Kilka pomysłów na udekorowanie miejsca ślubu

14 kwiecień 2019
Magdalena Magdziarz

Zwykle przyszli małżonkowie mają perfekcyjnie opracowany plan przygotowań do ślubu - nietuzinkowe auto, idealny makijaż, cudowne kreacje, piękna sala… A co z miejscem ceremonii? Jak to co? Zaklepane!

I jakoś przez głowę nikomu nie przychodzi, że warto pomyśleć o dekoracji tego miejsca. Zarówno kościół, jak i urząd, będą prezentować się dostojnie, jednak można wprowadzić tam nieco bardziej odświętny a przede wszystkim spersonalizowany klimat. Coraz popularniejsze są też śluby plenerowe, tu obowiązkowo należy skupić się na przygotowaniu miejsca, by podkreślić cudowną atmosferę tego szczególnego dnia.

Dekoracja kościoła

W kościołach zazwyczaj można poprosić o pomoc osoby sprawujące pieczę nad wnętrzem. W zamian za ofiarę pieniężną, udekorują ołtarz oraz ławki, zadbają  też o czystość.

Często siostry zakonne zajmują się dekoracjami na śluby, a te nie odbiegają pięknem od usług profesjonalnych firm. Można też zgłosić się do wspomnianych usługodawców, którzy zadbają o każdy detal - perfekcyjne krzesła dla Młodych, piękny dywan, latarenki, płatki kwiatów i co tylko sobie wymarzycie. Pamiętajmy jednak, że w prostocie tkwi siła a najważniejsi w dniu ślubu są ludzie, wyznający sobie miłość aż do grobowej deski.

„Zosie Samosie” pewnie będą chciały same zadbać także o ten aspekt. Sprawdzonym sposobem na ozdobienie świątyni są żywe kwiaty na ołtarzu oraz tiulowe szarfy lub kompozycje z wstążek, przewieszone wzdłuż początku każdej ławki. Do tego można dodać po malutkim bukieciku z kwiecia, które znalazło się przy ołtarzu, a całość będzie prezentować się naprawdę elegancko.

Ślub cywilny - dekoracje USC

W Urzędzie Stanu Cywilnego zasady dekorowania są podobne, jak w kościele. Radziłabym jednak skupić się na przedniej części sali, gdzie ślubować będą narzeczeni.

Krzesła Państwa Młodych można pokryć materiałem i przewiązać wstęgą. Na oparciach mogą zostać doczepione pierwsze litery imion Młodych lub bukieciki z kwiatów. Jeśli wesele będzie miało motyw przewodni, można go tutaj wykorzystać, pamiętając o dostojeństwie miejsca. Na krzesłach dla gości nie skupiałabym większej uwagi, żeby nie przesadzić. Jeśli nie są one zbyt gustowne można dodać subtelną wstążkę na oparciu lub zamówić pokrowce na wszystkie. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami.

Ślub w plenerze - dekoracje

Najbardziej zaszaleć można przy organizacji ceremonii w plenerze. Tu okoliczności przyrody mogą zainspirować do stworzenia dekoracji. Na łonie natury świetnie będą prezentowały się balony, girlandy, wstęgi. Modne są także ozdobne bramy, stanowiące swoiste tło dla nowożeńców.  Jeśli ślub odbędzie się w górach, warto przemycić nieco folkloru, taki patent zaskoczy gości, będzie oryginalny i da świetną bazę pod inne dekoracje. Podczas nadmorskiej ceremonii najlepiej sprawdzą się marynistyczne motywy, romantyczne muszle lub eleganckie perły. Wszystkie chwyty dozwolone!

Mam nadzieję, że pamiętaliście o tym ważnym aspekcie przygotowań ślubnych. Jeśli jakimś cudem Wam to umknęło, to szybko dodajcie ten punkt na swojej liście rzeczy do załatwienia.

Pochwalcie się swoimi pomysłami na dekorację miejsca przysięgi. Może zainspirujecie się moimi patentami? Czekam na Wasze komentarze :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 kwiecień 2018
15 październik 2018

Komentarze