Wiązanka kwiatów to obowiązkowy element dla Panny Młodej podczas ślubu. Bukiet powinien być dopasowany do motywu wesela i stylizacji Państwa Młodych. Na czele stoi styl rustykalny. Sprawdź czym charakteryzuje się bukiet zrobiony właśnie w takim klimacie.

14 wrzesień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Styl rustykalny czyli jaki?

Słowo rustykalny pochodzi od niemieckiego słowa rustical znaczący wiejski, ludowy, chłopski. Ten styl kojarzy się z naturą i ciepłą, przytulną atmosferą. Proste formy, naturalne materiały, kolory takie jak biel, beż i kolory ziemi. Ma być prosto i naturalnie.

 

Jakie kwiaty w stylu rustykalnym?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jakie kwiaty w bukiecie sprawdzą się najlepiej. Jednak skoro styl rustykalny kojarzony jest z wsią, bukiet ślubny może być stworzony z kwiatów polnych lub tych występujących na łące. Są one subtelne i lekkie, dostępne „od ręki”. Rumianki, nagietki, maki, stokrotki te popularne rośliny będą idealnie komponować się w ślubnej wiązance. Styl rustykalny to również wszelkiego rodzaju trawy, którymi można przyozdobić kolorowe kwiatki. Idealnym wyborem będą też eustomy, goździki, frezje, wrzosy czy lawenda. Naturalnie i delikatnie te cechy powinien prezentować bukiet w stylu rustykalnym. Pięknie wygląda w nim skromna gipsówka – sama lub z dodatkiem zieleni. Wiązanki wykonane w tym stylu mogą mieć również drobne drewniane ozdoby oraz koronkowe czy zwiewne wstążki. Efekt końcowy bukietu w stylu rustykalnym ma przywoływać sielskie skojarzenia i przede wszystkim trafiać w gusta Panny Młodej.

 łąka z kwiatami polnymi

Kolorystyka bukietu w stylu rustykalnym

Kolor charakterystyczny dla tego stylu to zieleń. Nie powinno się tu szaleć z innymi mocnymi kolorami. Styl rustykalny to odcienie ziemi. Dobrze będą wyglądać biele, brązy, a mocniejszy akcent można zaznaczyć kolorem żółtym lub pomarańczowym.  Oczywiście można wprowadzić inne odcienie, ważne jednak by były one delikatne, raczej pastelowe. Kolorystyka kwiatów do bukietu ślubnego w stylu rustykalnym powinna się zgrywać z tymi, które będą zdobić auto Państwa Młodych i salę weselną. Wszystko powinno być utrzymane w tym samym motywie. Pamiętajcie również o butonierce dla Pana Młodego. Florystka tworząca bukiet ślubny powinna również przygotować jego maleńką wersję, która będzie zdobiła stylizację

 bukiet ślubny z pastelową wstążką

Formy

Artystyczny nieład to adekwatne określenie formy bukietu w stylu rustykalnym. Ten styl to swoboda dlatego i forma bukietu powinna taka być. Luźno i niezobowiązująco – w taki sposób powinny być skomponowane kwiaty w ślubnej rustykalnej wiązance. Oczywiście nie do przesady, że kwiaty będą wylatywać z ręki ;) Bukiet powinien prezentować swobodne ułożenie kwiatów, bez nadania konkretnej formy. Może być frywolnie, jedne zwisające, inne ciaśniej złożone. Popularne w tym stylu będą bukiety kaskadowe.

 

Sezonowość kwiatów

Przy wyborze kwiatów do bukietu ślubnego w stylu rustykalnym zwróć uwagę na ich sezonowość. Nie każda roślina jest dostępna przez cały rok. W zależności w jakim miesiącu odbywać się będzie Wasz ślub wybierzcie kwiaty, które będą osiągalne lub te, które o tej porze roku wyglądają najlepiej. Jeśli nie znacie się na florystyce, skorzystajcie z wiedzy profesjonalistów w kwiaciarniach, przeczytajcie dostępne artykuły na ten temat w Internecie lub poradźcie się członków rodziny, którzy być może wiedzą więcej.

 

Bukiet ślubny jest wisienką na torcie, kropą nad i w całej stylizacji Panny Młodej. Jest on jednak bardzo ważnym elementem i powinien być odpowiednio dobrany. Styl rustykalny bukietów ślubnych jest bardzo popularny, a ślubna wiązanka utrzymana właśnie w tym klimacie wygląda naprawdę przepięknie!

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 wrzesień 2019
07 sierpień 2023

Komentarze