Dekoracje domu

18 lipiec 2018
Magdalena Magdziarz

Znanym zwyczajem jest dekorowanie domu Pani i Pana Młodego. Kiedyś prym wiodły balony, w myśl zasady: im więcej tym lepiej. Teraz modne są ozdoby z  żywych kwiatów. A czy istnieją jeszcze jakieś alternatywy?

Garden party 

Goście często przybywają na ślub z daleka. Może warto przygotować drobny posiłek i napoje? Stanowi to także źródło inspiracji do udekorowania okolicy domu.

Typowe fanty z ogrodowych imprez sprawdzą się idealnie. Modne ostatnio industrialne dodatki też odnajdą się w takich klimatach: girlandy w formie żarówek, drewniane tablice, beczki. Ciekawie wyglądają lampiony oraz rozety, jednak należy to dobrze przemyśleć ze względu na pogodę. 

Odczarować balony

Owiane złą sławą balonowe dekoracje wcale nie muszą być oznaką kiczu. Ba! Złote balony to absolutny hit! Znajdziecie też takie w kształcie napisu "love", które wyglądają naprawdę przeuroczo. Kształt serca także świetnie się prezentuje. 

Dobrze wyglądają zarówno pojedyńcze balony, jak i zebrane w sporą kiść. Można z nich formować różne wzory, jednak moim zdaniem najlepsza opcja to taka bez udziwnień: wystarczy odrobina wstążki lub sznurka. 

Diabeł tkwi w szczegółach

Zwykle stawiamy na dekorację drzwi, bramy i płotu. Posiadając ogród czy kawałek posesji dookoła domu, warto skupić się także na ich dekoracji.

Wdzięcznym tematem będą latarnie i klatki. Do tych drugich można dodać kwiaty, nawet takie luźno włożone do środka - znakomity efekt gwarantowany. Można również wykorzystać też stałe elementy wystroju - np. ozdabiając donice kwiatowe dodatkowymi detalami czy uzupełniając wiklinowe kosze sezonowym kwieciem. Co powiecie na kokardki, łapacze snów czy wianki porozwieszane na gałęziach drzew?

Błogosławieństwo w ogrodzie

Może by tak ten wzruszający moment przeżyć na łonie natury? W kwestii dekoracji na pewno da Wam to duże pole do popisu.

Można przygotować pięknie przybrany stolik, baldachim lub zdobiony łuk, bramkę...Tkaniny, kwiaty, bluszcz czy bukszpan - to także świetne patenty. Takie otoczenie będzie prezentować się cudownie, a zatrzymane na fotografii wspomnienia pewnie niejednokrotnie poruszą Was do łez.

To tylko kilka porad, ale mam nadzieję, że podsunęły Wam ciekawe koncepcje na dekoracje. Można też zaufać specjalistom i im powierzyć dekorowanie domu. Jednak moim zdaniem warto nieco się wysilić i pogłówkować, a potem z dumą podziwiać efekt, zbierając pochwały od gości :)

Średnia

4.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 listopad 2018
05 wrzesień 2018

Komentarze