Ślub to jeden z najważniejszych momentów w Waszym życiu. Często przygotowania do tego wyjątkowego dnia naznaczone są stresem i niepokojem. Chcecie by wszystko wypadło idealnie, a goście byli zadowoleni. Nic dziwnego, że odczuwacie niepokój i zmęczenie...

29 czerwiec 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Zamknijcie listę „to do”

Na dzień przed ślubem i weselem zamknijcie listę zadań do zrobienia. Odhaczcie ostatnie zrealizowane sprawy i dokładnie sprawdźcie czy wszystko jest przygotowane jak należy. Tak, by mieć pewność, że możecie już „tylko” czekać na Waszą godzinę „wu” i dopełniliście wszelkich formalności wymaganych na ten moment.

 Planowanie ślubu

Uspokójcie głowy i myślcie pozytywnie!

Kolejna ważna kwestia to spokój – to on Was uratuje. Postarajcie się wyciszyć już ślubną gorączkę, która od jakiegoś czasu trwa w Waszych głowach. Szufladki otwierające się w te i z powrotem: „Czy oby na pewno wszystko mamy”, „Czy nie zapomnimy obrączek”, „Czy na sali obsługa wszystko przygotuje” – często to niekończąca się gonitwa myśli. Pora już zwolnić. Najważniejsze teraz jest pozytywne myślenie, dzięki niemu przyciągacie dobro. Powtarzając sobie, że na pewno coś się nie uda istnieje duża szansa, że właśnie tak będzie. Postawcie na sesję ulubionych piosenek, kubek melisy, seans filmowy i włączcie tryb – pełen optymizm!

 

Czas dla siebie czyli „day off”

W ferworze końcowych przygotowań przed ślubem często zdarza się, że nie patrzymy na siebie nawzajem. Zapominamy, o tak ważnym czasie dla siebie. Przyszła Para Młoda powinna zrobić coś razem. Randka? Czemu nie! Czas we dwoje jest bardzo cenny. Kolacja na mieście, romantyczny spacer, lampka wina… scenariuszy na ten wieczór jest naprawdę sporo, a Was ogranicza jedynie wyobraźnia. Zastanówcie się jak lubicie spędzać czas, co wpływa na Was relaksująco. Możliwości jest naprawdę sporo, a Wy powinniście wybrać coś specjalnie dedykowanego dla siebie. Nie ma nic bardziej antystresowego, jak relaks w gronie bliskich osób. A może wolicie zostać w domu, zrobić popcorn i przygotować maraton filmowy, poprzedzony rytuałami SPA? Może będzie to wieczór planszówek? Randka ma wyglądać tak jak chcecie i jak lubicie. P.S. Pamiętajcie, że przytulanie i pocałunki mają znakomity wpływ na nasz organizm. To więc obowiązkowy punkt na liście dzień przed ślubem, weselem. Najlepsze lekarstwa to te najprostsze, łatwo dostępne ;) Przedślubny stres zniknie w mgnieniu oka.

 Relaks przed telewizorem

Indywidualny relaks przed ślubem

Jeśli chcecie ostatni dzień spędzić osobno, zróbcie sobie randkę z samym sobą. To również dobra opcja! Panowie lubią obejrzeć mecz, pójść na siłownię, Panie zaś udać się do gabinetu kosmetycznego lub umówić z przyjaciółką na plotki. Spędzanie czasu solo zaspokaja nasze potrzeby i czerpiemy z tego przyjemność. Zatroszcz się o siebie w przed dzień wyjątkowego dnia, jakim jest ślub.

 

Już tylko ostatnie dni dzielą Was od wstąpienia w związek małżeński? Zaplanujcie rozważnie więc ten czas i przygotujcie się wewnętrznie. Takie chwile dla siebie uspokoją, pozwolą na zebranie myśli i naładowanie baterii do kolejnych, jakże ważnych przedsięwzięć.

Powodzenia!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Komentarze