Fotobudka - popularna atrakcja weselna

30 wrzesień 2017
Agnieszka Okularczyk

Każda Para Młoda, organizując swoje wesele, stara się, aby było ono wyjątkowe i niepowtarzalne, dbając o różnego rodzaju atrakcje. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się wynajęcie fotobudki, czyli automatu do samodzielnego robienia zdjęć. Czy warto jest wynająć fotobudkę? Jaka jest jej cena? Jakie nowości dostępne są na rynku? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

Na czym to polega?

Stajesz przed urządzeniem, naciskasz „start” na ekranie dotykowym i pozujesz do zdjęcia, zakładając zabawne gadżety lub robiąc śmieszne miny. Zazwyczaj urządzenie wykonuje 4 zdjęcia w odstępie kilku sekund, które możesz wykorzystać na zmianę pozycji czy wymianę  gadżetów. Po wykonanym cyklu zdjęć otrzymujesz ich wydruk w postaci podłużnego paska lub klasycznego prostokątnego zdjęcia.

Standardowe oferty

Firmy obecne na rynku oferują przeważnie 3-4 pakiety różniące się czasem wynajęcia fotobudki i bonusami w postaci dodatkowych atrakcji. Zazwyczaj w cenie dostępne są zabawne gadżety, personalizacja wydruku, tło do wyboru czy animator. Koszt fotobudki  w województwie śląskim i okolicy jest naprawdę zróżnicowany. Za 2 godziny zabawy zapłacicie około 500-700 zł, natomiast 3 godziny to koszt  średnio 800-900 zł. Większość firm oferuje również pakiet indywidualny, który jest personalizowany pod Wasze oczekiwania  i  w którym sami ustalacie czas wypożyczenia maszyny.

Nowości fotobudkowe

Z uwagi, że fotobudek powstaje coraz więcej, firmy prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach i ciekawych pomysłach na urozmaicenie klasycznej fotobudki.  Jakie więc nowości dostępne są na rynku?

Teledysk  

Taki dodatek do każdego pakietu zapewnia Fotoibudka. Oferuje ona teledysk z wykonanych zdjęć z podkładem muzycznym. Do dyspozycji macie zarówno wersję podstawową fotobudki, czyli klasyczne prostokątne urządzenie jak i fotobox, czyli fotobudkę ustawioną w kabinie z zasłonkami przy wejściu.

Ekskluzywna poczekalnia

Strefę relaksu, a w zasadzie ekskluzywną poczekalnię oferuje fotobudka Sweet Focia. Zadbali oni o gości weselnych, którzy czekają w kolejce na wykonanie zdjęć, a jak wiadomo kolejki do fotobudki bywają naprawdę długie. W skład poczekalni wchodzą pufy, sofy i stoliki LED pokryte białą i czarną, wysokiej jakości skórą.

Lustrzana fotobudka

Selfie mirror oferuje absolutną nowość na polskim rynku, czyli fotobudkę w postaci lustra. Ma ona 50 cali, dotykowy ekran na którym sami wybieracie rodzaj wydruku, polskie menu oraz polskiego lektora, który mówi Wam co po kolei powinniście zrobić, aby cieszyć się wspaniałą pamiątką. Co ciekawe, po wykonanych zdjęciach, a przed ich wydrukowaniem, na tafli lustra wyświetla się ich podgląd, który możecie ozdabiać i pisać po nim we wszystkich dostępnych kolorach.

Dmuchana fotokabina

Ciekawym rozwiązaniem robiącym wrażenie na gościach weselnych jest również  fotobudka z dmuchaną fotokabiną.  Nadaje ona niesamowity charakter uroczystości dzięki podświetleniu LED. Jej wymiary to około 3mx3m także bez problemu pomieści jednocześnie nawet kilkanaście osób. Rozwiązanie to oferuje np. firma Fotoziombek w każdym z dostępnych u nich pakietów.

Videobudka

Zamiast klasycznych zdjęć możecie skorzystać z nowości jaką jest videobudka. Pozwala na nagranie filmików, wiadomości, a także podziękowań dla Młodej Pary. Na śląsku ofertą tą dysponuje Foto4fun.

Czy warto zamówić fotobudkę?

Niektórzy sądzą, że fotobudka stała się na tyle popularna, że przestała być ciekawą atrakcją weselną. Ja natomiast uważam, że na każdym weselu na którym byłam z fotobudką, a miałam okazję ją kilkakrotnie obsługiwać, robiła dużą furorę. Również wśród osób starszych, którzy bardzo się cieszyli z pamiątki w postaci wydrukowanych zdjęć.

Ilustracja: Paulina Koniuk-Fonżychowska

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

13 wrzesień 2018
05 lipiec 2020

Komentarze