Co zamiast obrączki ślubnej?

21 czerwiec 2018
Dagmara Sobczak

Jedną z pierwszych rzeczy, o których myślimy, biorąc ślub, jest to, co musimy jeszcze kupić, co załatwić, o czym nie zapomnieć... W ferworze emocji, przygotowań i dobrych rad rodziny łatwo się pogubić i coś przeoczyć. 

Obrączki to jeden z ważniejszych punktów, który trzeba odhaczyć na liście rzeczy do załatwienia. Coraz więcej osób rezygnuje ze złota na rzecz srebra, białego złota, drewna czy obrączek z tytanu. Dzisiaj każdy może znaleźć coś dla siebie. Co jednak w sytuacji, w której wcale nie chcemy nosić obrączek i żadna z wyżej wymienionych możliwości nas nie przekonuje? 

Taka decyzja może wynikać z różnych powodów - brak umiłowania do biżuterii, niepraktyczność, czy zupełnie inny pomysł na siebie. Coraz częściej Młode Pary decydują się na inne alternatywy, które są im bliższe niż obrączki. 

Co to takiego? Zobaczmy!

Alternatywny dla obrączki

Tatuaże

Tatuaże to chyba najczęściej wybierane alternatywy dla obrączek tradycyjnych. Często jest to tatuaż na palcu imitujący w jakiś sposób obrączkę, ale może to być także zupełnie inny tatuaż, który łączy dwie osoby (i niekoniecznie mam tu na myśli wizerunek partnera czy jego imię). Może to być coś, co symbolizuje Wasze wspólne pasje, czy coś, co Was w jakiś sposób łączy czy identyfikuje Wasz związek.

Trzeba jednak pamiętać, że tatuaż to „pamiątka” na lata, więc warto wybrać coś, czego nie będziemy w przyszłości żałować. 

Zawieszki

Zawieszka zamiast obrączki jest o tyle ciekawa, że można ją przyczepić wszędzie, gdzie tylko mamy ochotę. Do kluczy (może to być specjalny breloczek), w samochodzie, na wisiorku, do bransoletki, w mieszkaniu – gdziekolwiek.

Minus jest jedynie taki, że taką zawieszkę dużo łatwiej zgubić niż obrączkę. Szczególnie jeżeli zmieniamy jej stałe miejsce i chcemy nosić cały czas ze sobą. 

Kolczyki

Obok tatuażu, często zdarza się, że pary wybierają sobie dziurkowanie ciała i taki sam kolczyk, który ma symbolizować ich związek. Może to być kolczyk w uchu, w języku, w pępku, na palcach (w miejscu, gdzie powinna pojawić się obrączka) czy gdziekolwiek indziej na ciele. 

Inny rodzaj biżuterii

Tutaj Pary Młode mają bardzo szerokie pole do popisu: sygnety, wisiorki, nieśmiertelniki, bransoletki (dla mężczyzny srebrna albo skórzana). Na większości z tych ozdób także można wykonać grawer, który będzie przypominał Wam o ważnej chwili. 

Co sądzicie o alternatywach obrączek? Zdecydowalibyście się na którąś z nich? :)

Średnia

2.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 kwiecień 2018
30 wrzesień 2017

Komentarze