Albumy ślubne

19 sierpień 2018
Magdalena Magdziarz

Kiedyś zdjęcia wklejało się do pięknych albumów przekładanych pergaminem. Potem nastąpiła era podobnych pamiątek, ale pergamin wyparła folia i plastik. Zaraz - bum! Szał na fotoalbumy nadal króluje. Jest też wiele innych pomysłów na zachowanie wspomnień uchwyconych w ślubnych kadrach. Jakich?

Scrapbooking

To metoda wykonywania papeterii w myśl przechowywania niezwykłych chwil w tradycyjnej formie.

Możesz zlecić wykonanie osobie znającej się na rzeczy lub pokombinować samemu. To naprawdę frajda! Wiem, bo sama robiłam takie albumy ze ślubnymi zdjęciami. Gotowy kosztuje od 150 do 200 złotych. Może i sporo, ale za czas, jaki trzeba poświęcić na takią drobiazgową robotę warto tyle płacić. Jeśli pokusisz się o DIY, to będziesz potrzebować bazy do albumów, scrapków, dodatków, ozdób, kleju, taśmy 3D i co jeszcze wyobraźnia podpowie. 

Fotoksiążki

Albumy z gotowym nadrukiem to najpopularniejsza forma pamiątki ślubnej w ostatnich latach.

Zwykle taką fotoksiążkę Młodzi kupują w pakiecie z usługami fotografa. Warto podpytać o jakość papieru, wybór między błyskiem a matem oraz twardość oprawki. W zależności od wielkości, grubości oraz czasu realizacji ceny zaczynają się od 50 zł i sięgają nawet kilkuset złotych.  Jeśli wszystko będzie zgodne z oczekiwaniami, to faktycznie taki album przetrwa wieki i ucieszy oko wielu pokoleń.

Multimedia

Teraz modne jest pozostawienie zdjęć tylko w otchłani komputera lub wirtualnej chmurze. Nie raz rezygnuje się z formy papierowej, czy jakiekolwiek "namacalnej". A szkoda!

Przecież miło jest usiąść po latach i z sentymentem wspomnieć te piękne chwile. Może zwolennikom nowoczesnych form prezentacji fotografii spodoba się ramka elektroniczna z pokazem zdjęć? Grawerowany pendrive czy modna strona ślubna to super pomysły, ale jako dodatek. Tych kilka najpiękniejszych zdjęć warto wywołać lub w jakikolwiek sposób "tchnąć w nie ducha".

A Wy co wybraliście? Może właśnie zorientowaliście się, że potraktowaliście ten temat po macoszemu? Ze wspomnień nie warto rezygnować, niech zostaną na długo nawet gdy pamięć nieco zawiedzie.

Z wiekiem człowiek staje się sentymentalny, wtedy z radością w sercu wrócicie do tego pięknego dnia :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 sierpień 2018
30 kwiecień 2019

Komentarze