Live cooking, lody tajskie, wata cukrowa - atrakcje weselne dla prawdziwych smakoszy!

06 czerwiec 2018
Magdalena Gitler

Atrakcje na ślubie to wspaniała rozrywka dla gości i Pary Młodej. Popularne wieczorne puszczanie lampionów w świat czy pokazy sztucznych ogni wyglądają zjawiskowo, ale jest też kategoria rozrywek, które cieszą nie tylko oczy, ale również podniebienie - coś dla prawdziwych smakoszy!

Stacja live cooking

Jest świetnym uzupełnieniem przyjęć, zwłaszcza jeśli nasi goście są smakoszami!

Ludzie lubią patrzeć jak przygotowywane jest dla nich jedzenie, stąd zwiększająca się liczba lokali, w których potrawy przygotowywane są na oczach klienta. Stacja live cooking to dodatkowe urozmaicenie weselnego menu i atrakcja w jednym. Mogą tam być przygotowywane różnego rodzaju dania kuchni włoskiej, meksykańskiej, owoce morza czy świeże sałatki. Możemy wybrać także formę grilla.  Propozycji jest zresztą dużo więcej i każdy znajdzie wśród nich coś pasującego do smaków gości i stylu wesela.

Rower z kawą

Klimatyczny pojazd, utrzymany w stylistyce retro, wokół którego unosi się cudowny aromat kawy. Mowa o… rowerze, bo właśnie taka oryginalna forma podawania kawy to kolejna weselna atrakcja.

Rowery z kawą możemy spotkać na ulicach miast w Polsce i Europie, a od jakiegoś czasu również na ślubach. Świetnie wpisują się w stylistykę wesel, zwłaszcza tych w stylu retro. Dobrze sprawdzą się zarówno na zewnątrz, gdzie urozmaicą strefę relaksu, jak i wewnątrz - jako alternatywa dla bufetu kawowego.

Minivan z winem

Mobilne bary to zagraniczny pomysł, który przywędrował na polskie podwórko. O ile rowery z kawą w ostatnim czasie stały się już dość popularne i możemy je spotkać w parkach i na ulicach, to mini bary z winem są powiewem świeżości w życiu codziennym i na uroczystościach. Wino jest serwowane z włoskiego vana Piaggio, czyli urokliwego trójkołowca. Ta kompaktowa i nietuzinkowa weselna atrakcja świetnie sprawdzi się zwłaszcza latem. Oryginalny pomysł na welcome drink dla gości oraz doskonałe uzupełnienie strefy relaksu. Odpoczynek letnim wieczorem przy lampce orzeźwiającego, chłodnego trunku brzmi znakomicie.

Lody tajskie

Lody naturalne, ręcznie robione z dowolnych składników, które zaskakują nie tylko smakiem, ale też formą przyrządzenia i podania.

Klienci sami wybierają bazę i składniki, z którymi mają ochotę spożyć deser, możliwa do wyboru jest także wersja wegańska. Proces przygotowania przebiega sprawnie i widowiskowo, a same lody najpierw rozlewane po maszynie na pierwszy rzut oka przypominającej naleśnikarkę, podawane są w formie zwiniętych rolek w niewielkich pudełeczkach. Idealne jako letnia ochłoda, nie tylko dla dzieci!

Wata cukrowa

Pamiętacie ten dreszczyk emocji, kiedy zbliżał się jakiś festyn, koncert albo inne święto, podczas którego rozstawiane były rozmaite stoiska? Tę nadzieję, na brak deszczu i spokojne spożycie ogromnego, puszystego obłoczka?

Wata cukrowa to rozrywka nie tylko dla dzieci! Uwielbiają ją również dorośli, a na weselach zarówno jedni, jak i drudzy chętnie oblegają stoisko. Uwaga na klejące ręce!

Uważacie, że atrakcje weselne w takiej formie to dobry pomysł? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

18 grudzień 2018
21 październik 2019

Komentarze