Wachlarz usługodawców ślubnych i niezapomniane degustacje, czyli recenzja Bielskich Targów Ślubnych

02 marzec 2020
Karolina Zysek

Targi Ślubne towarzyszą parom młodym już od kilku lat na rynku ślubnym. Dzięki bogatej ofercie usługodawców ślubnych prezentowanej na tym wydarzeniu oraz szansie na bezpośrednią rozmowę z innymi narzeczonymi, by powymieniać się doświadczeniami przed tym ważnym dniem, Targi Ślubne stały się obowiązkowym punktem przyszłych nowożeńców!

Chociaż do mojego ślubu jeszcze wiele lat, to stale przyglądam się wydarzeniom ślubnym w pobliżu mojego rodzinnego miasta. Jednym z nich są oczywiście Targi Ślubne - tym razem w Bielsku-Białej. Dość spontanicznie wybrałam się w tym roku na bielskie wydarzenie podczas odwiedzin u rodziny. Tutaj serdecznie pozdrawiam moją Ciocię i i jej Córkę, bo to dzięki nim miałam szansę uczestniczyć w Bielskich Targach Ślubnych! 

Po wspomnianych targach postanowiłam napisać recenzję dla Was, miłe czytelniczki :) Mam nadzieję, że ona pomoże Wam rozwiać wątpliwości pod tytułem „Iść czy nie iść na te targi? Oto jest pytanie!” i na następny rok zawitacie w Bielsku-Białej albo w innych miastach na tym wydarzeniu!

Bielskie Targi Ślubne - pierwsze wrażenie

Po wejściu na targi zostałyśmy powitane zestawem powitalnym, w którym była prezentacja wybranych firm, będących na tamtejszym wydarzeniu. Dzięki temu zestawowi mogłyśmy gromadzić wszystkie materiały reklamowe w jednym miejscu, a po powrocie do domu, przeglądać je przy pysznej kawie :) 

Już po krótkiej chwili zdążyłam zauważyć, że na targach prezentują się głównie lokalne firmy, ewentualnie usługodawcy z pobliskich miast, jak chociażby Katowice, czy też kilka firm, które działają po prostu na terenie całej Polski, np. salony firmowe z modą męską. Natomiast nic dziwnego, że dominowały tam lokalne firmy, bo były tam główne pary, które mieszkają w okolicach Bielska, więc to przede wszystkim im były dedykowane te targi. Narzeczeni mieli okazję zapoznać się z ofertami być może już wybranych firm albo też okazję porównać i poznać ich konkurencję.

Dla mnie było to też ciekawe doświadczenie, bo orientuję się bardziej w usługodawcach działających w pobliżu Katowic, więc miałam świetną okazję poznać portfolio usługodawców ślubnych z innych miast. A jak wspominałam, w Bielsku-Białej mam rodzinę, także nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać w przyszłości z tamtejszych usług :)Samo wydarzenie było naprawdę dobrze rozplanowane - mimo ogromu narzeczonych mogłyśmy spokojnie przechodzić między alejkami i zapoznać się z każdą ofertą. Scena główna była również w dobrym miejscu, bo na początku hali, więc nie było potrzeby przechodzenia kolejny raz przez stoiska. Szczególną uwagę przykuwał sam konferansjer, bo nie tylko miał dobrze skrojony garnitur, ale też ze smakiem reklamował usługodawców i w prosty sposób nawiązywał relacje z parami, które uczestniczyły w konkursach. 

Najbardziej jednak oko przykuwały stoiska cukiernicze i to one - ku mojemu zdziwieniu, bo myślałam, że będą to suknie ślubne - skradły moje serce. Dotychczas słodki stół widziałam jedynie na zdjęciach, więc zobaczenie na żywo takiego stołu przepełnionego nowoczesnymi deserkami w pięknej oprawie dekoratorskiej zrobiło na mnie ogromne wrażenie! Dlatego myślę, że to idealny moment, by przejść do samych usługodawców, będących na Bielskich Targach Ślubnych!

Usługodawcy Bielskich Targów Ślubnych

Gości witało stoisko Pracowni Manufaktura, która proponuje kompleksową ofertę papeterii ślubnej. Jej reprezentanci rozdawali nie tylko swoje portfolio, ale też foldery służące jako organizer ślubny dla panny młodej.

To przykuwało uwagę, bo nie tylko zaprezentowali swoje umiejętności w tworzeniu papeterii, ale też było praktyczną pamiątką dla każdej panny młodej. Tuż za Pracownią Manufaktury swoje stoisko miała Wesoła Fotobudka, na którą wcześniej niekoniecznie zwróciłam uwagę, bo nie bardzo byłam zainteresowana tego typu usługami. Ale dzięki temu, że moja kuzynka wymarzyła sobie balon w kształcie żółwia, miałam okazję pobyć chwilę z tymi Paniami i muszę przyznać - są naprawdę świetne w tym co robią! I nie mówię tylko o umiejętności wyczarowania z balonów wszystkiego, co pociecha zapragnie, ale potrafią nawiązać też świetny kontakt z dzieciakami.

Widać w nich ogromną sympatię do dzieci, dzięki czemu są naturalne w tym, co robią, że dzieci to wyczuwają, to z pewnością chętnie spędzą z Nimi kilka godzin na weselu. Dlatego jeśli poszukujecie animatorek na swój ślub to szczerze polecam Wesołą Fotobudkę! A Panie, które tego dnia sprawiły balonowego żółwia mojej kuzynce - serdecznie pozdrawiam! 

Gdy minęłyśmy wspomniane stoiska, to rozpoczęła się prawdziwa podróż wśród usługodawców ślubnych! Z każdej strony otaczały nas inne elementy ślubne - fotografie, dekoracje, babeczki czy suknie ślubne.

Stylizacja Panny Młodej z usługodawcami Bielskich Targów Ślubnych

Salonów sukien ślubach naliczyłam jedynie trzy, w tym salon Lovely i Agnes Fashion Group. Nieco mnie to zdziwiło, bo myślałam, że to właśnie one będą dominującym punktem Bielskich Targów Ślubnych.

Natomiast ogromnym plusem był późniejszy pokaz mody tych salonów, bo przyszłe panny młode mogły zobaczyć wypatrzone suknie na modelkach, a nie jedynie na manekinach. 
Otrzymałam również od salonu Agnes kupon rabatowy o wartości 400 złotych na wymarzoną suknię ślubną, więc to świetna okazja dla panien młodych, które są przed przymiarkami :) Nie zabrakło również salonów kosmetycznych, w których przyszła panna młoda mogłaby wykonać swój makijaż ślubny i inne zabiegi kosmetyczne. Jednym z salonów był SKmakeup By Sara, który jednocześnie malował wszystkie modelki do pokazu mody ślubnej. Podczas imprezy mogłyście otrzymać także rabat w wysokości 100 złotych na dowolny zabieg od salonu Paulina Krupińska Permanent Make Up oraz wykonać próbny makijaż  na stoisku Studio Wizażu Anna :)


Męskie sprawy, czyli męska moda ślubna, motoryzacja i alkohol

Oprócz salonów sukien ślubnych zwróciłam również uwagę na salony mody męskiej. Wśród nich były popularne salony firmowe, jak Pako Lorente czy Giacomo Conti, ale również lokalny salon z Bielska-Białej - Moda.pol.

Do tego ostatniego zajrzałyśmy z dwóch powodów - po pierwsze, stylistka była znajomą mojej cioci, a po drugie - to bardziej z mojej strony - chciałam zobaczyć, co oferuje lokalna firma, bo na co dzień również pracuje z w salonie z długą tradycją krawiectwa. Jak się okazało po krótkiej rozmowie ze znajomą cioci - tego dnia serca narzeczonych skradły ich skarpetki z krewetkami! Mi niestety nie udało ich się do końca uchwycić na zdjęciu, ale kawałek możecie odszukać po prawej stronie zdjęcia :)

Natomiast moją uwagę zwróciła możliwość szycia na miarę, ciekawy wybór tkanin oraz posiadanie również konfekcji dla chłopców w swojej ofercie. Jeśli mowa o męskich sprawach, to czas na motoryzację. Chociaż osobiście ten element w organizacji ślubu jest dla mniej ważny, to z pewnością - będąc na Bielskich Targach - znalazłabym dla siebie wymarzony samochód ślubny! Wybór był przeogromny - od Tesli z Silesia Wedding Car, po Łade i Alfę Romeo Retro, po ekskluzywne busy dla gości weselnych. Do każdego samochodu można było wsiąść, bo jak wspominał jeden z Panów - „Dopiero po wejściu do takiego samochodu poczujemy się wyjątkowo”. 

Męskie sprawy to też często alkohol, zatem warto było odwiedzić stoisko Grupy Grabiec, oferujących konkurencyjne ceny alkoholów ślubnych, w tym wódki, kolorowych win i likierów na terenie całej Polski. Oprócz dużego wyboru alkoholi, przechodząc obok stoiska udało mi się podsłuchać, że reprezentanci firmy doradzali jaką ilość alkoholu zamówić na daną liczbę gości. To ważna umiejętność obsługi tego typu usług - podobnie, jak w cukiernictwie - ponieważ narzeczonym nie rzadko przysparza to kłopot przy zakupie wódki weselnej. 

Natomiast połączeniem motoryzacji oraz alkoholu był zdecydowanie Prosecco Van. Jeśli organizujecie swoje przyjęcie w sali z ogródkiem, to wynajęcie takiego mini-vana będzie świetną atrakcją dla gości! 

Usługodawcy, którzy skradli moje serce na Bielskich Targach Ślubnych!

Na Bielskich Targach Ślubnych nie zabrakło moich ulubieńców wśród usług dekoratorskich, czyli Bride Vibes. Dziewczyny miały niewielkie stoisko, ale naprawdę świetnie je wykorzystały! I ponownie skradły moje serce!

Więcej o ich usługach możecie przeczytać w moim wywiadzie z zespołem Bride Vibes :)A teraz cukiernictwo! Uważam, że był to hit tegorocznego wydarzenia. Dla mnie tym bardziej, bo mogłam spróbować wypieków z innych stron Polski, w tym ulubionej cukierni całej rodziny mojej cioci - Cukierni Czernichów.

Spróbowałam ich przykładowego tortu i muszę pochwalić naprawdę ich biszkopt - wśród wszystkich tortów, które tego dnia spróbowałam, ten był najlepszy! Natomiast element, który od razu wspominam, gdy myślę o ostatnich targach, to słodki stół Cukierni Bakus World i moje odkrycie cukiernicze, czyli monoporcja z białej czekolady z kremem z mango i marakui, coś pysznego! To zdecydowanie skradło moje serce i szczerze polecam Bakus World, jeśli poszukujecie cukierni na Wasz ślub :)

Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia, bo pochłonęła Nas rozmowa z Panią i jedzenie tych pyszności, ale cukiernia na szczęście użyczyła mi zdjęcia! Te pierwsze monoporcje to właśnie to, co spróbowałam… i pokochałam!

Dodatkowe atrakcje Bielskich Targów Ślubnych

Z dodatkowych atrakcji to przede wszystkim to, co działo się na głównej scenie: pokaz mody ślubnej - sukien oraz bielizny - konkursy dla narzeczonych, np. dekorowanie tortów ślubnych oraz występy zespołów weselnych, które odbywały się na pierwszym piętrze. 

Natomiast dla mnie sama degustacja tych słodkości była dodatkową atrakcją, dla innych zasiadanie za kółkiem luksusowych samochodów czy też wykonanie próbnego makijażu :)

Wisienką na torcie były zdecydowanie rabaty na usługi ślubne, które wręczały firmy podczas Targów Ślubnych. Odliczając od kosztów usługi ślubnej aż 20% czy też otrzymując voucher na darmowy próbny makijaż to naprawdę świetna niespodzianka, wiedząc jak wiele kosztuje organizacja ślubu i wesela! 

Czy warto wybrać się na Targi Ślubne?

Zdecydowanie TAK! Nie tylko zyskacie dodatkowe rabaty, ale też możecie zapoznać się z portfolio firm fotograficznych, zdegustować wypieki weselne czy też po prostu zasięgnąć porady od specjalistów w kłopotliwych dla Was kwestiach podczas organizacji ślubu. Dlatego zachęcam Was do uczestnictwa w następnej edycji Targów Ślubnych bez względu na to, czy Wasze przygotowania do ślubu są już na pograniczu czy też dopiero zamierzacie podjąć decyzję o ślubie!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 sierpień 2019
12 czerwiec 2019

Komentarze