscowieniem, a także doskonałym oświetleniem i bardzo ciekawą dekoracją.

Kąt fotograficzny należy umieścić w dość bliskim otoczeniu lokalu, lecz możliwie jak najdalej miejsc przechodnich. Doskonałym wyborem będzie boczny rejon, np. w postaci ogródka, gdzie goście weselni nie chodzą bez konkretnej potrzeby zwiedzania czy odpoczęcia od zgiełku. Z pewnością do kąta dotrą zatem osoby tylko i wyłącznie zainteresowane zrobieniem sobie kilku zdjęć, które będą stanowiły znakomitą pamiątkę.

W kącie fotograficznym liczy się między innymi światło. Obiektyw aparatu jest czuły na ilość i jakość światła, od którego zależy między innymi poziom szumów, ostrości, widoczności detali, a także koloru skóry czy oświetlenia twarzy. Warto, aby kąt fotograficzny nie był zadaszony. Światło słoneczne jest dla aparatu zdecydowanie najlepsze i zarazem najkorzystniejsze dla skóry, która w słońcu staje się rozpromieniona i pełna wigoru.

Kąt fotograficzny należy perfekcyjnie urządzić, w końcu będzie widoczny praktycznie na każdym zdjęciu wykonanym przez profesjonalnego fotografa. Co ciekawe, udekorowanie tego miejsca nie będzie drogie, gdyż musi być stosunkowo minimalistyczne i nie wychodzić na pierwszy plan.

Warto użyć np. bardzo ładnej ławki, wykonanej np. z drewna lub metalu, na której usiądą osoby chcące zrobić sobie kilka zdjęć. Wokół ławki można ułożyć kilka dużych donic ogrodowych z pięknymi kwiatami, zaś ławkę skierować tak, aby za plecami było widać tło przyjemne dla oka. Nie może to być wiejska czy miejska zabudowa, a np. prawdziwa natura w postaci lasu, parku czy też rzeki lub jeziora. Jeśli jednak w bliskim otoczeniu znajdują się jedynie domy, ulice i niezbyt atrakcyjne gospodarstwa, warto ułożyć ławkę tak, aby za nią znajdowały się krzewy, drzewa, a nawet część domu weselnego.

Jak obsłużyć kąt fotograficzny na weselu?

Z oczywistych względów kąt fotograficzny będzie przeważnie stał pusty, gdyż profesjonalny fotograf z pewnością zechce uchwycić na zdjęciach także gości bawiących się w domu weselnym. Jest jednak możliwość, aby i tę kwestię dobrze rozplanować logistycznie.

Można między innymi zawrzeć umowę z fotografem, na mocy której będzie dostępny dla gości przez cały czas, wystarczy aby go poprosili o wykonanie zdjęć w kąciku. Kąt fotograficzny to fantastyczny sposób na wykonanie zdjęć osobom, które zazwyczaj źle czują się przed obiektywem.

Dzięki użyciu tego kąta, goście będą z pewnością zadowoleni z jakości zdjęć (fotograf doskonale dobierze właściwe parametry aparatu), a także ze swojego wyglądu.

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze