Na hasło ślub od razu drugie skojarzenie z jakim łączymy to wydarzenie to – wesele! Duże, huczne, przygotowywane wiele miesięcy. Coraz częściej pary wcale nie marzą o tradycyjnym weselu. Powodem są indywidualne upodobania.

16 marzec 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Weryfikacja „weselnych” marzeń

Powinniście wyjść od rozmowy ze sobą. Każdy z Was powinien określić swoje preferencje i oczekiwania. Doskonale znacie swoje upodobania i charaktery, z pewnością nie raz rozmawialiście o dniu ślubu i powiązanych z nim sprawami, ale zebranie informacji w całość będzie dla Was pomocna na dalszym etapie. Najlepiej spisać swoje pomysły i wybrać ten, który najbardziej Wam odpowiada. Będzie to punkt wyjścia do planowania Waszego wielkiego dnia! Przez długi czas panowało przeświadczenie, że wesele to konieczność i jedyny stosowny sposób na uczczenie nowego etapu w życiu. Tak głosiła tzw. tradycja. Para Młoda często w ferworze ustaleń, przygotowań spycha swoje potrzeby na bok i skupia się na tym, co powinna, co wypada, czuje presję bliskich. Pamiętajcie jednak, to Wasz wielki dzień! Róbcie to, co uważacie za słuszne i co jest w zgodzie z Wami! ;) Celebrujcie po swojemu!

 

Obiad w restauracji

Podczas pandemii, tu akurat z przyczyn niezależnych, możliwość organizacji wesel była przez długi czas zawieszona, a następnie odblokowana lecz z ograniczoną ilością osób. Młodzi często decydowali się na zaproszenie najbliższych osób na obiad do restauracji. Wiele Par Młodych nadal decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. To doskonały pomysł! Możecie wybrać Waszą ulubioną, taką, do której chodzicie z rodziną na ważne okazje lub taką, którą zawsze chcieliście odwiedzić, ale nie było ku temu stosownej okazji. Pamiętajcie by wcześniej skontaktować się z menagerem wybranego miejsca. Należy ustalić dostępność lokalu oraz omówić menu na ten dzień. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł wybrać dla siebie coś z dostępnego menu lub ustalicie konkretne dania, które będą serwowane. Podczas takiego spotkania z reguły podaje się przystawkę, zupę, drugie danie oraz deser. Możecie dorzucić do tego oczywiście tort – to przecież ważny element podczas tego typu wydarzeń. Pamiętajcie, że jeśli na Waszym ślubie będzie obecnych więcej osób, należy zawrzeć na zaproszeniach, że to wyłącznie ceremonia zaślubin. Osoby, które mają Wam towarzyszyć na obiedzie w restauracji mogą dostać wcześniejsze ustne zaproszenie lub zawrzyjcie to na kartkach okolicznościowych.  

 Zastawa na stole

Impreza w klubie

Macie wśród Waszych bliskich duże grono młodych osób? Coraz częściej Pary Młode decydują się na organizację zabawy w klubie dla kuzynostwa, przyjaciół i znajomych. Takie klimaty trzeba jednak lubić i nie jest to dobra opcja dla każdego. Ale jeśli tylko lubicie tańce, często wychodzicie wieczorami na miasto i z Waszymi najbliższymi jest to zawsze doskonale spędzony czas to jest to opcja dla Was! Klub to jednak nie bardzo odpowiednie miejsce dla dziadków czy osób starszych z rodziny, dlatego dokładnie musicie przemyśleć jakie osoby dominują w Waszym gronie. W klubie zarezerwujcie stoliki, skonsultujcie możliwość podania przekąsek i może jakieś specjalne drinki na tą okazję? :)

 Impreza w klubie

Przyjęcie w ogrodzie

Jeśli tylko macie ogród, działkę lub możliwość „wypożyczenia” terenu na przyjęcie to również świetna opcja. Teoretycznie zależna od pogody, jednak dzisiejsze możliwości sprawiają, że i ta kwestia nie jest tak istotna. Wiele firm oferuje wynajęcie namiotu, który w razie niepogody ochroni Was i Waszych gości. Niezależnie więc czy zabawa odbędzie się pod gołym niebem czy pod namiotem, potrzebujecie ławek, super opcją jest catering, grill lub podzielenie się z bliskimi i zrobienie kilku potraw i przekąsek. Do tego jakieś drobne dekoracje – balony, lampiony, tematyczne napisy, muzyka i klimat naprawdę zrobi się super!

 

Coś specjalnego tylko dla Was

A może by tak coś tylko i wyłącznie dla Was? Może macie jakieś wyjazdowe marzenie i jest to dobry czas na jego spełnienie? Ślub i zaraz po nim podróż – będzie to doskonały czas na celebrację tak ważnego wydarzenia. Inna opcja to zrobienie czegoś tylko dla siebie tj. lot balonem, skok ze spadochronem, wyścigi samochodowe, koncert ulubionego zespołu, wspólne warsztaty kulinarne – coś co marzy Wam się od dawna lub czego chcielibyście spróbować. Dobry czas na realizację zachcianek! :)

 Rajska wyspa

Zwieńczeniem ślubu nie zawsze musi być wielkie wesele. Jest wiele opcji, które mogą być alternatywą dla tego wydarzenia. Pamiętajcie żeby robić wszystko według swoich upodobań. Wybierzcie najbardziej odpowiednią dla Was opcję i po prostu przeżyjcie to po swojemu!

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze