Siwa broda - problem czy atut?

28 sierpień 2019
Adrian Bodzioch

Wielu mężczyzn nie potrafi, albo i po prostu nie chce, zaakceptować upływu czasu. Starają się ukryć wszelkie oznaki starzenia i poszukiwać takich rozwiązań, które będą zupełnie niewidoczne dla otoczenia.

Czasami się to udaje, czasami połowicznie, a czasami w ogóle. Siwa broda to akurat jeden z najmniejszych problemów, który można zatuszować w dość szybki i zarazem bardzo niedrogi sposób.

Warto jednak abyście wiedzieli, że przesada jest tu niewskazana, a dlaczego? Tego dowiecie się z poniższego tekstu :)

Dlaczego broda siwieje i kiedy zaczyna się ten proces?

Proces siwienia jest nieubłagany, dlatego zacznę od niezbyt pozytywnego stwierdzenia - siwienie czeka praktycznie nas wszystkich. Jednych w mniejszych stopniu, innych w większym, a jeszcze innych - w zupełnie niezauważalnym, lecz do tego ostatniego należy mieć predyspozycje genetyczne.

Za zabarwienie włosów odpowiadają melanocyty, które w pewnym momencie przestają funkcjonować tak, jak zaplanowała to matka natura. Proces przebiega dość powoli, a jego pierwsze oznaki znajdziemy na naszym ciele już około owianej złą sławą “trzydziestki”.

Czasami jednak do zmian dochodzi już w chwili wejścia w dorosłość. To już duży problem i tyczy się głównie samoakceptacji oraz relacji z otoczeniem, szczególnie w zadbanym i “młodzieńczym” środowisku.

Czy siwa broda to problem?

NIE! Siwa broda to naturalna kolej rzeczy i spotyka wszystkich mężczyzn, niezależnie od ich przekonań. Jednak siwa broda dodaje lat. O wiele, wiele więcej niż siwizna na głowie.

Broda wyróżnia się sama w sobie, znajduje się wprost na naszej twarzy i tym samym zazwyczaj to ona rzuca się w oczy jako pierwsza. Siwe włosy z pewnością zostaną zauważone dosłownie natychmiast - i to przez każdego rozmówcę. Z włosami na skalpie jest inaczej. Kępki siwych włosów są akceptowalne i widoczne jedynie z konkretnej strony, dlatego nie “świecą” w oczy rozmówcy jak właśnie broda.

Jak więc usunąć siwą brodę “domowymi” sposobami? Zobaczcie!

Chemiczne farbowanie brody

Na rynku znajdziemy minimum kilka produktów, które mają na celu farbowanie brody. Przeważnie mają na opakowaniu wizerunek siwego mężczyzny, który w którymś rogu uległ cudownej transformacji w młodzieniaszka. Nie dajcie się zwieść! Farba do brody działa, ale potrafi dać totalnie nienaturalny efekt przesytu kolorem :)

Czerń bywa kruczoczarna i absolutnie nieestetyczna, podobnie z bardzo ciepłymi odcieniami brązu. Dlatego ZAWSZE warto na pierwszy raz przetrzymać roztwór na brodzie nieco krócej niż mówi o tym ulotka. Lepiej brodę “dofarbować” niż wstydzić się jej przez kolejne tygodnie.

Naturalne farbowanie brody

Brodę można farbować henną. To naturalny składnik roślinny, który doskonale pokrywa siwiznę a także skórę, co jest zarówno jej zaletą, jak i wadą.

Plusem henny jest skład, który zazwyczaj nie uczula, a także stosunkowo naturalny efekt. Siwe włosy po potraktowaniu henną są zazwyczaj ciemniejsze, lecz przeważnie nie osiągają pełnej kolorystyki, dlatego efekt jest nierównomierny i tym samym dość naturalny. Wybierajcie gotowe henny, zwane także jako żelowe itd. Są łatwiejsze w użyciu.

 

Pozdrawiam Was

Adrian

Średnia

3.8

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 sierpień 2019
09 sierpień 2019

Komentarze