Wstążki zamiast kwiatów? Inspiracje na twrały i oryginalny bukiet ślubny

01 lipiec 2020
Magdalena Magdziarz

Klasyczny bukiet ślubny zazwyczaj ląduje kilka dni po ślubie w koszu. Niektórym świeżo upieczonym mężatkom udaje się go ususzyć i na dłużej zachować wspomnienia.

Jednak dziś możemy sobie pozwolić na odejście od tradycji. Pasjonatki rękodzieła tworzą cudowne kompozycje z broszek, krepiny, bądź wstążek. Dziś skupimy się na tych ostatnich.

 

Bukiety ze wstążek - zalety 

Przede wszystkim jest to rozwiązanie naprawdę praktyczne. Bukiet nie ulegnie zniszczeniu, może stać się ozdobą naszego kredensu, dekoracją toaletki lub spocząć w kufrze z pamiątkami. Ponadto możemy idealnie dopasować kolor kwiatów do stylizacji ślubnej, czy też motywu przewodniego.

W przypadku żywych roślin nie do końca jest to wykonalne. Taka kompozycja nie ubrudzi dłoni, nie rozsypie się podczas rzucania, czy też nie pokaleczy Młodego, który kurczowo będzie ściskał go w rękach.


Źródło: Pinterest

Bukiet ze wstążek - zrób go sama! 

Jeśli mamy pokłady cierpliwości oraz duszę artystki, możemy pokusić się o samodzielne wykonanie.

Do stworzenia podstawy potrzebujemy np. rolki po folii spożywczej, koła z tektury, kuli styropianowej lub z gąbki florystycznej. Koło oraz rolkę należy ozdobić, najlepiej wstążką i wykończyć według własnego pomysłu, przydatne będą koronki, cyrkonie.

Następnie należy przystąpić do dziergania kwiatków. To bardzo czasochłonne, ale efekt jest tego wart. W sieci krąży sporo poradników, jak wykonać wszelkie kwiaty. Można je montować do podstawy na szpilkach, bądź kleju na gorąco. Nie każdy jednak posiada zdolności manualne, ale wiele osób oferuje usługi handmade i zrobi dla nas wymarzony bukiet.


Źródło: Pinterest

Taka propozycja sprawdza się, kiedy chcemy by wszystkie dodatki były spójne. Możemy stworzyć pełen zestaw uzupełniający ślubny look. Kwiaty, takie jak w bukiecie, dodajmy do woalki, spinki, bądź grzebienia. Można także pokusić się o ozdobny pas do sukni z tym samym motywem lub oryginalne klipsy do butów. Idąc dalej, podobne kompozycje zafundujmy naszym małym druhenkom, bądź świadkowej.

A co Wy sądzicie o takich bukietach? Są synonimem dobrego gustu, czy może kiczu? Na jakie kwiaty Wy się zdecydowałyście?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 sierpień 2021
30 czerwiec 2018

Komentarze