Wesele w kolorze chabrowym - inspiracje

24 czerwiec 2020
Magdalena Magdziarz

Niebieski to aktualnie bardzo modny kolor. Classic Blue został ogłoszony kolorem roku według Pantone. 

Tym razem zajmę się jednym z jego odcieni, a konkretnie kolorem chabrowym, zwanym też kobaltowym. Swego czasu wiódł on prym w ślubnych trendach, a teraz śmiało powraca na salony.

Chabrowy w wizerunku Pary Młodej

Z takim kolorem w makijażu tudzież ubraniu należy uważać. Działaj więc z wyczuciem.

Przede wszystkim - bez przesady. Niech chabrowy będzie jedynie akcentem, dopełnieniem. Pan Młody w niebieskim garniturze, niebieska muszka, niebieskie skarpetki... Panna Młoda z chabrowym bukietem, w chabrowych butach, chabrowych kolczykach i wszystkie druhny na chabrowo... Trochę tego za dużo.

Nie musicie dopasowywać wszystkiego, nie jesteście elementem dekoracji czy palety barw. Musicie wyglądać świetnie, ale z klasą. Szczerze mówiąc, u panów można sobie odpuścić totalnie dodatek kolorystyczny. Nie ma nic lepszego niż sprawdzona klasyka, a jeśli już chcecie przemycić kobalt do stylizacji Pana Młodego to może w formie spinek do mankietów, butonierki, ewentualnie krawat? U Panien Młodych sprawa też nie jest prosta, wiele zależy od sukni i typu urody.

Takie pewniaki, które sprawdzą się zawsze to podwiązka lub buty, tu raczej nie popełnicie gafy.

Dekoracje dopasowane kolorystycznie

Przy dekoracjach duże znaczenie ma spójność barw. Trzymajcie się jednego odcienia.

Warto wybrać te kolory, które będą stanowiły otoczkę dla chabrowego. W przypadku bardziej eleganckiej imprezy sprawdzi się biel, złoto czy srebro. Przy klimatach folk, rustykalnych świetne będą kontrasty takie jak czerwień, fuksja oraz kolor żółty.

Oczywiście nie można przesadzić, chabrowy to intensywny odcień i może łatwo zdominować całe otoczenie. Ważny jest umiar, dobre skomponowanie dodatków, odpowiednie gabaryty danej dekoracji.

Pomysły na chabrowe dekoracje weselne

Przy takim kolorze raczej nie podziałacie zbyt wiele kwiatami. Niewiele roślin ma naturalnie odcień kobaltu.

Jeśli już to zastanówcie się nad hortensją, anemonem, glicynią lub po prostu chabrem. Można też zabarwic kwiaty na dowolny kolor. Polecam jednak zastosować chabrowe elementy w uzupełnieniu dekoracji, a nie jako jej główny punkt.

Pięknie wyglądają białe rośliny w otoczeniu kobaltowej wstążki. Można też dodać kryształki o tym zabarwieniu przy weselu w stylu glamour lub niebieski sznur przy motywie marynarskim. Sama zdecydowałam się na ten kolor przewodni. W dekoracjach postawiłam na mix barw, w folkowym klimacie, które uzupełniły chabrowe grafiki oraz wstawki.

Chabrowy jako kolor przewodni to naprawdę świetny pomysł. Zastosujcie się do tych rad, a na pewno wyjdzie cudownie :)

A jaki kolor przewodni zagości na Twoim weselu? :) 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 wrzesień 2017

Komentarze