Kilka nietuzinkowych pomysłów na dekorację krzeseł Państwa Młodych

11 wrzesień 2018
Magdalena Magdziarz

Zwykle krzesła Państwa Młodych, czy to na ślubie, czy weselu wyróżniają się od innych jedynie pokrowcem lub szarfą. Czasem  zdarza się, że posiadają delikatne zdobienie kwiatami. Od pewnego czasu pojawiają się jednak znacznie ciekawsze propozycje. W końcu Młodzi muszą się wyróżniać.

Modne staje się wypożyczanie designerskich krzeseł: złotych, transparentnych, białych... Co jeszcze można zrobić, by ten mebel pełnił nie tylko funkcjonalną rolę, ale stał się zaskakującym elementem wystroju?

Najprostszą metodą jest zamiana zastanych w kościele krzeseł na coś bardziej nieoczywistego. Firmy dekoratorskie mają je zwykle w ofercie, ale pojawiają się także wypożyczalnie zajmujące się tylko i wyłącznie tym elementem. Świadczy to o tym, jak dużą rolę odgrywa ten mebel w strojeniu kościoła.

Najczęstszy wybór to model typu "ghost" lub krzesła w wiktoriańskim stylu. Z Zachodu wędruje do nas moda na rustykalne, proste dodatki - tu wkraczają złote, miedziane, metalowe lub drewniane krzesełka.

Na krzesła można nałożyć pokrowce, które są świetną bazą pod resztę dekoracji. Tutaj pojawia się wiele możliwości. Najpopularniejszym wariantem są oczywiście kwiatowe zdobienia. Osobiście wpadły mi w oko propozycje z bukszpanu lub gipsówki.

Dla fanów minimalizmu proponuję przewiązać oparcie szarfą lub wstążką. Warto wprowadzić element personalizacji: inicjały, banery. Jeśli wesele ma motyw przewodni, to istotna jest konsekwecja - zaznaczcie to także w przybraniu krzesła. Ciekawym trendem są dekoracje ze wstążek. Wygląda to zaskakująco, zwiewnie, a pozwala niedużym kosztem uzyskać niebanalny efekt.

Jeżeli mogę coś doradzić, to nie rezygnujcie z akcentu na krzesłach. Ten element świetnie prezentuje się na zdjęciach, stanowi podkreślenie Młodej Pary i jest wdzięcznym obiektem zdobień.

Ciekawa jestem, jak spodobały Wam się te inspiracje? :)

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 sierpień 2020
04 lipiec 2018

Komentarze