Szczególne miejsce dla szczególnych gości na Waszym ślubie... :)

20 lipiec 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Najlepsi kompani, najwierniejsi przyjaciele. Łączy nas z nimi szczególna więź. Samą swoją obecnością każdego dnia poprawiają nam nastrój. Sprawiają, że w gorszych chwilach czujemy ich wsparcie. Są nam oddane i wierne. Cieszą się na nasz widok, gdy wracamy po pracy do domu. Kochają nas bez względu na wiek, płeć, wygląd choć w zamian za ofiarowaną troskę.

Nasze domowe pupile zajmują szczególne miejsce w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że planując ślub myślicie o udziale w nim swoich ulubieńców. Jeśli takie pomysły chodzą Wam po głowie poniżej podpowiem Wam, jak wyróżnić je w tym dniu.

Sesja narzeczeńska

Zdarza się, że przyszła Para Młoda organizuje sesję narzeczeńską. To miła pamiątka, uczczenie pięknej chwili jaką są zaręczyny. Zdjęcia można wykorzystać do albumów stworzonych w podziękowaniu dla rodziców, do prezentacji opowiadającej o historii Waszej miłości lub do dekoracji sali weselnej.

Jeśli chcecie w jakiś sposób wyróżnić swojego pupila, zabierzcie go na taką sesję. Gwarantuje Wam, że stworzycie piękne ujęcia. Zwierzęta są bardzo spontaniczne, możecie liczyć na super efekty! Wielu fotografów specjalizuje się w sesjach zwierząt, powinni więc wiedzieć jak z nimi pracować. Efekt końcowy na pewno będzie wspaniały!

Przygotowania do ślubu

Oferta fotografów ślubnych obejmuje z reguły uwiecznianie przygotowań do ceremonii. Czyli czas kiedy jesteście w domu, ubieracie się, dopinacie wszystko na ostatni guzik. Z pewnością jest to czas na uspokojenie myśli, odstresowanie przed długo wyczekiwaną chwilę.

Chcecie by towarzyszył Wam Wasz pupil? Zaopatrzcie go w ubranko lub jakiś wizerunkowy gadżet, oczywiście bez szaleństw i pod warunkiem, że jest przyzwyczajony do takich rzeczy. Najgorsze to robić mu coś na siłę, potem zamiast urokliwych zdjęć, pies czy kot będzie swoim pyszczkiem manifestował niezadowolenie.

Przebywanie na krótko przed ślubem w domu w towarzystwie Waszego ukochanego zwierzaka pozwoli Wam się odstresować. Ponadto widać będzie jego zainteresowanie Wami, będzie czuł to poruszenie i odświętną atmosferę, może nie odstępować Was na krok, zdjęcia wyjdą więc bardzo klimatyczne i jedyne w swoim rodzaju :)

Ślub z udziałem pupila

Nieraz w amerykańskich filmach oglądaliśmy na ekranie psa, który w dniu ślubu niesie do ołtarza obrączki lub kroczy dumnie przed Parą Młodą. W Polsce jest to nieco mniej popularne. Niemniej jednak, jeśli Wasz pies jest z natury spokojny i ułożony, nie rozpiera go energie i potrafi dobrze zachować się wśród większej publiczności to możecie zaangażować go w ceremonię.

Jeśli Wasz ślub odbywa się w plenerze możecie o tym pomyśleć. To miła chwila dla Was, ale i urozmaicenie dla gości. Pamiętajcie jednak, że mile widziany jest tu zdyscyplinowany zwierzak, który słucha właścicieli. Wasz psiak oprócz przytoczonych przykładów z dużego ekranu, może również nieść jakąś zabawną tabliczkę na szyi. Widok rozczuli zarówno Was, jak i Waszych bliskich.

Weźcie pod uwagę, że w tym dniu pupil może się zestresować i zachować inaczej niż zwykle. Może ktoś z zaproszonych gości mógłby sprawować w tym dniu, w danym czasie nad nim opiekę? Nie oszukujmy się, Wy w tym dniu nie będziecie mieli do tego głowy. A zwierzak może mieć różne reakcje, dobrze by miał kto się nim zaopiekować :)

Sesja plenerowa ze zwierzętami

Jeśli chcecie mieć również sesję plenerową i na nią możecie zabrać swoich czworonożnych przyjaciół. Może to być tylko sesja narzeczeństwa, tylko plenerowa albo oby dwie.

To Wasza decyzja. Tylko żeby to pies, kot, koń itd. nie zdominował albumu ślubnego. Tak czy siak, kilka zdjęć w fotoalbumie będzie miłym urozmaiceniem :)

Przyjęcie weselne

Jeśli nie wyobrażacie sobie wesela bez Waszego pupila, musicie dokładnie to przemyśleć. Jeśli Wasza zabawa odbywa się na dworze, macie ułatwioną sytuację. Tu przecież łatwo stworzyć kącik dla pupila, łatwiej też nad nim zapanować. W przypadku lokalu zamkniętego, będzie trudniej. Potrzebna jest zgoda wściela, trzeba brać również pod uwagę, że nasz pupil ze względu na dużą liczbę osób i niecodzienne warunki może się spłoszyć i nie czuć się zbyt komfortowo. W tym wypadku może lepiej wyróżnić zwierzaka wyłącznie podczas sesji, a na czas wesela zostawić go w domu? W ten sposób uniknie stresów.

Jeśli Wasz zwierzęcy przyjaciel jest dla Was jednak szczególnie ważny, możecie wyrazić to w dekoracjach weselnych – zaproszenia, tort, słodki stół, ścianka itp. Widziałam ostatnio w telewizji, że Para Młoda zdecydowała się na zabawę na weselu ze swoją ukochaną lamą! Miała elegancki garnitur i wyglądała na bardzo szczęśliwą, tak jak jej właściciele :)

Są zwolennicy i przeciwnicy udziału zwierząt w ślubach i weselach. Mówiąc ogółem, hałas, chaos i nowa sytuacja, mogą zwierzaka spłoszyć, jeśli jednak jest zdyscyplinowany i spokojny, a Wy jesteście w stanie zadbać o jego opiekę i bezpieczeństwo, to możecie zaplanować jego udział w ważnych momentach Waszego dnia. Wy jesteście gospodarzami.

Wiele przyszłych Par Młodych nie wyobraża sobie, by ich pupil nie był obecny w ich najważniejszym dniu w życiu. A Wy co myślicie o zwierzętach na ślubie? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 marzec 2018
06 czerwiec 2019

Komentarze