5 propozycji filmów do obejrzenia we dwoje

05 październik 2018
Natalia Narowska

Zbliża się Wasza rocznica, randka lub inna okazja i postanowiliście spędzić wieczór filmowy? Doskonale! Dzisiaj przedstawię 5 propozycji filmów, które są idealne do obejrzenia we dwoje.

Gdy zapytałam swojego narzeczonego o jego propozycje, odparł, że w sumie to przecież każdy film jest dobry do obejrzenia we dwoje. Ja się z tym w zasadzie zgadzam, chociaż tak szczerze to nie widzę go oglądającego “Pretty Woman”. Jeśli nie jesteś zapalonym kinomanem oglądającym po kolei wszystkie filmy, to z pewnością na tej liście znajdziesz pozycję, której jeszcze nie widzieliście. Warto to nadrobić przy najbliższej okazji :)

Narzeczony mimo woli (2009)

To film, na którym z moim narzeczonym (wtedy jeszcze chłopakiem) byliśmy w kinie w 2009 roku. Spodobał się nam obojgu, więc powinien być bezpiecznym wyborem na wieczór we dwoje.

Mnie przypadł do gustu szczególnie dlatego, że uwielbiam Sandrę Bullock, a ponadto jest pełen dobrego humoru. Zawiera wątek miłosny, ale to właśnie śmieszne sytuacje i żarty wysuwają się na prowadzenie. Dla fanek Ryana Reynoldsa to pozycja obowiązkowa! Jest to jeden z tych filmów, które aż chce się obejrzeć kilka razy. Według mnie to najlepsza komedia romantyczna! :)

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008)

Fantastyczna, w znaczeniu nierealna, opowieść o przemijaniu życia, ulotności chwil i bezwarunkowej miłości.

Benjamin rodzi się jako osiemdziesięciolatek, a z upływem czasu… młodnieje. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czego czas nie zmienia, to koniecznie obejrzyjcie ten film.

Nietykalni (2011)

Jeśli lubicie filmy o wyjątkowych relacjach międzyludzkich, to ten będzie strzałem w dziesiątkę.

Film jest klasyfikowany jako komedia i dramat - buzujące połączenie sparaliżowanego milionera i chłopaka z przedmieścia, które okazuje się być dokładnie tym, czego oboje potrzebują. Humor dla niektórych może wydawać się na granicy dobrego smaku, ale według mnie jest naturalny, szczery i skłaniający do zastanowienia się nad samym sobą.

Incepcja (2010)

Zwolennicy długich rozmów o filmie po filmie i jego możliwych zakończeniach, dalszych losach i własnej interpretacji koniecznie muszą obejrzeć Incepcję!

Surrealistyczny obraz, odkrywanie prawdziwych pragnień skrywanych w podświadomości, a do tego Leonardo DiCaprio i niesamowity spektakl z nierozwiązaną tajemnicą. Film wywołuje skrajne emocje - jedni są zachwyceni, inni mniej. Mimo wszystko, wart obejrzenia i wyrobienia sobie własnej opinii. Uwaga: momentami to typowo przerysowane, “amerykańskie” kino.

W pogoni za szczęściem (2006)

Wydawało mi się, że jest to film, który widzieli już wszyscy oprócz mnie, więc wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy okazało się, że mój narzeczony również jeszcze go nie oglądał! Po seansie (który miał miejsce dopiero kilka tygodni temu) oboje zastanawialiśmy się, jak to się stało, że dopiero teraz go wybraliśmy...

Opowieść o dążeniu do marzeń, samozaparciu i wielu bardzo trudnych chwilach z przewidywalnym happy endem i kilkoma osłuchanymi już, motywującymi frazesami, a mimo to wart obejrzenia.Daj znać, który film obejrzysz najpierw, a który już widzieliście ze swoją drugą połówką. Czekam również na Twoje propozycje filmów do obejrzenia we dwoje - podziel się nimi w komentarzu.

PS. To z pewnością nie ostatni taki wpis! Już niedługo więcej propozycji na filmową randkę :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 lipiec 2019

Komentarze