Apartamenty dla świeżo upieczonych małżonków

11 listopad 2018
Magdalena Magdziarz

W ofercie weselnej praktycznie standardem stały się apartamenty dla nowożeńców. Warto wiedzieć co kryje się za tym stwierdzeniem. Czy lampka szampana i łoże małżeńskie już czynią pomieszczenie apartamentem? Co powinno znaleźć się w wyposażeniu?

Dziś będzie konkretnie i bez owijania w bawełnę.

Wyposażenie apartamentu dla nowożeńców

Apartament hotelowy z definicji powinien składać się nie tylko z sypialni i łazienki, ale także z salonu. Często pojawia się także kuchnia, gdzie można samodzielnie przygotować posiłek. W wyposażeniu musi znaleźć się duże, przestronne łóżko typu małżeńskiego, telewizor, internet bezprzewodowy, sejf oraz minibar.

Łazienka powinna być funkcjonalna, ale i umożliwiająca chwilę relaksu. Znajdziemy tam sporą kabinę prysznicową lub wannę dla dwojga, suszarkę a często i szlafrok, zestawy kosmetyków. Zazwyczaj z myślą o nowożeńcach przygotowuje się upominek w postaci szampana, deseru, czy też słodkości. W pakiecie może znaleźć się wykwintna kolacja, bądź śniadanie.

Pokój dla nowożeńców - wystrój

Od pokoi hotelowych wyróżnia je także wystrój. Apartamenty mogą być wzorowane na klasycznym stylu pałacowym, modernistycznych formach, bądź przytulnych, skandynawskich klimatach. Właściciele zazwyczaj decydują się na nieskomplikowane dodatki, modne meble i nieprzytłaczające kolory. Ważne, żeby goście dobrze czuli się w tym wnętrzu.

Cena apartamentu dla nowożeńców

Ceny za taki nocleg kształtują się od 350 do nawet 1500 złotych. Wiele zależy od regionu, wyposażenia a także atrakcji typu SPA, siłownie, baseny, termy, czy też widoku za oknem. Więcej zapłacimy za pobyt w hotelu z różnorakimi udogodnieniami, rozrywkami oraz cudownym krajobrazem dookoła.

Jak widzicie warto posiadać te informacje. Dzięki temu możecie negocjować cenę lub zrozumieć, skąd bierze się dana kwota. Nawet jeśli taki nocleg jest prezentem od usługodawców dla nowożeńców to powinno się znać nomenklaturę.  Noc poślubna w takim ekskluzywnym miejscu zostanie zapamiętana na całe życie a odrobina relaksu po dniu pełnym wrażeń będzie wybawieniem.

Dajcie znać, czy zdecydowaliście się na taką formę spędzenia czasu po weselu. Jeśli tak to czy nocleg był dodatkiem do imprezy, czy też zorganizowaliście go na własny koszt? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 wrzesień 2019
01 grudzień 2019

Komentarze