Kilka pomysłów na udekorowanie klatki schodowej z okazji ślubu

15 sierpień 2018
Magdalena Magdziarz

Dekoracja klatki schodowej to moim zdaniem dość problematyczny temat. To przestrzeń, którą ciężko ozdobić, jednak nie jest to niemożliwe. Mając duży budżet, można poszaleć i stworzyć coś naprawdę "wow". Co jednak zrobić, kiedy nie chcemy wydawać fortuny?

 

Wieńce

Wianki to najlepsza ozdoba na drzwi. Nie bez kozery taki ich wysyp w okolicach świąt.

Na uroczystość zaślubin można przygotować taki wpisujący się w motyw przewodni, np. z muszelek, szyszek czy w konkretnym kolorze. Może też być typowo ślubny, z motywem serca czy dominującą bielą. Dla estetów idealny będzie wianek wykonany z tych samych roślin, co bukiet Panny Młodej oraz reszta oprawy florystycznej.

Tiule i wstążki

To bardzo ekonomiczne rozwiązania, a można z nich wyczarować prawdziwe cuda.

Stosując dużą liczbę kolorowych wstążek, stworzymy piękną stylistykę boho. Łącząc eleganckie barwy i nie szczedząc tiulu, udekorujemy przestrzeń na modłę glamour. Takie ozdoby można uzupełnić np. bukszpanem, idąc w kierunku stylu rustykalnego. W taki sposób można udekorować drzwi, wejście do klatki lub poręcze schodów.

Balony

Tu wybór jest naprawdę ogromny i jeśli nie przesadzimy, to możemy uzyskać zaskakująco dobry efekt.

Na rynku mamy spory wybór balonowych dekoracji: klasyczne, transparentne, wypełnione konfetti, brokatowe, foliowe... Wszystko zależy od przyjętej koncepcji. Osobiście oszalałam na punkcie złotych oraz rose gold. Wygląda to nowocześnie i szykownie. Taka wersja doskonale koresponduje z minimalistycznym stylem. Także czarno-biała balonowa dekoracja robi dobre wrażenie.

Wnętrze

A co z mieszkaniem? Tu nie warto przesadzać, by nie zagracić przestrzeni.

Wystarczą świeże kwiaty w gustownych naczyniach. Idąc tropem motywu przewodniego, można dopasować wazony do przyjętego założenia. Słoje czy puszki to też świetne rozwiązanie, szczególnie przy rustykalnym przyjęciu. Modne teraz lasy w słoju to temat, którym warto się zainteresować. Ta ozodoba będzie cieszyć oko jeszcze wiele dni po ślubie.

A Wy dekorujecie klatkę schodową, wejście do bloku lub mieszkanie w dniu ślubu? A może odpuszczacie temat? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

08 czerwiec 2018
06 marzec 2019

Komentarze