Ślubne taxi

10 kwiecień 2019
Adrian

Ślubne taxi - rzadkie i niezbędne?

Zagadnienie przywozu Państwa Młodych oraz gości jest dość trudne. Wymaga dużego planowania, logicznego myślenia oraz kilku godzin spędzonych na wertowaniu map celem obrania krótkiej i zarazem najmniej paliwożernej trasy. Odwiezie gości do domu jest jeszcze trudniejsze. Każdy czuje się zmęczony o innej godzinie, a jednak wszyscy muszą oczekiwać na transport zbiorowy, szczególnie gdy wesele odbywa się w dużej odległości od miejsca zamieszkania większości uczestników. Można to jednak zmienić - i to na korzyść firmy organizującej ten event. Jak stworzyć weselne ślubne taxi?

Na czym polega ślubne taxi?

Taksówka to znany sposób transportu, który funkcjonuje z powodzeniem już od wielu lat. Niestety, bardzo duża liczba organizatorów nie wie, że można w łatwy i zarazem bardzo przyjemny sposób nie tylko zadowolić swoich klientów, lecz także zwiększyć swoje przychody. Bawiący się na weselu ludzie z pewnością będą chcieli dostać się do swojego domu o różnych porach. Rodzice młodych pociech zapewne będą chcieli pojawić się w domu zdecydowanie wcześniej niż single, których nic nie zmusza do natychmiastowego powrotu.

Rozwiązanie jest jedno - ślubna taksówka. Założenie działania jest nad wyraz proste. Jako firma organizująca wesele musimy zadbać o możliwość odwozu uczestników do ich domu. Doskonale w tym celu sprawdzą się firmowe “taksówki” w postaci aut (o różnych wielkościach), z których może skorzystać dosłownie każdy gość. Warto je umieścić tuż przed wejściem do lokalu, by goście widzieli je z okien sali weselnej. Zachęcam do podstawienia dwóch samochodów oraz zatrudnienia jednego kierowcy, który będzie mógł z powodzeniem obsłużyć oba pojazdy. Jeden model powinien być lekki, zwinny i tym samym oszczędny w kwestii spalania. Może to być klasyczny miejski samochód kompaktowy. Drugim samochodem jest ten o większej pojemności, np. niewielki bus, który będzie mógł bez większego problemu przewieźć kilkanaście osób w trakcie jednej podróży.

Jak wyceniać usługi ślubnego taxi?

Większość gości nie będzie chciała uiszczać opłaty w naszym środku transportu. To dość oczywiste, szczególnie podczas tak podniosłej chwili jak wesele, gdzie liczy się dobra zabawa do samego rana. Wówczas chęć do płacenia jest - co tu dużo mówić - bardzo niewielka. Warto zatem zaproponować Państwu Młodym rozwiązanie płatności z dołu, polegającym na wystawieniu faktury zbiorczej po całościowym wykonaniu usługi, np. na drugi dzień. Będzie trzeba w niej podsumować wszelkie działania taksówki, czyli wszystkie przejazdy oraz kilometraż każdej trasy i na tej podstawie wystawić rachunek opiewający na daną kwotę. Warto, by kierowca zapisywał przebieg samochodu przed każdą trasą oraz po powrocie.

Takie rozwiązanie spowoduje, że goście będą z chęcią korzystać z usług taksówki, gdyż będzie wydawała się zupełnie darmowa dla odbiorcy. Co ciekawe, również Państwo Młodzi z chęcią skorzystają z tego pomysłu. Koszty obsługi taksówek zamkną się w kwocie niewspółmiernie małej w stosunku do zwiększonego komfortu gości, a także cena za usługi będzie tylko kroplą w morzu pozostałych wydatków. Przed ostatecznym podpisywaniem umowy na tę usługę warto jednak pobrać zaliczkę, która będzie w stanie choćby pokryć pewne koszty, takie jak zatrudnienie pracownika na całą noc czy szacunkowa, minimalna ilość przejazdów.

Wasz Adrian

Zobacz także

23 styczeń 2019

Komentarze