Dodatkowa rozrywka, efektowny pokaz, piękna aranżacja przestrzeni… rozwiązania co rzucić na wyjście Pary Młodej z kościoła czy urzędu są klasyczne i nieco bardziej wymyślne. Sprawdźcie czym zaskoczyć swoich gości i czym rzucić na szczęście!

24 sierpień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Wypuszczanie gołębi

Możecie zdecydować się na puszczenie białych gołębi. Ptaki te symbolizują szczęście, a  puszcze ich do nieba ma zagwarantować dostatek. Gołębie można wypożyczyć od sprawdzonego hodowcy, który zagwarantuje ich szczęśliwy powrót do siebie. Przygotujcie dla nich specjalne klatki, w których będą mogły czekać na swój wielki moment ;) To romantyczna sprawa, ale bardziej popularna we wcześniejszych latach. Aktualnie niewiele Młodych Par decyduje się na nią.

 para białych gołębi

Barwne motyle

Zdecydowanie bardziej popularne stały się motyle. Wypuszczenie tych owadów to piękna scena. Jeśli zdecydujecie się na białe motyle, podkreślą one romantyczne wydarzenie i tak jak suknia ślubna będą symbolizować czystość, w przypadku wyboru kolorowych będzie to cudowna dekoracja. Moment wypuszczenia wychodzi bardzo efektownie na zdjęciach i robi wielkie wrażenie na zgromadzonych gościach. Tak jak w przypadku gołębi, motyle można zakupić od hodowców.

Klasyczny ryż

Jeszcze ryżem sypną na szczęście… Ziarna to bardzo tradycyjny wybór, który najczęściej towarzyszy Parom Młodym na wyjściu po udzieleniu ślubu. Sypnięcie ryżem symbolizuje dobrobyt oraz płodność. To pewnego rodzaju błogosławieństwo dla świeżo upieczonych małżonków. Pamiętajcie jednak zapytać o tę możliwość w miejscu ślubu – nie zawsze jest wyrażana na to zgoda ze względu na chęć utrzymania czystości miejsca. Z racji coraz bardziej popularnego stylu życia eko, ziarna ryżu można zamienić na płatki kwiatów w jednym lub różnych kolorach czy lawendę. To romantyczne i pachnące rozwiązanie! ;)

Balony do nieba

Balony napełnione helem również mogą powędrować w przestrzeń! Związane sznurkiem kilka sztuk w białym kolorze lub kolorowe będą wyglądały ładnie. Możecie również zaprojektować własne logo lub poprosić firmę o realizację konkretnego pomysłu. Pamiętajcie jednak, że balony polecą i … gdzieś spadną, co nie jest do końca ekologiczną opcją i korzystną dla środowiska, ze względu na długi czas rozkładu.

Tuby z konfetti

Popularna, łatwo dostępna i banalna w obsłudze atrakcja. Konfetti występuje najczęściej w formie delikatnych papierowych kółek, prostokątów, serduszek czy motylków w srebrnym, złotym, czerwonym lub białym kolorze. Tak szeroki wybór kształtów i kolorów gwarantuje dopasowanie z powodzeniem dekoracji do motywu ślubu i wesela. Wystrzałowe tuby to ciekawy dodatek na obsypanie Pary Młodej po wyjściu z kościoła lub urzędu. Ten wystrzałowy upominek zarówno ucieszy Wasze oczy, jak i gości. Tuby są lekkie, papierki delikatne więc łatwo je później posprzątać czy zdjąć z ubrań. Ślubne konfetti pięknie prezentuje się na materiałach filmowych i fotograficznych i uatrakcyjnia scenerię. Pamiętajcie rozdać je przed zaślubinami konkretnym osobom z prośbą o wystrzał w odpowiednim momencie. Najlepszy efekt zrobi 4-6 tub wystrzelonych po obu stronach.

 dłonie trzymająca kolorowe konfetti

Bańki mydlane

Te przezroczyste kule to bajkowa sceneria! Przywołują na myśl beztroskie chwile dzieciństwa i wielką radość. Puszczenie ich na Was, Parę Młodą to świetny pomysł! Lekkie, zwiewne, mienią się kolorami i są bardzo miłe dla oka. Jeśli będą zrobione z dobrego płynu nie pozostawią śladów na uroczystych stylizacjach.

 

Wszystkie powyższe możliwość to piękne, efektowne i przede wszystkim niedrogie atrakcje. Od Was zależy na jaką się zdecydujecie. Pamiętajcie, że tak podniosła chwila, jaką jest wyjście po oficjalnym staniu się małżeństwem zasługuje na szczególną oprawę! ;)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze