Jak świętować ważne momenty dla związku?

08 grudzień 2019
Dagmara Sobczak

Celebrowanie związku to bardzo ważna część jego prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli chcemy żyć w szczęśliwym, pełnym miłości i harmonii związku, warto zwracać uwagę na celebrowanie ważnych dla nas chwil. 

Ważne chwile w naszej relacji to mogą być rocznice poznania, miesięcznice, rocznice ślubu, miejsca, które przywołują miłe, wspólne wspomnienia czy ważne dla naszego związku momenty: zaręczyny, pojawienie się dziecka czy przeprowadzka w wymarzone miejsce.

Celebrowanie ważnych chwil w związku

Celebrować ważne chwile można na wiele różnych sposobów. Mówiąc celebrowanie, mam na myśli nie tylko świętowanie, ale i wspominanie i czerpanie z tych dobrych wspomnień siły i energii. Celebrowanie to także wspominanie po to, by pamiętać ile dobrych, ważnych momentów przeżyliście razem.

Jak celebrować ważne chwile w związku?

Uroczyste kolacje

Romantyczne kolacje świetnie sprawdzają się w celebrowaniu rocznic i miesięcznic. Świętowanie wspólnych lat bycia razem staje się coraz mniej popularne, a szkoda.

To dzięki takim chwilom na nowo możemy docenić swojego partnera i przypomnieć sobie, jak wspaniale było nam przez te lata.

Wspólne śniadania

Jedzenie wspólnych śniadań bardzo zbliża partnerów do siebie.

Nawet jeżeli za chwilę każde z Was pojedzie do swojej pracy, miłe rozpoczęcie dnia zostanie w pamięci na długo. 

Zdjęcia

Nic tak nie przywołuje dobrych wspomnień, jak wasze wspólne zdjęcia z najważniejszych momentów związku. Zdjęcia można wywołać i trzymać w albumie (i co jakiś czas do nich wracać), powiesić na ścianie, czy nawet trzymać na dysku komputera. 

Warto jednak co jakiś czas zaglądać do nich i wracać wspomnieniami do miłych chwil. 

Odwiedzanie miejsc, z którymi mamy dobre wspomnienia

Kościół, w którym braliście ślub, kraj (a może nawet hotel), w którym spędziliście swoją podróż poślubną, miejsce, w którym się zaręczyliście i tak dalej.

Każde z tych miejsc przywoła piękne wspomnienia i kto wie, może sprawi, że Wasz związek odżyje na nowo. 

Wspólne wspominanie

Nic tak nie cieszy, jak wspólne wspominanie najmilszych chwil w Waszym związku. Na pewno każde z Was nieco inaczej zapamiętało dany moment.

Wymienianie się wrażeniami i przypominanie sobie tych ciepłych momentów może sprawić, że na nowo poczujecie ciepło w sercu. 

Nagrywanie krótkich filmów z ważnych dla nas wydarzeń

Zdjęcia, zdjęciami, ale coraz powszechniejsze staje się nagrywanie krótkich filmów z wyjazdów czy ważnych momentów dla związku.

Takie krótkie filmy można potem zmontować w jeden większy i wracać do niego, kiedy mamy ochotę i chęć przeżycia danych momentów jeszcze raz. 


A jakie Wy macie sposoby na celebrowanie ważnych chwil w związku? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

29 wrzesień 2018
10 kwiecień 2019

Komentarze

My zawsze robimy sobie romantyczną kolację przy świecach i dobrej muzyce, którą oboje uwielbiamy,raz ja gotuję a raz narzeczony, wręczamy sobie upominki i oczywiście nie może zabraknąć upojnej i namiętnej nocy❤️????
~Małgorzata 08 styczeń 2023 18:00 odpowiedz